Dějiny udatného českého národa

Česko, (2010–2012), 5 h 33 min (Minutáž: 3 min)

Režie:

Pavel Koutský

Předloha:

Lucie Seifertová (kniha)

Jiří Lábus

Série(3) / Epizody(111)

Kreslený animovaný seriál, který vychází obsahově i výtvarně ze stejnojmenné úspěšné knihy Lucie Seifertové. Pohled na historii je úsměvný a mírně ironizující. Forma kresleného seriálu spojuje prvek informativní se zábavou. (Zlín Film Festival)

Recenze uživatele Dukekuky k tomuto seriálu (96)

Josef II. (2011) (S02E34)

Zase nostalgie! Opět jsem si epizodu užil a celkem to bylo těsné, bohužel se nejedná o tak skvělou epizodu jako ty předchozí tři kromě minulé ale ta nostalgie potěší! 7,5/10 ()

Konec reforem (2011) (S02E37)

Slabej díl, už jsem váhal jestli dám 2 hvězdy. 5/10 ()

Věk páry (2011) (S02E38)

Minule jsem váhal, tady jsem rozhodnutej. Nezaujalo mě to, ano něco jsem se naučil ale tenhle seriál mě nějak nezaujímá. 4,5/10 ()

Revoluce 1848 (2011) (S02E41)

Celkem slabší zakončení série. Rozhodně slabší než zakončení minulé, kousek a byly by 4. 6,5/10 ()

Bachův absolutismus (2012) (S03E01)

Tááák, a jsme u nové  série. Nemusím tuhle recenzi vůbec psát, klasika. 6/10 ()

Vznik Rakouska-Uherska (2012) (S03E02)

Tady by se dalo říci že se začíná jednat o témata která mě zajímají, zde se to konečně povedlo. 7/10 ()

Národní divadlo (2012) (S03E03)

Jak už jsem psal tak před pár lety jsem některé díly viděl a tenhle taky. Neuvěřitelná nostaligie + skvěle udělanej díl = 8/10 ! ()

Rukopisy (2012) (S03E04)

O kapku slabší než minulý ale i tak skvěle pobavil ! 7/10 ()

Staročeši, Mladočeši (2012) (S03E05)

Zajimavé téma, hodně dobře udělaný díl ! Jen tak dál, 8/10 ()

Bouřlivý rozvoj vědy a techniky (2012) (S03E06)

Tak konečně to padlo ! Tenhle díl jsem viděl nějak před dvěma lety a  v tu dobu jsem si ho hodně užil a teď taky ! Velice pěkná nostalgie a také VÝBORNĚ odvyprávěný díl ! Konečně 9/10 ! ()

Soužití Čechů, Němců a Židů u nás (2012) (S03E08)

Já si myslel že už v této sérii  bude padat minimálně sedmíčka z deseti ale asi jsem ze zmílil. Po pár dílech tu máme zase 6/10 ale věřím že si to tahle série opraví ! ()

První světová válka (2012) (S03E09)

První světová válka, obrovský konflikt v dějinách lidstva. Zde jsem čekal něco velkého a taky to podle mě nedopadlo zas tak zle. I když jsem si myslel že padne možná i 5 hvězd tak ne ale jedná se o dobrou epizodu. 7/10 ()