Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

darkrobyk

Tahle klaustrofobie pro jednoho herce mě nenadchla. Chápu, že Paul byl traumatizovaný, ve stresu a trpící úzkostnými stavy. Jenže svým chováním si mě nezískal, a tak mi byl jeho osud lhostejný. Jedna hvězda za kritiku společnosti a hamižných firem bez soucitu, druhá za konec, který potěšil. Příště dám ovšem přednost Předčasnému pohřbu podle E.A.Poa... ()

POMO

Buried prekvapí tým, že nie je festivalovým nezávislákom, ale mainstreamovým bijákom. Pre niekoho to môže byť mínus, pre mňa je naopak jeho schopnosť s jedným hercom a na tak malom priestore strhnúť a rozemočniť masy jeho najväčšou devízou. Najbližšie tak má k Telefónnej búdke Joela Schumachera, v ktorej sa zúfalý hrdina vrtel na rovnako stiesnenom priestore, akurát vo vertikálnej polohe a s lepším výhladom :-) Výborne napísané, nakrútené aj zahrané. A so záverom, ktorý vám dá nekompromisné K.O.. ()

castor

Poměrně odhodlaným chlapíkem musí španělský tvůrce Rodrigo Cortés být. Nacpat celý příběh do rakve je docela odvaha. Ocenit lze především to, že tvůrcům málokdy dojdou nápady, i když je škoda, že se tolik báli natočit třeba jen osmdesátiminutovou, a o to víc údernou jednohubku. Naštěstí ale divákům dopřávají, aby si mohli dokreslovat, co se nad zasypaným a pouze ležícím tělem hrdiny děje, jednoduše se mohou zorientovat, kdo nešťastníkovi volá a s jakým záměrem, i když nevidíme jejich tváře, protože kamera nevyleze z rakve. Nabízí nespočet všemožných úhlů, všemožných zoufalých grimas hlavního hrdiny (Ryan Reynolds roste, ale pár krůčků mu ještě pořád schází), několik hodně slušných momentů (předem čitelný a jasný, ale stále velmi dobrý závěr, rozhovor se zaměstnavatelem firmy, pro kterou hrdina filmu pracuje), ale vrchol alespoň pro mě nepřišel. Bohužel.. Pár kompromisů divák prostě udělat musí a přistoupit tak na režisérovu místy nelogickou hru (už jen ta zásoba vzduchu překračující zdravý rozum) je přímo povinností.. ale příjemnou!! 3 a ½.. ()

genetique

Tak toto sa zmáklo dokonale! V priestore veľkosti jednej rakve natočiť celovečerák, tu je potrebná určitá dávka majstrovskej zručnosti, ktorou Cortés pravdepodobne naozaj disponuje. S pocitom miestami slabších okamihov sa po väčšine filmu divák naozaj nenudí a sú mu porcované neskutočne depresívne dávky desivého príbehu, plného zúfalestva a beznádeje. Príbeh a dejová línia sa občas transformuje do tiesnivej nervydrásajúcej drámy, ktorá sa dotýka všetkého od nezmyselnosti vojny, cez ľudskú sebeckosť až po životné hodnoty. Určite som však čakal trošku lepšie vypracované dialógy, ktoré boli vďaka možnostiam dejovej línie nosným pilierom celého filmu. Reynoldsa som si v poslednom čase obľúbil aj ako charakterového herca a aj tu mi potvrdil svoje stúpanie na rebríčku hereckej kvality. 80%. ()

Spooner

Originální nápad proměněn do dosti napínavé a atmosférické podívané. Pocit zoufalství a stísněného prostor dokázal režisér navodit dokonale, kamera je výborná a Ryan Reynolds dokazuje, že opravdu hrát umí. Jenom škoda, že to není o něco kratší, protože 90 minut je na podobný druh filmu trochu moc a kdyby se vystřihly scény typu volání mamince či had v rakvi, tak by to vůbec nevadilo. I tak jde o velmi nadprůměrný zážitek, který sice ještě trochu kazí nevhodně zvolená hudba, ale i tak ve mně pocit stísněnosti zůstává ještě teď.70% ()

• Ryan Reynolds byl do role Paula Conroye jedinou volbou. (Dr Lizal)
  • Pro film bylo použito sedm rakví. (CliffLee)

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová