Crawler-D

Míra schopnosti orientace na burze ovlivňuje míru plnohodnotného zážitku z filmu Wall Street. Jenom pár postřehů: Byl jsem překvapen, že Douglasova postava ve vězení strávila jenom osm let, tj. byl propuštěn nějak v roce 2001 a sledujeme děj sedm let poté, během nichž se mohlo stát ledacos a možná i mělo, ale tato kapitola jeho života je přeskočena, přitom na ni jsem se svým způsobem těšil. Druhý bod se týká historického bodu hypoteční krize, ke kterému film směřuje, ale kvůli složité ekonomické řeči a postupné přeorientaci na lidský faktor "Gekko a jeho dcera" ztrácí na váze, společenské výpovědi a hodnotě. Jinak spousta velkých a těžkotonážních jmen předvádějících hutné výkony. ()

starbrejkr

Což o to. Jako celek je nový Wall Street dle mého nepochybně o dost lepší než trochu moc glofifikovaná jednička. Jde totiž mnohem více do hloubky a to jak v případě "odborné" stránky věci, kde velmi trefně reflektuje a komentuje současnou ekonomickou krizi, tak i v případě mezilidské, vztahové, kdy jsou jednotlivé charaktery naprosto precizně propracovány. Velmi se mi líbil třeba i takový detail, že Gekkova dcera není žádná prvoplánová krasavice, jak by se dalo očekávat. Celkově je tedy nový Wall Street vynikajícím dramatem ze současného světa vysoké hry, neméně vynikajícně zahraným i natočeným. Přesto se musím málm uchýlit k hodnocení tří hvězd, tedy stejně jako v případě jedničky. Proč? Protože ten příšerný konec. Myslel jsem si, že si Stone s tím snad dělá srandu. Během závěrečných titulků tím katastrofálním happyendem nejen že rozlil cukrkandl všude kolem, ale především naprosto rozbil do té doby tak vypiplanou postavu bezohledného, chladného a hladového žraloka Gordona Gekka....pro mě určitě jeden z nejhorších konců, co jsem za poslední dobu viděl a povedlo se mu takřka dokonale robít skvělý pocit z do té doby vynikajícího snímku. A pozor - Michael Douglas je stále skvostným hercem...snad se z té rakoviny co nejdřív vylíže, protože má rozhodně ještě světu hodně co předvést. ()

DruidKarel

985. hodnocený film: Nejprve jsem si sice myslel, že film je zbytečně podhodnocený, ale skutečnost je taková, že lesk hvězdy Michaela Douglase je pro mě již dávno pryč a jsou tu jiní, kteří se do rolí odporných hajzlů a jiných jemu vlastních rolí, hodí více. Shia LaBeouf jej zastínil několikanásobně a je patrné, že film stojí zcela na něm a na tom málu napjatých chvil, kdy se díváte a jste rádi, že jste si zrovna vybrali tenhle film. Jinak se tomuhle filmu nedá říct, že by byl špatnej nebo dobrej. Je to takový skutečně poctivý průměr, který nenadchne a ani neurazí. 3* jsou proto maximem a spíše se těším, až se podívám na první díl z konce 80. let, kde si střihnul hlavní roli ještě Charlie Sheen. Čekám, že to bude jiný kafe. 3* ()

C0r0ner

O level níž než původní film. Možná kdyby tohle byl ten první, tak bych hodnotil výš, ale jelikož je to podruhé víceméně to samé, tak ohledně originality samozřejmě žádná sláva. Špatný film to určitě není, spíš z ranku vidět a brzy zapomenout. 65% ()

Dannysek4U

Scenar by si zaslouzil lepsi peci, pribeh spad a proklamativnost tohohle filmu je neprijatelna i pro toho, kdo s jeho myslenkama vlastne souhlasi. Ale ja mam tuhle starou dobrou skolu s velkou kamerou proste rad. S tim se neda hnout. ()

Pajky3

Gordon Gekko propuštěn, ale pořád stejný jako předtím. Úlisné chování v podání Michaela Douglase je opravdu vynikkající. Mladý Shia LaBeouf mu zdatně sekundoval a velice se mi líbila i Carey Mulligan v roli dcery. Samozřejmě potěšila malá rolička pro Charlieho Sheena. Druhý díl už se mi tolik nelíbil, ale i tak si udržel poměrně vysokou laťku, myslím, že 70 % je odpovídajích. A navíc Gordon umí i překvapit.. ()

campix

Hned začátkem bych chtěl zmínit, že Wall Street : Money never sleeps je daleko horším filmem než předchozí Wall Street, Oliveru Stoneovi poslední dobou silně dochází dech a Wall Street to jen potvrzuje. Nějak mě to nebavilo, prostě ten námět mi nepřišel natolik zajímavý jako u prvního filmu. Dále co si budeme nalhávat, i když si Stone přizval vcelku zářné obsazení tak Shia LaBeouf zdaleka není takový jako mladý Charlie Sheen. Jediný kdo mě potěšil byl Josh Brolin. Ale ani on mi nedokázal zabránit pocitům absolutní nudy. Vcelku film o ničem. ()

Wormboy

Michael Douglas je opat vyborni, no na velku skodu, je ho tu na moj vkus dost malo. Shia LaBeouf je sympatak ako vzdy a ako herec je podla mna lepsi ako Charlie Sheen. Novy Wall Street vsak podla mojho nazoru zostava niekde na pol cesty v tom, co chcel Stone dokazat. Ludia su svine, financnici (aj bez fuzov;)) dvojite, kapitalizmus je zly a aj tak nemame sajn, kto,kedy a kde o nas rozhoduje. Stone ma viziu, ale jej podanie mohlo z mojho pohladu dopadnut vyrazne lepsie. 3,5/5* ()

Andre3000

Hrající se na něco čím není. Chvílemi lehce zmatečné, či nezajímavé. Osobní příběhy, taky nijak nedostanou. Zkrátka stojí za to vidět tenhle film, ale nečekejte nic, co by vás dostalo. ()

zette

Oliver Stone opet tlaci na problemy tizici USA, jeho scenare jsou vyborne a za to ho obdivuji. Wall street dvojka je plna terminu, ktere vsechny asi prumerny divak na poprve nepobere, i tak vsak vecne poukazuje, kde je achilova pata dnesni krize. Ktera je mozna umele a ucelove vyvolana na rade spekulaci. Odvazny film s vybornymi herci, tradicne dobrou kamerou a sviznym tempem. ()

Gaaron

Podivná snaha nacpat přeslazenou romantiku na Wall Street, bezzubý pokus vykrást sám sebe a snad nejhorší a nejzbytečnější cameo, jaké jsem kdy viděl. Poklonu mistru Douglasovi, ránu z milosti Shiovi (už, prosím!) a nikdy více. ()

pakobylka

Peníze ... co o nich říct ? Za prvé nikdy nespí - a za druhé vládnou světem ... takže nás mají v hrsti. A o tom to je - i když jsme to paradoxně právě MY, kdo jsme jim dali neomezenou moc ... nad námi. Pokud vím, nikdo jiný se s nimi nepaktuje. Příběh plynule navazuje na první film Olivera Stonea o lesku i bídě "Wall Street" (1987) - a v ničem si s ním nezadá. Opět vám představí ten obludný, nenasytný kolos, který kromě všeho kolem požírá i sám sebe - a jehož přízeň vás může stát duši. Možná vás zaskočí pointa - trochu nečekaná a snad i trochu podpásová (s ohledem na očekávání divácké obce) ... nějak nezapadá do bezohledného světa velkých finančních transakcí, jejichž pravidlům jsem nikdy nebyla schopna zcela porozumět. Ale ten příběh má třetí rozměr ... LIDSKÝ rozměr - přesně ten, který scházel "Vlkovi z Wall Street" Martina Scorsese (2013), jakkoli se snažil na diváka lišácky pomrkávat ... jako že je to všechno jenom taková legrace. NENÍ. ()

Juto

Veľmi slabé pokračovanie. Problém filmu je scenár, ktorý má veľa zapletiek a je zmätočný. 6/10 ()

BoXBe

Po druhém shlédnutí mnohem slabší dojem... Původní komentář: Wall Street 2 nebo film podobného ražení by vznikl nevyhnutelně. Tak funguje společnost. A kultura. Upozorňuje na hodnoty, které jiným oblastem lidského života můžou být cizí. Ty hodnoty nemají numerické vyjádření. Zřejmě i osud tomu chtěl, že toto poselství teď nese prostřednictvím své postavy na plátna kin zrovna Michael Douglas. Wall Street 2 jsou velmi příjemné dvě hodinky v kině a určitě i podnět k mnoha diskuzím. To za to stojí. ()

c.tucker

Propracovanější než předchůdce, ale už to nebylo tak objevné. Z mého pohledu se mi to líbilo neskutečně a o dost více než jednička i z toho důvodu, že se tam dost vysvětlovali ekonomické věci, které se tam řešili na rozdíl od minulého dílu a to je pro laika dost podstatné. Ale vše stojí hlavně na fetišistickém a úchvatném pohledu na New York a brilantních hereckých výkonech všech zúčastněných od hlavních rolí až po cameo roličky, které udělali radost. ()

Maty85

O. Stone, S. LaBeouf, M. Douglas, J. Brolin atd... ? Když vidím takový seznam hvězd, tak už před shlédnutím filmu pomýšlím jen na to nejvyšší hodnocení. A pak jako v tomdle případě přijde mírné zklamání. Jednička s Ch. Sheenem byla prostě lepší. Tentokrát nám Stone syrově naservíroval na zlatým podnose skutečnost a realitu tak jak to dneska opravdu je a já mu to nevyčítám... pěkná podívaná. ()

dr.fish

Tenhle film je jak bonboniéra od Orionu, krásná krabička, ale málo bonbónů. Celý film jsem čekal až se to rozjede, ale nic se nestalo. Buď jsem se plácal ve zbytečných dialozích, nebo pitval neživotný vztah dvou hlavních postav. Nakonec už jsem ani nevěděl komu mám vlastně fandit. Jediný světlý moment byl 96 letý Eli Wallach, legenda westernu, který ale film zachránit sám nemohl.... ()

papaJA21

Těšil jsem se na napínavý thriller z burzovního světa, napětí, korupci, válku o moc a dočkal se unylého sbližování taťky, který se vratil z basy, se svou dcerkou. ()

Stoneova divočina

Stoneova divočina