Pět dětí na tvrzi a zákeřný soused za branami. Vítejte v tak trochu jiném středověku! Tento napínavý film ze středověku je určen divákům, kteří mají rádi dobrodružství, romantiku, humor a to nejlépe všechno dohromady. Jeho děj začíná ve chvíli, kdy Martin z Vamberka musí na rozkaz krále odejet do války bojovat proti Saracénům a pověří ochranou své tvrze nejstaršího syna Petra. Ten se (nikoli bezdůvodně) netěší zrovna veliké popularitě u svých sourozenců a ti mu jeho novou roli rozhodně nehodlají ulehčit. Nikdo ale netuší, že si na jejich panství dělá zálusk zlotřilý soused Albrecht z Krvenos, pán sousedního hradu, který se neštítí ničeho, aby dosáhl svého. Kolem tvrze se brzy začnou dít podezřelé věci. Děti musí rychle zapomenout na rozmíšky a začít čelit hrozícímu nebezpečí. Jenže co se z počátku zdálo jednoduché, změní se postupně v boj na život a na smrt… (Česká televize)

Mory

Po shlédnutí seriálu mi příjde, že film nedává moc smysl. Jinak moc hezká hudba a excelentní výkon Pavla Kříže. ()

bratr_jezek

Nefunguje to ani jako pohádka ani jako rytířský film, dokonce ani jako komedie či parodie. Marně hledáte nějaký výraznější herecký projev a na filmu je znát, že režisér má zkušenosti hlavně s lacinými komediemi pro puberťáky. ()

Filmmaker5

Ikdyž si tu všichni stěžují, myslím, že je to dobrý film.. Je veselý ale zároveň i smutný - je akční.. A na to jaké příšerné české pohádky se u nás točí, tak tohle ikdyž to pohádka úplně není je proti tomu na jasné 4 * ..Film má spoustu dobrých scén, všechny ty vynálezy jsou dobré a originální.. Mě se film moc líbil ;)) A určitě stojí za to ho vidět! ()

zvirek

Když jsem to kdysi shlédl v kině, hořce jsem zaplakal nad utraceným vstupným. Film hrozný po všech stránkách, ale dorazila to očekávaná bitva, kde asi tak 5 husitů jde dobýt hrad bráněný 4 dětmi. Chápu, že rozpočet českých filmů je omezený, ale tohle ? To je výsměch .... ()

Evanlyn

Dávám sice 3 hvězdy, ale jen pro to, že se mi to jako dítěti líbilo. Koukla jsem se na to po letech a je to HRŮZA. Ten děj, dialogy, postavy jsou tak primitivní, že mi je špatně. Jako kdyby automaticky předpokládali, že to budou sledovat děti kolem 8 let a tak to sfoukli za večer. Postavy udělali naprosto bez fantazie, dialogy jsou tak jednoduchý až debilní. Prostředí? V Čechách máme tolik krásných zámků, tvrzí, všeho možnýho. Točí se u nás samý zahraniční středověký filmy. Mělo to opravdu hezkou šanci. Mohlo to být zajímavé. Ale parta dětí zachraňuje tvrz a záporák Pavel Kříž tam hraje idiota. VŠECHNO je tak zbytečně zjednodušený. Nemám snad nic proti výběru herců to opravdu ne. Asi krom té nejmenší holky, která opravdu hrát neuměla a mohli najít někoho lepšího. No celkově po letech zklamání. ()

sagana

Neskutečná slátanina na to, jaký to mohlo mít potenciál. Překvapilo a současně i zklamalo mě, že v takové nevídané trapárně vzal roli (respektive štěk) Jiří Strach. ()

Pilami

Pro svojí cílovku velmi dobrý film, který se může opřít o zajímavé postavy s velice odlišnými charaktery. ()