Kókaku no Regios

• Japonsko 鋼殻のレギオス (více)
Japonsko, 2009, 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Epizody(24)

kirmakX6on

nejčastěji vyhledávám anime, kde hrdinové disponují nějakými nadpřirozenými superschopnostmi ...a nesouhlasím, že toto anime je nějak obzvláště špatné. Sice mu schází nějaký promyšlenější děj (má to ale asi pozitivní vedlejší efekt v tom, že děj není překomplikovaný a přehnaně megalomanský, anime působí celkem přirozeně a nenuceně ..nejsou tam např. žádní psychopatičtí antihrdinové s touhou ovládnout svět ...vlastně tam ani nejsou souboje na život a na smrt a moc lidí tam nezemře..), ale napínavé celkem je a bez problému zabaví. Podle mě s přehledem splňuje na průměr. Pokud jde o flashbacky, tak těch není nad míru (nejsou tam výplňáky, že by např. celé díly se zabývaly nepodstatnými podrobnostmi z minulosti postav ...co se sděluje z jejich minulosti je skutečně potřeba znát) a co do neoblíbených SŚ vztahů, tak otravná je tam jen jedna fanynka, pro kterou je Layfon první platonickou láskou ...naštěstí Layfon její city neopětuje a čas těchto trapných scének je tak limitován na v pohodě snesitelnou úroveň (většinou má jen pár okamžiků, kdy se něco odhodlává ..pak se neodhodlá a uteče typicky ještě před tím než se cokoliv stane - a po zbytek dílu je klid). 55% ()

Subjektiv

Tresť toho špatného, co anime nabízí. Zpočátku potenciálně divácky atraktivní postapokalyptický svět je systematicky ničen a nakonec i zničen následujícími ranami: nefunkční nudnou mytologií, trapnými vztahy na úrovni středoškolské rabukome, hloupými flashbacky trapně vysvětlující hnutí a jednání postav, nevtipnými vtipy a bezadrenalinovými souboji. Viděny díly 1-15 a díl 20. Slabé **. ()