Seznam se bezpečně

všechny plakáty
Krátkometrážní / Dokumentární / Publicistický
Česko, 2009, 31 min

Mirek Vaňura

S rychlým rozvojem informačních technologií dochází i k novým možnostem zneužívání dětí. Podívejte se s námi, jaké nástrahy může internet přinášet a jak s nimi bojovat.

Film určený dětem, jejich rodičům a pedagogům o nástrahách internetu a nebezpečí, která jsou skryta za nejrůznějšími identitami. (oficiální text distributora)

Qer

Z dnešního pohledu už zastaralý dokument, který ale stále dokáže částečně plnit svou funknci, zejména ve školách. Nejkontroverznější osobou dokumentu se mi zdá být pohuněk ze Seznamu Martin Kožíšek, který jako "ajťák" asi běžně moc medialního prostoru nedostane, tak využívá příležitost a se šibalským úsměvem si coby "čtrnáctka" dopisuje v pracovní době s úchylákama ze seznamky, zatímco mu jiné dítě zdrcené skutečností a nadcházejícím průserem telefonuje, že to nedává a zabije se. Hrdina Martin "Mámvpičista" to sejme ze stolu se slovy, že tady nemůže nic dělat, a hle, na světě je o jednoho dospívajícího človíčka míň. Martin ale není žádné ořezko a doporučí nám bezpečný internet v nápovědě Seznamu. Problém vyřešen. V síti asi zanechá větší dojem a Seznam se bezpečně by chtělo poměrně dost zmodernizovat. Příště ale prosím bez veledůležitého Martina K., který má vztah k dětem asi jako Anakin v epizodě 3. ()

SnowCZ

Nelze hodnotit kvalitu. Nicméně poselství to má a mládež by se na to měla povinně kouknout, ve škole nejlépe. Internet je opravdu plný úchyláků a tento filmek to jen podtrhuje. ()