Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

gudaulin

Lituji, ale na mě tahle klaustrofóbní podívaná ani trochu nezapůsobila. Uznávám, že na minimálním prostoru a s minimem prostředků dělají scénárista i režisér maximum, aby udrželi divákovu pozornost, ale pořád je to jen velmi relativní úspěch. Rozhodující pro mě je, že snímku nemůžu věřit. Pravda, u jiných žánrů se logikou viděného nezabývám zdaleka tak důkladně a nejsem ve svém hodnocení přísný, jinak bych si je zkrátka nevychutnal, ale že je thriller založený na nesmyslech, by měl bez problémů odhalit i žák základní školy. Celkový dojem: 40 %. ()

Fr

Jsem Paul Conroy. Pracuji jako řidič. Volám z Iráku. Náš konvoj přepadli, jsem zakopaný v zemi a potřebuji pomoc..... Pohřbený v bedně, nemůže dýchat (alespoň to pořád tvrdí), na telefonu 3 čárky a teď by mělo následovat přání tvůrců – zoufalství, panika, beznaděj a strach..... To mi tady ale chybí. Komorní thriller, stojící na ,,one man show“ a několika ,,hlasech“, je vlastně kravina, která přes svoji originalitu v celkové délce nemá co nabídnout. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Zjistím komu nevolat, když jsem ,,v prdeli“. 2.) Nevím u který firmy si nemám začínat s kolegyní. 3.) Chystám se jako řidič do Iráku. 4.) Chystám se nechat pohřbít za živa. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

BadoXXII

Pýtam sa - keď tu u nás na Slovensku je vraj množstvo schopných tvorcov, ale nemajú dosť financií na natočenie poriadneho výpravného filmu, prečo už niekto nenatočil niečo takéto? Chce to len nápad a toto vážne nemôže stáť veľa. Mám však pocit, že tu žiadny taký tvorca nie je. Točia sa tu len dramatické filmy ,,zo života,, v ktorých hrajú stále tí istí herci a ktoré nikoho nezaujímajú. Vrátim sa opať k filmu. Musím pochváliť naozaj dobrý nápad. Zaujalo to. Prečo však dávam len 3*? Lebo ma to nedokázalo strhnúť a strácalo to tempo. ()

Niles

Ten pocit, keď vám po skončení filmu ide vyskočiť srdce z hrude a vy len s otvorenými ústami zízate na záverečné titulky, a nie ste schopní sa ani pohnúť, pretože stále vstrebávate čo ste práve videli. Tak to som zažil po dlhom čase. Ďakujem. Oceňujem takúto jednoduchú formu. Naozaj stačí jedna rakva, mobil, jeden šikovný scenárista a dobrý herec, a divák je na 90 minút pripútaný k obrazovke. Až sa cíti akoby bol v tej rakve zavretý s ním. ()

DaViD´82

Mužské plémě je na tom zřejmě dosti bídně, když i takový chlapák jako Ryan Reynolds honosící se mimo jiné i titulem Nejpřitažlivější muž světa 2010 se nedokáže popasovat se situací, ze které se něžnější pohlaví běžně vyhrabává levou (Uma) zadní (Noomi). A ač tak činí po celou dobu celkem zajímavě a nenudícím způsobem, tak se stejně nelze zbavit pocitu, že by tomu slušela spíše kratší stopáž. ()

• Ryan Reynolds přiznal, že ke konci natáčení trpěl klaustrofóbií, a to hlavně díky stále většímu množství písku v rakvi. (Dr Lizal)
  • Ryan Reynolds byl do role Paula Conroye jedinou volbou. (Dr Lizal)
  • Jedná se o film natočený na nejmenším prostoru. (luxik007)

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová