Televizní seriál o moderní Alence v říši divů. Alenka, dospělá ženská, cvičitelka karate, se zamiluje do Jacka. Toho ale unesou neznámí lidé vedení chlápkem s bílými vlasy - Králíkem. Při pronásledování Králíka se Alenka dostane do světa za zrcadlem, který vypadá spíše jako postapokalyptická krajina a město, a pokusí se Jacka zachránit. (honajz)

predators

Pochvalu zaslouží především herectvo, které je vtipné, chytré, zajímavé a neokoukané. Dokonce bych řekl, že jsem si některé brzy oblíbil. Stejně tak se mi jevily i některé části Wonderlandu, polozbořené výškové domy se trikařům opravdu povedly. Uvítal bych ale větší pestrost a na onu délku filmu, i množství lokací. A tím se dostávám k času, který s Alicí prožijete. Ano, najdou se zde nudná místa, především mezi zdlouhavými konverzacemi, které trochu uspávají. Dal bych za 4*, ale nechám si rezervu pro novou Alice z říše divů... 60% ()

GigaPudding

Moderní zpracování Alenky v říši divů vypadá tak trochu nečekaně, asi jako městská fantasy od Gaimana, ale zas ne tak úplně propracovaně podivné. Judistka Alice se připlete do únosu jejího kluka a skončí v říši divů za zrcadlem, kterou terorizují mafiánští kuplíři v čele se srdcovou královnou, co svoje agenty posílá do normálního světa aby tam unášeli lidi. Objevuje se plno známých postav z pohádky a je tam plno drobných odkazů na původní knižní verzi, ale spíš než pohádka je to takové dobrodružné pobíhání tam a zpátky napříč říší divů a jen s troškou fantazie, protože všechno tam vypadá vesměs reálně, dokonce tam používají i bouchačky, jen je to maličko pozměněné a postavy jsou všechny lidské, včetně těch původně zvířecích. Kdo ale chybí tak je kočka šklíba, která má pěkně malý "štěk" což si teda rozhodně nezasloužila a stejně špatně je na tom i pták Dodo, kterého sice zahrál Tim Curry, ale taky takový štěk, že to pomalu nestálo za řeč. Měli tam pořádně zapracovat šklíbu a zahrál by to Tim Curry :). Všechno to pobíhání sem a tam je ale taky docela nuda a hlavně v těch celých třech hodinách filmu to působí hrozně roztahaně. Vzít alenku jako dobrodružný film by asi nebylo nic špatného, ale takhle to dopadlo dost obyčejně a chvílemi i nudně a mělo to i pár takových okatě nastrčených dojemných scén, které ale byly taky docela ospalé. Takže nic extra a zvlášť ne když je to roztahané na tři hodiny. Pár zajímavých nápadů se ale objevilo a taky je to pořád Alenka, tak se lidem, co tu pohádku mají rádi, asi bude fajn koukat na známé postavičky. :) ()

Gereth

Vize Říše divů, jak z pokřivených myšlenek Neila Gaimana. A protože já jeho světy, postavy a příběhy, které žijí, rád, měl jsem rád i toto. Takováhla díla by totiž měla být oslavována. Spousta nápadů na každém rohu, každý předmět má najednou nový význam a pomocí všemožných interakcí a převrácených logických zákonů se to do sebe všechno snaží ze všech sil zapadnout. Podivný svět, podivnější postavičky a jejich ještě prapodivnější myšlení a vyjadřování. Životní priority přeházené a vyprahované do extrémů stejně jako můj chvalozpěv. Nebudu ale tedy zastírat, Alice má svoje díry převážně v hluchých zdlouhavých scénách a občas nevyvážených hereckých výkonech, ale vzhledem k raritnímu výskytu podobných klenotů jsem jí je bez jakýchkoliv rozpaků odpustil. // Nejoblíbenější postava: Hatter // 85% ()

JohnCZ

Fakt, že je tenhle film z produkce Syfy, mě zprvu dost vyděsil, ale po trochu nejistém startu jsem se dočkal příjemného překvapení. Jasně, je to kanadský TV film, takže se drtivá většina filmu odehrává v interiérech či tradičních kanadských lesích, do toho sem tam nějaké více či méně povedené CGI. Po vizuální stránce to jednoduše moc nenadchne. Hnacím motorem je především herecké obsazení a poměrně povedená modernizace, která nepůsobí trapně. Potěší zejména pokusy o propracovanější psychologii postav, což v kontrastu s pohádkovými motivy a trochu dětinským humorem působí zajímavě. K obsazení Alice Caterinou Scorsone nemám výhrad, stejně tak se mi zamlouval sympaťák Andrew Lee Potts jako Kloboučník. A Kathy Bates jako zlovolná královna už je jen třešničkou na dortu. ()

MedullaO.

Zajímavě zpracované, avšak celé to působí jakýmsi nedomrlým dojemem, herecké výkony mi přišli velmi slabé a jestli občas někde byl náznak humoru, tak jsem to musel minout. A nezařadit Šklíbu do této adaptace ? To se neodpouští, jakýsi jeho halucinogenní náznak byla slabá náplast pro můj nejoblíbenější charakter v této pohádce. ()

Návrat do Země-Nezemě

Návrat do Země-Nezemě

06.09.2010

Britský scenárista a režisér Nick Willing je uznávaným televizním veteránem. U nás jsme od něj viděli minisérie Alenka v říši divů či Iásón a Argonauti, mnohem vstřícněji ale byly přijaty jeho… (více)