The Horseman

Australská variace na populární téma pomsty nám v komorním podání přináší příběh otce, do jehož rukou se nečekaně dostane videokazeta s nahrávkou jeho zavražděné dcery. Návštěvou distribuční společnosti hledání pravých viníků smrti mladé dívky teprve začíná. (Ricky_CZ)

Superpero

Megadrsnej film při kterém by si nejeden kverulant řekl "fujtajxl." Přesto se mi to hodně líbilo. Na nic si to nehraje, akorát ten hlavní hrdina toho rozchodí setsakra hodně. Dostává tam fakt nehoráznou nakládačku a do toho mu servírují chuťovky, jako utrhávání bradavek a následné pálení letlampou. V Austrálii se s tím nepářou a i vizuálně je to velice syrové. Dost se mi tam líbily bitky. Žádné kung fu, ale stejně to má "pěknou" choreografii. ()

Morholt

Tatík na křížový výpravě krosí nevinný pornotvůrce, protože se nemůže smířit s tim, že vychoval vysmaženou šlápotu. Na explotation skoro žádný gore, na akční málo akce a na krimi nula zápletka. Aspoň že ten thriller díky atmosféře sedí. Zkrátit to o půl hoďky, což znamená vystřihnout stopařku, mělo by to snad i spád. A taky bych celkem uvítal, kdyby o onom mstiteli bylo na začátku řečeno, že je to bejvalej elitní voják, agent všech tajnejch služeb a navíc mistr bojovejch umění. Sice je to příšerný klišé, ale aspoň by se člověk nedivil, co všechno dokáže se šperhákem obyčejnej australskej táta od rodiny. :D 30% ()

darkrobyk

Zas a znovu se budou otcové mstít za své znásilněné, mučené a zabité dcery. Nelze se divit otci, který si od jednoho z pachatelů vyslechne: ,,Jména ostatních jsou vám k ničemu, nikde je nemůžete použít, nikdo vám nepomůže!", že vezme spravedlnost do vlastních rukou. Poslední čtvrtina mi přišla spíše jako sci-fi, protože sice chápu, že nelítostný otec je tak nabitý silou, že by mohl skály lámat, ale přeci jen, tolik ran lze bej újmy přežít těžko...a vláčet se s obří palicí na pokraji života a smrti...asi ne. I když závěrečné účtování mi připomnělo některé staré klasické westerny, v nichž ovšem často současně umřel padouch i hrdina. Přesto za zápasy dávám hvězdu, jelikož kromě šťavnatosti byly vskutku adrenalinové. ()

JASON_X

Tenhle nízkorozpočtový produkt australské drsné školy mě nadchl především svou syrovostí. A tomu nasranému a nešťastnému chlápkovi v montérkách (úžasný Peter Marshall!) jsem při jeho pomstychtivém řádění hodně fandil, líbilo se mi, jak si to se všemi těmi hnusáky vyřizuje hezky postaru a primitivně, nožem, pajsrem, kladivem, pěstmi... Samozřejmě zápletka filmu byla naprosto nesmyslná - tomu, že někdo (aspoň v našem civilizačním okruhu) nutí dívky a ženy k točení porna a dokonce je kvůli tomu droguje, můžou věřit jen naivkové, dnešní holky se na castingy hrnou jako lumíci a mačkají se tam ve frontách. A za smrt dcerky nesl vinu hlavně pan taťulda osobně, protože kdyby ji dobře vychoval, nemusela točit porno, aby měla na fet. Ale stejně se mi film hodně líbil a zapůsobil na mě, i ten za vlasy přitažený konec... Líbil se mi tolik, že mu dokonce výjimečně odpustím i tu příšernou skákající kameru. ()

Crocuta

POZOR, NĚKDO BY TO TŘEBA MOHL POVAŽOVAT ZA SPOILER! Děj tohoto snímku je prajednoduchý, ale záleží na úhlu pohledu, zda to budete považovat za slabinu nebo přednost, já to vidím jako to druhé. Uživatelé JASM, Pedestrian a mnozí další, kteří vyčítají hlavnímu hrdinovi slabou motivaci mají samozřejmě úplnou pravdu - jeho dcerka si svůj neslavný konec zavinila sama a těžko to těm jejím spolusouložícím vyčítat. Jenže: právě proto té Christianově zdánlivě neadekvátní reakci věřím - on si zkrátka nemůže přiznat, že jako rodič zklamal na celé čáře a v podstatě ke smrti své dcery přispěl. Ono je prostě jednodušší svést to na někoho jiného a vybít si svojí frustraci a pocit viny na někom, kdo se k takovému účelu přímo nabízí - třeba na partě chlápků co se motají kolem porna a drog a jejichž komunita se vybarvuje tím víc, čím víc se blíží konec filmu. Ten sentiment ve vztahu se stopařkou sice nebyl nic moc, ale bitky byly parádní - minimum střelných zbraní a oslava staré dobré řemeslné práce je v dnešní době příjemným osvěžením. A tak Christianovy to skóre (jestli jsem dobře počítal) 12:0 přeji - byl to magor, ale i tak jsem mu fandil. ()