Smash Cut

• Kanada Smash Cut (více)

Neúspešný režisér nízkorozpočtových filmov sa rozhodne vylepšiť ich autentickosť používaním rekvizít, ktoré sú časťami tiel jeho obetí.
Režisér Able Whitman trpí frustráciami zo svojich neúspechov vo filmovom priemysle. Jeho snímky sa stretávajú s kritikou nielen odbornej verejnosti, ale aj publika. Able by si rád napravil svoje renomé. Nešťastný režisér sa ide odreagovať do striptízového klubu, odkiaľ si chce domov odviezť Gigi, jednu zo striptérok. Cestou však majú ťažkú nehodu, ktorú Gigi neprežije. Able si nevie rady, kam ukryť jej mŕtvolu a nakoniec príde na originálne riešenie – časti jej tela použije ako rekvizity vo svojom novom filme. Dokončenie plánovaného projektu si však vyžaduje oveľa viac autentických rekvizít. Je jasné, že Able ich musí zaobstarať akýmkoľvek spôsobom... (TV JOJ)

Necrotongue odpad!

Když se znalý divák podívá na tohoto komediálně- hororového kočkopsa, který se zoufale (a marně) snaží být vtipný (o hororu se nemusíme bavit vůbec), rázem mu dojde pravdivost věty: "Ševče, drž se svého kopyta." Sashu Grey považuji za velmi talentovanou pornoherečku (s důrazem na slovo porno), ale v tomto "veledíle" byla přesvědčivá pouze ve scénách, v nichž si otírala z obličeje nějakou nechutnost. Tím chci říct, že ji kdykoli rád uvidím ve filmu, v němž bude moci předvést svou skvělou absenci dávivého reflexu, ale běžnému herectví by se měla vyhýbat stejně tak, jako by se Lee Demarbre a Ian Driscoll měli vyhýbat čemukoli, co je spojeno s natáčením filmů. ()

J*A*S*M odpad!

Původně jsem měl odpadové hodnocení podepřené pouze vtipnou hláškou o tom, jak mi nervové buňky při sledování Smash Cut páchaly sebevraždu, ale když teď vidím od několika lidí poměrně vlídné přijetí, nedá mi to napsat něco víc. Častokrát si všímám, že když se v nějaké nové (odpusťte mi ten výraz) sračce objeví některý ze známějších herců ze starých kultovních/zapadlých hororů, skákají jejich zatvrzelí fanoušci nadšením do stropu, protože je to "vynikající pocta", "béčko jako z osmdesátek", "maximální guilty pleasure" apod. Ačkoli je to většinou kravina prostě proto, že je to kravina a její účastníci nemají a nikdy neměli ani zbla talentu, popřípadě už o všechen přišli. Tvořit tyto retrosračky pro mě jednoduše postrádá smyslu - v minulosti jich vzniklo až dost. Nehledě na to, že "vzdát poctu" přece nemusí znamenat (a neznamená!) kopírovat své předobrazy se vším všudy, i s jejich laciností, brakovostí a hloupostí. ()

Subjektiv odpad!

Strašlivý film o režisérovi, který točí strašlivé filmy. Onen fiktivní režisér si tragédii svého nenadání uvědomuje. Z tohoto beznadějného tvůrce udělají okolnosti sériovo-masového vraha. A dokonané vraždy přinášejí mu přesvědčivé rekvizity a inspiraci (točí splatter horory). Při cestě za natočením vysněného filmu se již nehodlá, nemůže, nesmí zastavit. Nejdříve zabije omylem, následně promyšleně, nakonec zabíjí z nutnosti... Pak už ten kolotoč jen pokračuje až do mého úplného znudění. Strašlivý však není jen obsah, ale i způsob, jakým se prezentuje. Hádám sice, že si jej Demarbre zvolil záměrně, aby přehnal a zparodoval postupy, které definují filmové dno, jenže se tak sám a dobrovolně ocitl na dně též. Herci jsou příšerní, kamera se honí jak nějaký automat za každým jejich pohybem, střih uvnitř jednotlivých scén je jen k tomu, aby se mohly střídat záběry, ale jinak trhá scény na kusy, gore propriety jsou očividně latexové (co na tom, že záměrně), vtipy nanejvýš trapné, "hororovost" je převzatá odněkud z Addamsovic rodiny, ovšem zcela chybí její šarm, citování různých filmů je hrubé, primitivní... Celková úroveň odpovídá práci gymnaziální třídy, která dostala za úkol secvičit scénku na společenský večer školy v přírodě. Hlavní odlišnost spočívá v tom, že v takové třídě se většinou najde dost lidí se smyslem pro humor a jejich scénka je vtipná. Smash Cut zkrátka dokonale ukázal, jak se nemá dělat to, co se zdařilo stvořit v seriálu Garth Marenghi's Darkplace. ()

Slasher

Film určený především jako tribute několika starým tvářím (v čele s otcem gore subžánru, H.G. Lewisem), který asi ani neměl vyšší ambice, než jen dát dohromady pár těch starých tváří, užít si srandu během natáčení a potěšit (primárně) nějaké ty zasloužilé fandy. Vznikla tak naprosto nenáročná, ne úplně plnohodnotná, celkem zábavná (a zhruba ve stejné míře i nudná) taškařice. Nic co by stálo za větší pitvání. ()

Djoker

Laciné efekty, dementní dialogy, jednoduchý příběh a pornoherečka v jedné z hlavních rolí. Ano, to poslední můžské části publika zase tak nevadí, ale o filmu to lecos napoví. Pokud se někdo vyžívá v podobných záležitostech, tak bude nadšen, protože je to docela zábavné a ujeté, ale také tuze hloupé. ()

JAn

Hamlet is the greatest work in a history of English literature. Murder, incest, fear, insanity, suicide, murder after murder until the stage is littered with bodies ! Nahláškovaná, skrz na skrz laciná groteskní podívaná, co přetéká zábavnými odkazy a solidními nápady. Nestárnoucí David Hess opět dokazuje, že na to má, Sashi Grey sluší i jiný žánr a Berrymanův příčesek je prostě k popukání. Demarbremu se s ohromným nadhledem podařilo přenést atmosféru z natáčení do filmu samotného. Nádherná konceptuální pocta Lewisově práci a zároveň guiltiest pleasure of all time. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +slušná hororová hudba, některé scény jsou pěkně pikantní, snad zaujme jen Sasha Grey -jinak herci a postavy jsou jak z třetí cenové, scénář se musí brát s hodně velkou nadsázkou/// Tak nevím, mi přijde, že si tvůrci dělají legraci sami ze sebe a z hororových filmů tak nějak všeobecně. Asi se to opravdu nedá brát vážně a pokud k tomu tak přistoupím, tak je to docela zábavné a k tomu všemu pěkně krvavé. Navíc to má dobrou atmosféru. Rozhodně tedy nemohu říct, že bych se nudil, takže se na to koukat dá. A taky mi to mimochodem připomnělo film May./// Celkem 62%/// ()

Ruut

Opravdu jen pro velice úzkou skupinku fandů slasherů. Záěrečný souboj režiséra s členem cenzorní rady je roztomiloučký. Gore fajn, Sasha Grey neumí hrát, ale ví to a je koukatelná :). ()

Campbell

Takna tohle se mi opravdu dobře koukalo, plno scén které dávají pocu starším béčkům, v čele s Lewisem podtrhují sice bezmyšlenkový a okoukaný příběh ale naprosto dokonale ho zesměšnuje. A tak se divák může jen bavit. Nevím co od tohohle kdo očekával, ale já se opravdu bavil, navíc Hess(který tak trochu ztloustl) je briliantní herec a v tomhle hrál na jedničku, to samé Berryman který s parukou předváděl něco šíleného. Efekty gore byly celkem povedené(krom snad vypíchávání očí) a opravdu připomínaly zlaté 70 léta. Prostě parádní práce. ()

anderson

ČESKÁ DVD PREMIÉRA: Blue Sky Film = 22.4.2010 - Sľubné herecké obsadenie, zaujímavé gore a SASHA v ďalšej normálnejšej úlohe. (9.5.2009) Štýlová, ale miestami nedotiahnutá pocta trashu, exploitation, slasherom a béčkovým hororom všetkého druhu. A SASHA ? Chutnučká. (3.9.2009) ()

SOLOM.

Kanada je země plná krásných přírodních rezervací či národních parků, skvělých hokejistů, ale i bláznivých režisérů. Jedním z nich je Lee Demarble. Tento člověk úzce spolupracoval například i s Lloydem Kaufmanem a jeho filmy se nesou v podobném duchu, jako ty od Tromy. Většinou jde o černé komedie s hororovými prvky, které jsou pro jedny skvělou podívanou a pro ty druhé prvotřídní odpad. U těchto filmů nesmíte moc přemýšlet, pouze se usadit do křesla a bavit se ( tedy pokud máte rádi parodie či suchý humor). Snímek Smash Cut je tím zdárným příkladem, jak dát dohromady několik známých tváří a natočit otřesný film o otřesném režisérovi, plný druhořadých efektů a trapných scének. Pokud jste se u něj bavili, tak tvůrci přesně dosáhli toho co chtěli a vlastně vyhráli. Dávám 1* za Sashu a asi deset minut, které se mi líbily. ()

bouncer odpad!

"That was it. That was the death of cinema." Na začátku nekecali, vedle Demarbreho vypadá i Ed Wood jako Orson Welles. ()

mysiak

Vyzerá to akoby to vyšlo zo 70. rokov...trashové, nízkorozpočtové a tupé...a nie je to úplne shitové, ako som čakal po prvých minútach...zápletka je strašne "náročná" ako aj dej...ale pri dobrej konštelácii hviezd sa to niektorým môže zapáčiť... ()

kaylin

Herschell Gordon Lewis se ve snímku skutečně objevuje, a tak je hned na první pohled vidět, komu je snímek určen. Ale myslím, že ani fanoušci Herschella moc neocení to, že zde je někdo, kdo ho kopíruje a nedává snímku nic navíc. Je škoda, že s celkem zajímavými hororovými herci minulosti se nepodařilo vytvořit něco, co by skutečně mohlo být poctou starému brakovému hororu. ()

Dexter1 odpad!

Tak toto bol jeden z najotrasnejších zážitkov za posledné obdobie. Úvod bol celkom sľubný. Vyzeralo to, že pôjde o dáky Grindhouse tribute. Avšak po 20 minútach sa všetky moje ilúzie rozplynuli v jeden obláčik a dokonca filmu som len čakal, kedy to skončí. A aby toho nebolo málo, tak ani Sasha neukáže nič zo svôjho pôvabu. ()

ecceHOMMO odpad!

Film o režisérovi vyrábajúcom filmové srač*y.....a jedného dňa to vezme celé do svojich rúk a začne krvavá zábava....znie to zaujímavo?...Omyl je to srač*a....Ak to beriete vážne - nemáte šancu to dopozerať celé a vypínate už po pár záberoch ( nanajvyž po pre vás " hororovej" polhodinke). Ja som sa to snažil brať s nadhľadom ...snažil som sa - nepomohlo..... ()

oveckaoa

Tak horory sleduji už několik let a je to jeden z mých neojblíbeněších žánrů. Tenhle film je něco nepředstavitelného totální trash doporučuji vypnout mozek jinak se na to nedá opravdu dívat. Nejdivnější nejstupidnější nejujetější film jaký jsem kdy viděl. P.s. gore je opravdu příšerné ale co už aspoň je sranda. ()