Dvaja priatelia Carl Taylor (CHARLIE SHEEN) a James St. James (EMILIO ESTEVEZ) sa živia na inteligenciu nenáročným povolaním pracujú ako smetiari. Každý deň obchádzajú svoju trasu, vysypú odpadkové kontajnery a odvezú smeti do mestskej spaľovne. Carlovou najväčšou zábavou je teleskopom pozorovať svojich susedov. Jedného večera vidí akéhosi muža v hádke so svojou príťažlivou susedkou Susan Wilkinsovou (LESLIE HOPEOVÁ), manažérkou firmy Berger. Keď Susan odíde, ktosi muža postrelí. Spolu s Jamesom Carl vidí dvoch mužov, ktorí odnášajú telo. Na druhý deň ráno sa pokojný život oboch kamarátov rapídne zmení. V jednom smetiaku totiž objavia telo mestského komisára, muža, ktorého zastrelili v predchádzajúci večer. Čo s ním? Ak to nahlásia, môžu ich obviniť z vraždy a pravého vraha skorumpovaná polícia hľadať už nebude. A tak sa rozhodnú telo ukryť, kým neodhalia pravých vinníkov. To je však pre dvoch jednoduchých mládencov mimoriadne ťažká úloha. Našťastie, pomocnú ruku im podá bláznivý vietnamský veterán Louis Fedders (KEITH DAVID) a tajomný rozvážač pizze (DEAN CAMERON). Zistia, že v pozadí je znečisťovanie životného prostredia a obrovská korupcia... Príjemná, nenáročná komédia je v poradí druhým režisérskym počinom Emilia Esteveza. Znalci kinematografie však určite vedia, čím iným sa snímka vyznačuje je to herecká účasť bratov Charlieho Sheena a Emilia Esteveza (ten si nechal meno po matke). S chuťou si zahrali smetiarov, ktorí prejdú cez rozum nielen mafii, ale aj polícii. (oficiální text distributora)

rudeboy

Kedysi za 5, no dnes si myslím, že 3 hviezdičky postačia, pretože ono to naozaj nie je až tak strašne vtipné. Pár zábavných scén to síce obsahuje, ale celý scenár mohol byť trochu prepracovanejší. Film ako stvorený na nedeľné podriemkávanie pred bedňou. ()

neoBlast

[První zhlédnutí v "dospělém věku"] Nikdy jsem nechtěl být popelářem, ale tuhle komedii jsem sjížděl na VHS v mladém věku až příliš často. A i dvacet let od vzniku mi přijde stále svérázně vtipná. Charlie Sheen a Emilio Estevez smrdí neobvyklou chemií na všechny strany a právě oni jsou nejvýraznějším tahákem (ale i dále se najde spousta vedlejších, velmi legračních, postav). 75 % ()

dANo

Dobrá komédia s úspešnou dvojicou bratov Estevezovcov/Sheenovcov, ale viac ako priemerný film to nemôžem ohodnotiť. ()

zdenny

Začátek je super - naschvály mezi popeláři atd. Potom se to ale přehoupne v pološílenou a polohloupou komedii, což ale v kontextu doby natočení příliš nevadí. Mezi klasiku subžánru patří scény s černošským kontrolorem a nadutými policajty. Co stálo za odpad na druhou, byl dabing, který by dnešní studenti udělali lépe. ()

Mishqo

akčná komédia s málom akcie aj komédie...sem tam sa človek zasmeje aj bratia v hlavnej úlohe ma potešili ale inak je to scenáristicky tupé a fádne ()

JohnSmith

Je fakt,že je to asi jediný film o popelářích.Odvoz odpadků a bordel na ulici v podání Sheena a Esteveze je celkem pěkná až moc připomíná chování některejch českejch popelářů.Jinak je tenhle ekofilm pěkná blbost,krom pár vtípků a drsnýho Davida to nebylo fakt zajímavý. ()

zolo23

Tento film mám ešte niekde doma na VHS-ke a videl som ho nespočetne veľa krát. Dvojica Sheen-Estevez je proste dokonalá. ()

Haymar

"Hele, poldo! Mám tě přečtenýho, vím co si myslíš: zas jeden blbej negr s bouchačkou... A já ti něco řeknu: Zrovna teď mi nezáleží na nějaký lidskosti. Mizérie, to je moje! Tam v džungli máš jenom mizérii, ale tady v obyčejnym životě je to jinak. Nikdo nechce mluvit o bolesti a utrpení. Každej by rád, aby všechno bylo hezký a civilizovaný. Tak teda jo! Buďme hezký... a buďme civilizovaní... a zahoďte sakra ty bouchačky, než stisknu kohoutek a vy si o mě začnete myslet něco jinýho než teď..." . Dva popeláři (bratři-filmoví i skuteční) Carl a James (Ch. Sheen a E. Estevez), cholerický "mafián", duo zabijáků, sexy-manažerka, rozvažeč pizzi, neustále hláškující veterán z Vietnamu - Louis (Keith David) a mrtvola kongresmana - v jedné z hlavních rolích... No dá se tomuhle odolat? ()

Jožin

Veľmi dobrá komédia v hlavnej úlohe s Charliem Sheenom. Keď som to prvý krát pozeral som sa smial po celý film a ešte aj po ňom. Naozaj tí dvaja smetiari boli fasa. ten dej síce trocha haluzný ale aj tak bola sranda. Smola, že nemá Charlie viac takýchto komédii !!! ()

zdeny99

Kultovní crazy komedie z 90. let o dvou problémových a flegmatických popelářích, kteří na co sáhnou, to poserou. Kromě vyvádění průserů v práci, mají zálibu ve šmírování okolních činžáků a střílení z brokovnice. Aby toho nebylo málo, najdou v popelnici mrtvolu jednoho politika. V tu chvíli se rozjede pravá bláznivá podívaná, do které se zapletou dva absolutně blbí poldové, černošskej cholerik a unesený rozvozce pizzy. Do toho po celou dobu hrají disco písničky z přelomu 80. a 90. let. Jediné, co zamrzí, je ten příšerný dabing. [2044. hodnocení, 92. komentář, 65%] ()

helloween93

Popelářská komedie se sympatickými sourozenci, která už sice nenadchne jako kdysi, ale kvalitní zábava to je pořád. Vtipy s frenologem a s airbagy narvanými výkaly jsou velmi efektivní i dnes. ()

Schlierkamp

Americká komedie o dvojici popelářů, jejichž nenáročný život je přerušen nalezením mrtvoly místního starosty. V hlavních postavách mužů zaměstnaných v technických službách se představili dva skuteční bratři Ch. Sheen a E. Estevez, pro něhož je tento film zároveň jeho druhým režisérským počinem. Snímek, zpočátku se seriózně tvářící se postupně proměňuje v nepříliš hlubokou taškařici. Nelibě vonící pracovní náplň obou mužů je odsunuta na okraj a do popředí se dostává souboj s mafiánskou organizací znečisťující životní prostředí. Některé nápady nebyly vůbec špatné, například neustálý pohyb s mrtvolou po městě, postava magora Luise, jenž neměl rád policisty či totálně dementní dvojice mafiánských přisluhovačů. Vynechám-li fakt, že nejsem příznivcem fekálního humoru, jenž je zde mnohými nepochopitelně vyzdvihován, hodnotím mnohé jiné gagy (jež se hromadí zejména k závěru) jako mírně řečeno infantilní, mám na mysli nelogické chování postav, Sheenovo tragické nabíjení či proměna všemocného bosse podsvětí na ubohou karikaturu. Přestože toto dílo hodnotím čistě průměrně, musím dodat, že si mě režisér Estevez tímto snímkem nezískal. ()