Film natočil oceněný tým, který stvořil úspěšný seriál Kancl. Anglie sedmdesátých let je plná swingu a tři přátelé a vyvrženci společnosti tráví svůj čas vtipkováním, popíjením, popichováním a balením děvčat. Tajně však sní o tom, že jednou utečou ze svého dělnického města. Freddie (Christian Cooke) je obchodník, kterého si právě všiml jeho šéf, Mr. Kendrick (Ralph Fiennes). Freddie je rozpolcený mezi životem plným popíjení se svými kamarády (Tom Hughes a Jack Doolan) a příslibem zářivé budoucnosti. Vše se ještě více zkomplikuje, když se do Freddieho zamiluje šéfova dcera. Ve filmu dále hrají Ricky Gervais a Emily Watson. (Cinemax)

moviesfan

Mám slabost na retro filmy s britským původem. Na "CJ" opět oceňuji britský humor, který i zde nezklamal. Je také dobře, že nestaví právě jen na humoru, ale také na příběhu, který se nemá za co stydět. Za mě 4-5*, ale přikláním se k pěti. ()

FFilipCZ

"Ty maluj čůráky, ty kozy a já udělám něco se svým životem". Ještě ani nedoběhly úvodní titulky a já už se snad třikrát smál z plných plic. Nehorázně jsem se bavil především při scénkách s místní policií. Cemetery Junction je takový (ne)obyčejný příběh tří mladých kamarádů z malého městečka ve staré dobré Anglii. Jeden je grázlík, který polovinu nocí tráví na samotce v místní policejní stanici. Druhý nechce skončit v továrně jako jeho táta, a tak se pokusí prosadit jako obchodník nabízející pojištění. A třetí je prostě pako, ze kterého si ti dva dělají prdel. Povedený soundtrack, který přispívá k příjemné plynulosti příběhu a navazuje tu správnou dobovou atmosféru. Když už jsme u té doby, tohle je druhý film v krátké době, který je datovaný do období kolem 50., 60. a 70.let a já tyhle léta začínám mít fakt rád. Fajnový káry a ještě lepší muzika. Jó, to musely bejt časy....S těžkým srdcem dávám "pouze" 4*. ()

baribal

Taky Vám přišlo, že se v Cemetery Junction Gervais a Merchant nějak moc krotili? Asi tohle bude důvod proč film propadnul a proč o něm nebylo slyšet. Škoda, že se příběh rozjede až v poslední půl hodině, kdy se první hodina hodí za hlavu a začíná se nanovo. Přijal bych s otevřeným srdcem nahláškovanou komedii typu Gervaisových seriálů, nebo naopak oduševnělý příběh s nádechem komediálnosti. Toho druhého Ricky a Stephen schopni nejsou, toho prvního ano. Bohužel je korektnost tlačila do toho co neumí a tak to dopadlo. Skvělé malé roličky.. Gervaisův fotr, Brian z "bistra".. postava známá z Dereka jako mega úchyl a mnoho dalších. Pro mě to ale jako celek moc nefungovalo.. tak snad příště nekorektně. ()

MartinezZ

10.10.2010 ~ Cemetery Junction, předměstí anglického Readingu, je místem bez výhledu do budoucnosti. Vyrůstají zde frajerští floutci bez ambicí a jejich jedinou souzenou zdejší prací je pro ně dělat v továrně na automobilové součástky. Je možné si jít za svým snem a nasměrovat svůj život jiným než předurčeným směrem? ~ Komediální drama, které zas až tak komediální není, spíše místy hořce úsměvné. Freddie a jeho dva kamarádi, Bruce a Snork, se znají již dost dlouho, aby věděli, co je čeká. Čeká je nudný život v nudném místě s nudnou prací. Freddie ale nechce žít život svého otce, pachtícího se po kolena dennodenně v oleji u ponku v továrně a o víkendech myjícího okna, aby uživil rodinu. Chce víc a tak nastupuje místo v místní životní pojišťovně. Její majitel, pan Kendrick, vyrostl na stejném místě a stal se boháčem, Freddie chce totéž, peníze, velký dům a drahé auto. ~ Freddie ale není sám, kdo není spokojen. Bruce by chtěl z tohohle zapadákova také vypadnout, nesnáší to tu, je to místní holkař a výtržník, neustále má problémy s policií a navíc nemá zrovna vřelý vztah se svým otcem, kterému nemůže odpustit, že neudělal nic, když je kdysi opouštěla matka a manželka. Jediným, kdo je relativně spokojen, je Snork. Takový trouba, co by moc chtěl holku, ale brání mu v tom jeho vzhled, charisma a neschopnost si uvědomit, co ještě z huby vypustit a co ne. Tahle trojka tak bloumá ulicemi, vymetá bary a hospody, sem tam se s někým porvou a vůbec. Taky co dělat v tak Bohem zapomenutém místě. ~ Freddie se tedy ocitá ve světě, ve kterém hraje prim prodat co nejvíce pojistek a to i těm, co je nepotřebují a nechtějí. A Freddie začíná chápat, že i když by se jeho život mohl začít ubírat jinam, není jeho nová práce přesně tím, co čekal. Za partnera má již protřelého obchodníka, který ví, jak donutit k podpisu. A zanedlouho potkává i jeho snoubenku. Je tomu náhodou, že ta je nejen dcerou majitele pojišťovny, ale navíc i Freddieho dávnou kamarádkou. I ta má svůj sen, chtěla by cestovat a fotit. To je ale dosti v rozporu s jejím budoucím údělem manželky. Ten, ač ona sama si to nepřipouští, by se dosti podobal úloze manželky pana Kendricka, služky a ducha. ~ Film o tom, jak a zda dokáže naložit čtveřice mladých lidí se svými životy, zůstat na položených kolejích nebo vyskočit z rozjetého vlaku a jít si svým směrem. ~ Čekal jsem něco nudnějšího a kupodivu to bylo více než koukatelné. Obávám se ale, že i tak tohle nebyl film, který by mi nějak dlouho zůstal v paměti. Každá rodina a každý zdejší člověk žije nějaké své drama a jde jen o to, zda a kdy jej pochopí i jeho blízcí a přátelé. Film s mírně pochmurnou atmosférou raných osmdesátých anglických let, dobrými herci, drobným anglickým černým humorem, který ale z filmu rozhodně nedělá komedii(!), mladickým pohledem na svět a jeho závazky, a otevřeným koncem, který tak trochu je a není happy-end. Třeba právě oni budou ti, které čeká lepší život... ()

ivishka

Ze začátku vypadal film docela nudně, asi jako další drama od Velké Británie, kterých je docela dost(a většina těch dobrých). V podstatě jsem se ani nemýlila, jelikož záblesky vtipných hlášek vystřídaly momenty vážné, které zase tak komediální nebyly. Zábavu jsem tedy čekala větší, ale zas tak špatné to nebylo. Ono na tom něco bude, že Britům jdou převážně dramata. Příjemně mě překvapil Matthew Goode. ()

Freemind

Pelíšky po anglicku. Nenáročná komedie, na které se příjemně podepsal Gervaisův černohumorný dráp. Dávám plus za sedmdesátkovou atmosféru a hudbu, další za několik politicky nekorektních scének. Ricky umí. ()

SarumanKo

What a masterpiece! Mám obrovskú slabosť pre podobný typ jednoduchých filmov zo života a do Cemetery Junction som sa zamiloval na prvý pohľad. A nemám problém mu napariť plný počet hviezd, pretože podobný malý, komorný, avšak mimoriadne silný skvost vznikne len raz za čas. Film Cemetery Junction najlepšie zapadá do škatuľky tragikomédia, ale nie je to celkom presné, pretože napriek množstvu nešetrného, priam krutého (a nehorázne vtipného) humoru trápi diváka poľutovaniahodnými osudmi kopy brilantne napísaných a excelente zahraných postavičiek (z ktorých najzaujímavejšiu vyfasoval Fiennes a najrozkošnejšiu Felicity Jones). A v závere pritom vyznieva celkom pozitívne. No... dobre, tak melancholicky, aby som príliš nepreháňal. Ale aspoň ukazuje život presne v tých farbách, v akých je. A gagmi ho nedegraduje, len geniálne odľahčuje. To všetko v štýlovom retro kabátiku a pod režijným dohľadom Gervaisa a Merchanta, ktorí svoj film v každom ohľade vymaznali k dokonalosti. (95%) ()

Kaluž

Ralph Fiennes si zde vystřihl největšího sviňáka od doby, kdy hrál správce kempu v Schindlerově seznamu. Jinak celkem nuda. ()

italka63

Moc milý a dojemný film o tom, jak se tři kamarádi na anglickém chudším maloměstě snaží začít život. Pohodové, se skvělou britskou muzikou sedmdesátých let a sympatickými hereckými výkony, takže určitě čtyři hvězdy. ()

Hadža

Kdo se narodi pod stolem,tak se mu nahoru honde tezce skrabe.A kdyz se mu to podari,jeste neni jiste,zda na zaver nedostane jen salatovou misu z brouseneho skla.Nejde ani tak o komedii,jak o pribeh trojce mladych muzu,kteri se snazi najit sve misto v zivote.Kazdy ma sve sny o budoucnosti jine,ale jak uz to chodi,predstavy se malokdy splni. ()

PogoJoe

Bezva snímek o nalezení odvahy změnit to, kam směřuje náš život. Hezky poeticky to popsala Kleopatra :-), pod to bych se určitě taky podepsal... Za sebe doporučuju. ()

Toj

Lze říct něco ošklivého o filmu, který nenatočili filmaři? Gervaisovské pojetí humoru se mi z toho, co znám zamlouvám - kouzelná poetika trapnosti, která v sobě hluboko má mnoho pravdy. Tentokrát se duo Merchanta a Gervaise pokusilo dojít k nějaké výpovědní hodnotě o společnosti, hodnotách atd. mnohem příměji. Natočili relativně tendenční film plný obsahově prázdných formálních klišé, který připomíná mnoho jiných, který místy kopíruje ty nejohranější koncepty a občas se možná dotýká něčeho alespoň trochu opravdového. Tím mám na mysli třeba postavu otce hranou právě Gervaisem a celé to rodinné soužití, které mi nepřišlo tak ohrané.. To je jediný záblesk tvůrčí geniality, kterou pánové stále disponují, jenom jsou na špatném hřišti... A přestože slabší povahy budou bojovat se slznými kanálky a "přemýšliví" diváci se budou po skončení škrábat na bradě a říkat si jak moc to vypovídá o tom našem světě, tak tohle není nějákej výraznej přesahovej film. Beru to jako snahu dvou slavnejch lidí se vyrovnat se svým dětstvím... Jako relativně příjemnej čas... Ale nevidět to, neděje se nic... ()

Sheldra

Obsazení slibuje víc, než film skutečně nabízí. Bohužel si scénárista neujasnil, jestli chce napsat přisprostlou komedii s trapně pubertálními narážkami, nebo drama o dospívání a hledání cesty životem. Příběh taky originalitou zrovna nekypí, ale i tak jsem se ve společnosti dvou ze tří mlaďasů (toho blba bych radši vyškrtla) necítila nijak špatně. Neurazí, nenadchne. ()

fmash

Solidní množství povedených vtípků na hraně vousatosti, náznak kulturní bídy napříč třídami, existenciální úvahy na téma být či nebýt konformní... Celkem dost příjemný film, až na poněkud slepeně působící kontrast mezi komediální a tragickou rovinou, kde jednotlivé scény působí dobře samy o sobě, ale nějak se je nedaří organicky propojit. A také, že divákovi se tu humory i dilemata servírují příliš polopaticky, což místy působí poněkud nevkusně. 3½. ()

Fanucci

Předvídatelné a naivní drama. Od dua Merchant/Gervais jsem čekal o dost odvážnější přístup i humor. Nejlepší scény obstarala dvojice Gervais / tchýně a těch bylo bohužel hrozně málo. Průměrný film a navíc bez tempa. Škoda, těšil jsem se:-/ ()

lioncel

Rozhodně dost zajímavý a svým způsobem tak trochu až "tragikomický" příběh .. opravdu velmi dobrý retro film s nádhernou muzikou : Slade .. Led Zeppelin .. a krásnou : Felicity Jones / Julie a vždy velmi dobrou : Emily Watson / Mrs Kendrick … další povedená ukázka ze života obyčejných lidí v minulém století - tady sedmdesátá léta ve Velké Británii … ()