Režie:
Olga DabrowskáScénář:
Irena PavlováKamera:
Tomáš KobolkaHudba:
Tomáš MatonohaHrají:
Tereza Nvotová, Pavel Řezníček, Alois Švehlík, Dita Kaplanová, Petr Halberstadt, Radim Fiala, Nela Boudová, Zdeněk Dvořák, Pavel Zatloukal, Lucie Benešová, Zdena Herfortová, Eva Jelínková (více)Obsahy(1)
Film vypráví příběh podnikatele, který poté, co zkrachuje, odchází z města za svým otcem na vesnici. Otec je cvičitelem slepeckých psů, a právě u něj se setkává se štěnětem Almou. Studentka klavíru Marie přichází o zrak, pořizuje si psího pomocníka, a tak se setkává s Almou i ona. Pes pak propojí životy obou těchto lidí, kteří něco ztratili (zrak nebo podnikatelský úspěch) a záhy dostávají šanci něco jiného najít. (oficiální text distributora)
(více)Hrají
Tereza Nvotová
Československo
Nejlepší filmy:
Pouta (2009)
Bludičky (2010) (TV film)
Priateľstvá padajúceho lístia (1998) (TV film)
Pavel Řezníček
Československo
Nejlepší filmy:
Smysl pro tumor (2024) (seriál)
Ochránce (2021) (seriál)
Záhadná paní Savageová (1997) (TV film)
Alois Švehlík
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Smrt krásných srnců (1986)
Hořící keř (2013) (TV film)
Černí baroni (1992)
Dita Kaplanová
Československo
Nejlepší filmy:
Stavrogin je ďábel (2005) (divadelní záznam)
Koncert V... (1990) (divadelní záznam)
Raskolnikov: jeho zločin a jeho trest (2009) (divadelní záznam)
Petr Halberstadt
Československo
Nejlepší filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Stromy umírají vstoje (1998) (TV film)
Je třeba zabít Sekala (2018) (divadelní záznam)
Radim Fiala
Československo
Nejlepší filmy:
Stavrogin je ďábel (2005) (divadelní záznam)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Tmavomodrý svět (2001)
Nela Boudová
Československo
Nejlepší filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Kolja (1996)
Muž v pozadí (1995) (seriál)
Zdeněk Dvořák
Československo
Nejlepší filmy:
Škola žen (2007) (divadelní záznam)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Tmavomodrý svět (2001)
Pavel Zatloukal
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Stavrogin je ďábel (2005) (divadelní záznam)
Koncert V... (1990) (divadelní záznam)
Raskolnikov: jeho zločin a jeho trest (2009) (divadelní záznam)
Lucie Benešová
Československo
Nejlepší filmy:
Povodeň (2005) (TV film)
Tři Alberti a slečna Matylda (1994) (TV film)
Blázni a děvčátka (1989)
Zdena Herfortová
Československo
Nejlepší filmy:
Brouk v hlavě (1998) (divadelní záznam)
Edith Piaf (2007)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Eva Jelínková
Nejlepší filmy:
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Koločava (2002) (divadelní záznam)
Případ Salieri (1991) (TV film)
Irena Konvalinová
Československo
Nejlepší filmy:
Dokonalá svatba (2010) (divadelní záznam)
Škola základ života (2011) (divadelní záznam)
Útěk do Budína (2002)
Tereza Šefrnová
Československo
Lubomíra Sonková
Československo
Nejlepší filmy:
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Restaurace (1983) (TV film)
Konec velkých prázdnin (1996) (seriál)
Jiří Vyorálek
Československo
Nejlepší filmy:
Korespondence V+W (2012) (divadelní záznam)
Stavrogin je ďábel (2005) (divadelní záznam)
Zlatá šedesátá (2015) (divadelní záznam)
Jan Mazák
Československo
Nejlepší filmy:
Lakomec (2020) (divadelní záznam)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Rédl (2018) (seriál)
Libuše Balounová
Československo
Nejlepší filmy:
Přezůvky štěstí (1986)
Kuličky (2008)
Alma (2010) (TV film)