Měsíc 44

• Západní Německo Moon 44 (více)

V roce 2038 jsou přírodní zdroje na Zemi vyčerpány a nadnárodní korporace provádějící těžbu na vzdálených planetách spolu vedou nevybíravou konkurenční válku. Agent Felix Stone (Paré) je vedením jedné ze společností vyslán na strategicky důležitý Měsíc 44, aby ve zdejší napjaté atmosféře mezi drsnými piloty z řad vězňů a jejich mladými navigátory, vypátral její záhadně zmizelé těžební lodi. Napětí houstne a to ještě nikdo netuší, že se k Měsíci blíží plavidlo konkurenční firmy, která jej má v úmyslu zabrat... (choze)

Heywood

Úplně programově jsem si po více jak 20 ti letech film pustil. Tehdy bych mu dal 40%, dnes dávám 60%, protože celková úroveň filmů (až na výjimky) poklesla. Ano, "detektivní" zápletka je jednoduchá, postavy až příliš čitelné a globalizační parchanti se od té doby nezměnili. Přesto film patří mezi to lepší sci-.fi, co se v EU natočilo. Řekl bych, že Emmerich ztratil úspornost a komornost a nahradil to v dalších filmech Hollywoodu bombastičností. Možná škoda pro samotný film. ()

zekon

Na svou dobu slušné neamerické scifi byť je cítit nedostatek peněz. Asi jeden z mála slušných až dobrých Emmerichových filmů. ()

Angel7

Áno, je to klasika a hodnotím ju kladne. Viac hviez, ale nemožem dať, pretože aj napriek dobe, v ktorej vznikal tento snímok, sú napr. špecialne efekty na nízkej úrovni. Na druhej strane herci hraju s neskutočným nasadením. Dej hoci je dosť jednoduchý a neskrýva veľké prekvapenia je jednoducho dobre zahraný. ()

goodridge

Milujem atmosféru týchto B-čkových sci-fi filmov z pred 20tich rokov a milujem Briana Thomsona. Hold z nostalgie dve hviezdičky. :) ()

Kaylar

Asi jsem měla zase nějaká nereálná očekávání anebo to bude tím, že jak vidím v televizním programu sci-fi, zatmívá se mi před očima a je mi jasné, že se zase nechám zlákat a na film budu koukat... a budu očekávat nějakou pecku. V tomhle případě se konalo v podstatě béčkové představení, které i když mělo chvílemi ambice na něco víc, nenaplnily se. Pro mě je film z kategorie těch, u kterých za pár měsíců pomalu ani nevím, o čem byly. ()

PRASÁK

Německej režisér Roland Emmerich natočil tenhle svůj v pořadí 4. film za pouhejch sedm milionů německejch marek!! A podařil se mu vskutku temnej sci-fi snímek, v němž není nouze ani vo akce. Ukazuje nám tady, že ani v budoucnosti lidská hamižnost a touha po zisku nezná mezí. Pan Emmerich po tomhle filmu zamířil do Hollywoodu, kde svou kariéru vodstartoval snímkem „Univerzální voják“ (1992). Pak následovaly další filmy jako: Hvězdná brána, Den nezávislosti, Godzilla, Patriot, Den poté, 10 000 př. n. l., 2012, Anonym nebo Útok na Bílý dům. Ve filmu „Měsíc 44” dostal hlavní roli americkej herec Michael Paré coby pilot Felix Stone. ()

Wiceman

Tak nějak to začne, že rebelové cosi tamhle dobili a je potřeba chránit tohle/ tamto. To se ale nějak v 1/4 filmu zvrhne a řeší se to, kdo koho v simulátoru opíchal ... tak nevim no..... ale konec tomu moc nepomohl .... takže ... 2 * ale s chlupem ... PS: ani můj oblíbenej Bounty haunter z Akt-X tomu moc na hodnocení nepřidal ... škoda no ... ()