Manželství po italsku

• Itálie Matrimonio all'italiana (více)

Italská domácnost: bývalá prostitutka se srdcem na pravém místě a její zámožný samolibý milenec, kterého by po letech ráda donutila k sňatku, aby tak zajistila budoucnost svým třem synům. Kdo je otcem kterého z nich, ví jen ona. Nikoli jediné, ale nejpamětihodnější setkání výbušné dvojice Lorenová/Mastroianni v De Sicově bezchybné režii. (NFA)

Krt.Ek

Manželství po italsku. O muži a ženě, kteří se po více času, v němž sdíleli stůl a lože, bezostyšně zneužívali. On si z ni udělal děvečku pro všechno, ona z něj bezedný měšec. Je možné, že jedné noci, kterou si on ani nepamatuje zplodili syna. A nakonec byla malá svatba. A od té doby žili šťastně (dokonce se naučila i slzet, a že si to za tu vší skromnost zasloužila!), a pokud je smrt nerozdělila, žijí tak dosud. 75% ()

Rosana

Nápad to není špatný a té ženské jsem skutečně fandila, ale pořád nějak nemůžu přijít na chuť Sicově pomalému přeslazenému spádu... ()

elizabeth_ba

Poněkud uřvané (jako všechny italské filmy z té doby) a chlapa jako byl Domenico bych si nevzala (any za nic) ale byla tam Neapol, takže zhlédnout jsem to prostě musela. ()

Orlau32

Vittorio De Sica. Báječný režisér, který nás potěšil tolika roztomilými filmy. Tento film je laděn do hořkosladkého příběhu, který je 100% ze života. Samozřejmě, že se jedná o herecký koncert dvou nezapomenutelných hvězd let 1950-1970 Marcella MASTROIANNIHO a jeho stále herecké partnerky SOPHIE LOREN. Když k nám do Československa přišel tento film, tak kina praskala ve švech. Jednak byl Mastroianni ideálem téměř všech žen a jednak De SICOVY filmy slibovaly zaručenou kvalitní zábavu. Tehdy jsem si i já odstála frontu před pokladnou do kina. Dnes jsem měla možnost si tento film koupit na DVD. Podívala se po 40 letech znovu, mnohé si připoměla a bavila se stejně jako tenkrát... ()

blackrain

Dvojice, Sophia Loren a Marcello Mastroianni, byla vážně dokonalá. Filumena tím podvodným sňatkem dala věci do pohybu a ty potom nabraly skutečně grády. Domenico by se stejně nerozhoupal. Nemohl žít bez ní a s ní taky ne, takže domácí itálie jak má být. ()

rt12

Pro mě patří ,,Manželství po Italsku" ke špičkám Italské komedie. Ten se může klidně vidět několikrát do roka a neomrzí. ()

d-fens

ocenenia : MFF Moskva 1965 - Najlepšia herečka (Sophia Loren) ◘◘◘◘ Oscar 1966 - Nominácia na najlepší zahraničný film ()

Hennes

Klasická italská komedie s ryze italskými dialogy a k tomu ty nenapodobitelné exteriéry. Samozřejmě i oba hlavní protagonisté dodávají filmu to potřebné. Těch 17 let na začátku Sophii samozřejmě nikdo neuvěří, ale ona nám to v průběhu vynahradí. Jeden z těch nejlepších filmů na téma úspěšného muže a dívky z nižší společnosti. ()

Martin741

Dalsi sympaticky taliansky film o romantickej dvojke ona + on. Stretli sa kdesi v akejsi italskej prasivej prdeli pocas bombardovania, a hned sa do seba zalubili. Tak to ma byt. Mastroianni je vyborny,. ovsem pani Sophia Loren este o cosi lepsia. Taketo filmy pohladia po dusi aj obstarozneho mentalneho invalida ako som ja. 100 % ()

ad

Odlehčený De Sicův film se seriálovým polopatismem, typovými, nevykreslenými charaktery a mnohdy vlezlým melodramatickým patosem... ale co, jako odchovka je to příjemné ale ačkoli dávám tenmtokrát o hvězdu více, např takový Umberto D se mi v konečném důsledku líbil mnohem více... ovšem to se jednalo o jiný žánr. Tak tedy v rámci melodramatických a primitivně přeslazených komedií je tato neprůměr ()

tomtomtoma

Půvabně ztřeštěná sladkohořká komedie o netradičním vztahu bývalé prostitutky Filumeny Marturano (ohnivá Sophia Loren) a bohatého člověka Domenica Soriana (výborný Marcello Mastroianni). Jejich netradiční vztah trvá již přes dvacet let od druhé světové války. On to bere s rezervou, a i když k ní něco cítí, není ochoten ji přijmout jako plnohodnotnou partnerku. Ona po celou dobu doufá a věří, že si ji vezme a bude jeho normální ženou. Nakonec vymyslí lstivý plán, jak si ji vezme. Ale když vše vyjde najevo, manželství se ruší. Zlom u Domenica nastává, když se dozvídá, že Filumena má tři děti, Umberta (Gianni Ridolfi), Riccarda (Vito Moricone) a Micheleho (Generoso Cortini), a jedno z nich je jeho. A i když se mu nepodaří zjistit jaké je jeho, bere si Filumenu za ženu, protože zjišťuje, že otcovství je to, co potřebuje a co chce. Velmi zábavná a napínavá komedie o netradičním vztahu. Nádherná komedie, která klokotá a vře, je plná neuvěřitelných zvratů a rozhodně pobaví. ()

danecek24

22. Zlatý Glóbus za rok 1964 - cena (1) - *Nejlepší cizojazyčný (zahraniční) film - Itálie + nominace(2) - Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Sophia Loren, Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Marcello Mastroianni ()

Martrix

Filmy jako je Manželství po italsku se špatně hodnotí. Ve srovnání s tou hromadou rádoby komedií, či dramat, kterými nás dnešní filmaři zásobují, je nepatřičné hodnotit hůř než čtyřmi hvězdami. Jenže mě občas tento film nudil a nebýt skvělé Lorenové, třem hvězdám by neušel. ()

zette

Oproti o rok starsimu Vcera, dnes a zitra se jedna o dost slabsi De Sicuv pocin. S nejvetsi pravdepodobnosti za to muze slabsi scenar, protoze Sophia Loren je uzasna i v tomto filmu. Muj sesty videny film tohoto italskeho rezisera zatim vnimam jako jeho nejhorsi. ()

Juto

Príjemná komédia v podaní dvoch najväčších hercov talianskej kinematografie. Je to zábavný stret s Mastroiannim a Lorenom. Na začiatku je to malá zábavná komédia. Keď odhalí svojich troch synov, stane sa z toho emocionálny boj s Filumenou. Loren je úžasná. 8/10 ()

vesper001

Tak tohle je pravá Itálie. Spousta křiku, zuřivá gestikulace, hysterické scény, záchvaty vzteku, urážky, vyhrožování, pláč, třískání nádobím, rozbíjení nábytku a tak všelijak podobně. A Domenico je pravý Ital. Zazobaný, arogantní děvkař, který neumí udržet slovo ani liru a pod vzhledem Rhetta Butlera skrývá pravou identitu pohodlného, sobeckého sraba a přesvědčení, že je pánem tvorstva. Což se ukáže být mylným, protože pánem rázné prostitutky a filuty Filumeny rozhodně není, jakkoli mu ona celé roky slouží (ve dne v domácnosti, v noci v posteli) a rodí mu děti, a marně usiluje o kariérní postup – manželství. Což se jí po 22 letech konečně povede. Lstí, pochopitelně, donchuan Domenico totiž ani za tu dobu špetky charakteru nenabyl… Sice jsem se párkrát zasmála, ale z mého pohledu je italské manželství spíš drama než komedie. Asi že holt nejsem chlap. ()

andrii

Zkus na skus, al dente, i když položit se může, jako šikmá věž v Pise, nebo se držet jako evergreen, věčně zaláskovaná píseň Benátek. ()