Reklama

Reklama

VOD (1)

V dějinách Spojených států se objevila spousta persón, na něž by Amerika nejraději zapomenula. A u některých se to skutečně podařilo. Například o muži jménem Albert Fish, jemuž přezdívali The Gray Man nebo také Brooklynský upír, se dlouhá léta nemluvilo. Tedy až do momentu, kdy přišlo na scénu Mlčení jehňátek a jeho hlavní „hrdina“ Hannibal Lecter. Právě Albert Fish byl totiž jeho částečnou předlohou. Režisér Scott L. Flynn se rozhodl o Fishovi v roce 2007 natočit samostatný film. Toto komorní, a přesto ve výpovědi intenzivní a děsivé drama je příběhem jednoho z nejhorších vrahů, s nimiž měl nový kontinent kdy co dočinění. Fish trpěl bludy, kompulzivním lhářstvím, ale stejně tak i touhou prolévat krev. Byl to člověk, který vlastně ani nebyl člověk. Psychopatický a sadistický zabiják dětí byl nakonec usvědčen z únosu a vraždy desetileté Grace Buddové a sám se přiznal ke třem vraždám. Je však možné, že měl na svědomí až stovku malých školáků, které nejen že zabíjel, ale následně i pojídal. V úloze zrůdy, jejíž řádění v roce 1936 zastavil proud procházející elektrickým křeslem, se českému publiku představí původem belgický Patrick Bauchau. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (57)

stuntmanMIKE 

všechny recenze uživatele

velmi nevyuzity pribeh magora, ktory unasal deti. Cele to bolo ponate nejak divne. Daleko viac by sa mi pacil ten film keby bol Fish vykresleny brutalnejsie. Takto vyzeral len ako mily ujcek s uchylkou. Nakolko som mal moznost citat o nom viacere clanky a vytvorit si nazor na toto monstrum, nemozem s hodnotenim filmu inak. Je to velmi vakuovite a ta atmosfera...co ja viem.... tak absolutne ziadna. 40 % s privretymi ocami ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Zvolený koncept zla za zavřenými dveřmi nevadí, spíš to omezuje tvůrčí nerozhodnost. Má to být o pohnutkách zvráceného monstra s lidskou tváří? O jeho potomcích podléhajících manipulaci? Nebo má hrát prim důsledný vyšetřovatel, který z toho má chvíli hlavu mezi mřížemi pelesti postele? Fishova poslední slova před popravou údajně byla: „Ani nevím, proč jsem tady.“ Myslel jako v tuto chvíli, nebo celkově? Kde byl Percy Wetmore s nenamočenou houbičkou, když ho byla potřeba? ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Toto že je predloha k Mlčaniu jahniat? Pozerám na rok výroby a vidím 2007. Tvorcovia po megaoscarovom filme chcú na neho nadviazať touto hovadinou nespĺňajúcu parametre ani kočovného divadla? Z tak dobrého námetu urobil asi kokosovým orechom udretý režisér poviedku o senilnom dedkovi a jeho pribrzdenom synovi, a to hlavné – násilie, vraždy, krv - to nechal na fantáziu, tu sa o tom väčšinou iba rozpráva. Viac thrilleru zažijete pri pozaraní sa na grafy finančných trhov, než tu. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Šedovlasý pán je svým docela nenápadným názvem thriller až s hororovými prvky. I mně hned při sledování napadl skvělý náš to seriál -  Dobrodružství kriminalistiky. Tady ale měli tvůrci jednak mnohem větší rozpočet a také mnohem delší stopáž na vyprávění příběhu o opravdu strašidelné postavě Alberta Fische, sadisty, kanibala a vraha. Když jsem film dokoukal, zapátral jsem na netu po nějakých bližších podrobnostech hlavně ve vztahu k místům a vrahovi samotnému. Dají se najít fotky oné farmy i dopadeného Fische. Když se člověk dívá na toho staříka s šedivými vlasy a knírem, v dobovém oděvu s buřinkou, vůbec byste nehádali co je to ve skutečnosti za zrůdu. Moc se mi líbilo ve filmu to zpracování Ameriky třicátých let, někdo si dal dost práce aby interiéry i exteriéry vypadaly dobově. A shánějte dneska někde vybavení bytu z té doby!  Včetně kamen s rourou...   Patrick Bauchau byl odporný a vážně mně z něj mrazilo. Sice v podstatě není ve filmu žádné explicitní násilí, ale dobře vám z toho všeho nebude, obzvláště když vám fantazie jede na plné obrátky... Tak nepříjemné pocity jako u tohoto filmu  mi nedokázal za poslední dobu navodit nejeden horor. Svoji roli v tom sehrál určitě fakt, že člověk ví, že se to stalo... že Grace Budd opravdu zabil, rozčtvrtil a snědl (a nejen ji).  Můj obdiv mají detektivové té doby, kteří s minimem tehdejších technickcých prostředků s o to větším úsilím šli po každé stopě, která je mohla dovést k tomuto kanibalovi. Elektrické křeslo tak bylo jediným rozumným zakončením toho všeho. Proč jedince nebezpečného společnosti někde doživotně izolovat, živit a hlídat?  Tady byla vina prokázána a škodná se má likvidovat. Dávám za 4 dopisní obálky. * * * * ()

Galerie (3)

Zajímavosti (7)

  • Film se natáčel v Oklahomě ve městech Oklahoma City, Guthrie, Pawhuska a Perry. (Chatterer)
  • Prediktory činov Alberta Fisha boli ústavný syndróm, skúsenosť so smrťou, enuréza, dromománia, algolagnia, kanibalizmus, koprofágia a cca 15 ďalších zistených aberácií. (Carol Pifková)
  • Pracovní název - Wisteria: The Story of Albert Fish. (Chatterer)

Reklama

Reklama