Země se stala terčem invaze neviditelných mimozemšťanů a lidstvo jejich hostiteli. Mimozemské Duše vytlačí tu lidskou a převezmou kontrolu nad jejich tělem. Melanie je jedna z posledních lidských bytostí, která je vetřelci nedotčena. Po jedné z honiček se ale dostane do zajetí a je přesvědčena, že to znamená její konec. Do její mysli pronikne Duše jménem Poutnice. Ta pátrá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že se dopracuje až k příčinám přetrvávajícího odporu, který jim lidé kladou. Je ale zavalena záplavou vzpomínek a silných emocí, jimž vévodí láska. Poutnice není schopna vysvobodit se z tužeb Melaniina těla. Síly, které jdou mimo ně, nakonec promění Poutnici a Melanii v nedobrovolné spojence. (TV Nova)

Gaia.M

Budu nejspíš trnem v oku mnoha hodnotitelů zde, ale víte co? No a? Knihu jsem si zamilovala po pár stranách. Filmu jsem se hodně bála, protože všichni víme, jak většinou dopadají filmové podoby knih. No, tentokrát se mi chtělo brečet, vážně, štěstím. Když film skončil, moje první slova byla, a myslím, že tím shrnu všechny své dojmy, do prdele, oni to neposrali. ;) ()

hábič

Sci-fi i pro ty co nemají rádi sci-fi... Příjemně se na to dívá a dvě hodinky utečou jako voda. I když děj filmu není nijak zvláště složitý má vynikající atmosféru, odehrává se v krásném prostředí a všechny romantické duše, kterým se líbil Twilight, jistě potěší. Velmi povedená je i hudební složka tohoto filmu. ()

Radek.SCH

Není to vyoženě špatné, spíš takové podprůměrné teen sci-fi (což byli Ztraceni taky). A to že to napsala Meyer je mi vyloženě ukradené. ()

svadlenaX

Udělat film, podle knižní předlohy určitě není nic lehkého. Jsou knihy, kde se to podařilo, např. Harry Potter. Pak jsou případy, kde se mi filmové zpracování líbilo více než kniha např. Pán Prstenů. Ale z knížek od Stephenie Meyerové se prostě lepší film udělat nedá, protože to jsou primárně slaďáky, ve kterých je plno nudných pasáží. Není tedy divu, že mi to scénama dost připomínalo Twilight. I kdyby se režisér snažil sebevíc, nic lepšího z toho už nevymáčkne, protože to prostě nejde, tudíž mé usnutí před koncem filmu nedávám za vinu jemu a ani nikomu z herců. Závěrem: doufám, že knihy od Stephenie Meyerové se už další zfilmovávat nebudou, jelikož to dopadne uplně stejně jako toto, či Twilight. Mnohem více bych ocenil, kdyby se něco udělalo třeba s Eragonem. Ten má rozhodně větší potenciál. ()

Wolvie

Snad ještě nebetyčnější chujovina než Stmívání, protože se to bere mnohem vážněji. Nechápu, proč se látky chopil tvůrce tak nadaný, jako Niccol, proč tu hraje talent jako Saoirse, každopádně jde o jeden z nejhorších letošních filmů. ()

bobrux

Jeden z velké řady snímků, na které se podíváte a za pár dní si na ně už nevzpomenete, protože se v nich nic zásadního neodehrává. Samozřejmě pokud do takové množiny nepočítáte to, že se hlavní postavy v jedné osobě couří s kdekým, jsou strašně nerozhodné a vůbec řeší takové ty zásadní existenční láskyplné problémy. Zásadní záležitosti, jako invaze, co proč kde a jak a vůbec vše kolem toho šmejdu z vesmíru je zde pak sprostě odkloněno na druhou kolej. Takže pokud nepatříte do cílové skupiny a nemáte zrovna dokonale vymalovaný strop, tak se na film nedívejte. V mnohých scénách budete mít oči v lebce protočené proklatě vysoko a hrozí, že při desátém opakování tohoto zcela automatického úkonu se již začnete zaměřovat na různé vady na stropě a přemýšlet raději nad nimi, protože vám to přinese větší pocit zapojení mozku, než sledování této slaboduché romantiky pro dorost. Aby můj nudný výlev pochopila i cílová skupina - lajk tomu nedám. ()

Anduril

Tak tento film som si pozrel s veľkými obavami, ktoré vo mne zanechal Twilight. Scénar a celý vymyslený scifi svet je dosť plochý, aj herecké výkony a charaktery postáv boli dosť chabé. Celé to bolo, pre mňa, až príliš sladučké. Asi je to určené pre násť ročné dievčatá. Som rád že nepatrím do tejto kategórie, pretože by som zošalel. Aj vďaka tomuto filmu. Jednu hviezdu dávam za celý nápad. Druhú a tretiu za zaujímavé myšlienky, ktoré sa tu dali nájsť (+ super modré oči). Ale okrem toho to nestálo za nič. Ak ho neuvidíte, môžete spokojne žiť ďalej, o nič neprídete. ()

Ydrosten

Dám 2 hvězdy. Ta první je kvůli Saoirse Ronan a Diane Kruger. Ta druhá je napůl za hudbu ( soundtrack už se usídlil v mém PC ) a napůl za uhrančivě nádherné ztvárnění očí. Takové oči jsem měl možnost vidět jen u psů plemena Husky či Malamut ( nejsem pejskař, tak jsem snad nenapsal kravinu ) ¤¤¤¤¤¤¤ Film ve svém jádru není nijak oslnivě zajímavý a pokud by se ve filmu neoběvily ty stříbrné auta a vrtulníky + nebylo prostředí tak okatě sterilní, mohlo by se jednat o normální sci-fi o pokračování života lidí po nějaké katastrofě. Romantická linka se dala očekávat ( vzhledem k tomu kdo psal knihu ) Saoirse Ronan je pěkná holčina, která mě překvapila už ve filmu HANNA a Diane Kruger se snad ani nedá považovat za nic jiného než andělskou " mrchu " které seděla bílá a modré oči naprosto dokonale ( asi jsem se znovu zamiloval ) ............................ Následuje SPOILER ! Co jsem nějak nedokázal úplně vstřebat, byla scéna, kdy mimouni oběvily to, že v náklaďácích jsou lidé a obklíčily po malé honičce jeden náklaďák. 5 minut megafonem hlásily " vystupte z vozu " aniž by jakýkoliv mimoun vylezl z auta a třeba mával pistolí. Potom si oba v náklaďáku řekli že než aby je mimouni ovládly tak se rači zabijou a po 200 metrové jízdě - kde v okolí nebyla žádná překážka a ani auta z mimouněma se je nijak nesnažily zastavit - si to napálily do betonové zdi ( mimochodem jediné zdi stojící mezi 2 dálnicemi uprostřed pouště ) Tak to mi teda přišlo dost divný. ()

Ombak▼Penari

Tedy z nekonečných přecitlivělých dialogů mě šla hlava dokola kolem, ale naštěstí jsem věděl, do čeho jdu. Nicméně musím říct, že to až taková tragedie nebyla. Především mě zaujal vizuál - dokonale vypíglené budovy a vozy mimozemšťanů mě připomněly Oblivion, okouzlující byl i podzemní úkryt lidí, bylo zkrátka celou dobu na co koukat. Statičnost Saoirse Ronan v hlavní roli mě sice přišla otravná, ale budiž, byl to záměr a dokonce jsem byl zvědav, jak to celé dopadne. Mám dokonce pocit, že bych se na to mohl podívat i znova bez vážné újmy na zdraví, ačkoliv to je jinak jednoznačně film pro něžné pohlaví. ()

figliar

Chápem, že pani Meyerová, písajúca pre mladé Tvajlajtovské publikum, nemyslela na nejakú dych berúcu, mimozemskú vyvražďovačku. Stvorila to, po čom súčasné ,,nástky,, túžia. Milostný trojuholník, hľadajúca sa hlavná predstaviteľka, kríza osobnosti a morálna dilema. Do toho nablýskané autá a svetelkujúci mimozemšťania. Tak ako sa tento film tvári, taký aj skutočne je. Téma je síce už milión krát nafilmovaná na všeliaké spôsoby, ale keď od filmu nemáte veľké nároky a dúfate iba v ďalší, priemerný film na večerný oddych, tak prečo nie. ()

Kolssteyn

Čisté, přeslazené, nerozvité... vzít to někdo jiný do ruky, mohl z toho být další Matrix... ale to by mohl být i z Rumcajse, přišlo-li by na to! :( :) ()

korok

Něco jako Upside down - sci-fi zkombinované s velkou dávkou romantiky. Inu, proč ne. Chápu, že pro fandy akčních sci-fi či hororů je důležité, aby většinu filmu tekla krev proudem a jakýkoliv záblesk sentimentálnosti se považuje za slabou stránku. Nicméně pro publikum, které si občas od krváků a akčňáren rádo oddychne při něčem pohodovějším a citlivějším, mezi nějž se řadím, je tento film, vedle přehršelu romantických rádobykomedií dnešní doby, světlým bodem ve tmě. ()

MickeyStuma

Neviditelný mimozemský nepřítel ohrožuje lidstvo tím, že převezme tělo a vymaže vzpomínky. Melanie riskuje všechno aby ochránila zbytek lidstva a dokazuje, že pouze láska dokáže vše dobít v novém nebezpečném světě. Zpracovaný námět bohužel nejlépe vynikne v literární podobě, neboť velice honosně pracuje s představivostí čtenáře. Ve filmu veškerou představivost a tím i vizualitu všeho dění vytváří filmoví tvůrci a tak divákům vlastně vnucují představivost svou, což sráží fantazii každého jednotlivce na kolena. Sci-fi snímek má co do činění s romancí a tak je určen především pro mladé diváky převážně ženského pohlaví. A není divu. Autorka literární předlohy má na svědomí třeba známý ´Twilight´, v Česku známé jako ´Stmívání´.  Snímek ´Hostitel´ je bez akce, napětí a hlášek. Velice pomalé tempo vyprávění spíše unavuje a použitý soundtrack tomu také zrovna nepřidá. Ani použitá dějová šablona není žádnou novinkou pod sluncem. Snímků o ovládnutí tělesné schránky člověka nějakým mimozemským čímsi tu již bylo nesčetněkrát. Pravda, byly zcela prosty jakékoliv romance. Příběh je o přežití, vytrvalosti, identitě, lásce a lidském duchu. Ano, v rámci sci-fi žánru vcelku brilantní a v jisté oblasti zásadové, ale jak je psáno výše, vynikne spíše v literární podobě než v tom filmovém. Režisér Andrew Niccol se o to pokusil. Napsal si scénář, natočil to a dopadlo to jak dopadlo. ()

ptsd

Podle hodnocení jsem od filmu moc nečekal (to bude asi jen kvůli autorce knižní předlohy), nakonec mě film celkem příjemně překvapil.... určitě bych ho nezavrhoval. ()

Johny M.

Meyerová je pí*a! Ano, je. A Niccol se asi zbláznil, když se rozhod natočit její další veledílo. I když se snažil, bylo tam pořád dost scén, který mě fakt ničily. Na druhou stranu, čekal jsem o dost větší průser. PS: kontaktní čočky z toho fakt sci-fi neudělaj! 2,5* ()

papaguy

Twilight Zone Rulezzzz! :-D ____ Mám rád sci-fi i fantasy, přepálený a řemeslně zvládnutý Twilight mě bavil, ale tohle? To je jakési zasněně-odosobněné a nedomrlé. Škoda promrhaného potenciálu. Bylo tam pár světlých okamžiků. Leč ty leží pod tlustou vrstvou brakové lacinosti, neplastičnosti postav (vč. Melanie, a to měla nejvíce prostoru) a zoufalého hraní. Ale také co mají náctiletí herci hrát, když se po nich chce, aby jen roztouženě zírali s otevřenou papulou v záři slunečního protisvětla a zvolna pronášeli fráze. Zajímalo by mě, jestli to je od Meyerové spekulativní tah a pokus navázat na úspěch Twilightu, který se svezl na vlně zájmu o upírský subžánr. Anebo Meyerka autenticky rozvíjí svoje téma. Nejspíš obojí. Tentokrát spekulativní sázka na jistotu ale pravděpodobně nevyjde, ale vzhledem k zjevné úspoře na rozpočtu (zlatou lepící páskou oblepené helikoptéry, že?) tenhle přešlap tolik bolet nebude. ()

Kingjiri

Nějak se mi nechtělo věřit špatnejm ohlasům a recenzím, takže jsem se musel na vlastní oči podivat, co Niccol po solidnim In Time splácal. Ambice tvůrců natočit scifi konkurenci Twilightu byla velice okatá a vzhledem k tomu, kolik kýčovitý romantiky snímek obsahoval, se jim to nejspíš i povedlo (scénáristka mimochodem Twilight napsala, takže podobnost byla určitě čistě náhodná). Námět s hostiteli byl fajn, ale jeho zjednodušení na úroveň, kdy se hostitelka a původní obyvatelka těla každá zaláskuje do jinýho kunďáka a všechny problémy se řešej líbáním zmíněnejch šamstrů, aby samy o sobě daly ony dvě hrdinky "v jednom" vzájemně vědět a tim zachráněj celej svět, byla fakt nehorázná trapárna. Z toho jistě zvhlne kde jaká puberťačka snící o polibku metrosexuála se třpytkama, nikoliv však fanoušek scifi. K tomu všemu ještě připočtěte dvouhodinovou stopáž s minimem děje, technickou kvalitu blížící se TV filmu spolu s velkym množství tmavejch scén, ve kterejch neni téměř nic vidět a průser je na světě. Jedna silná hvězda za herce. ()

zliteonit

Rozhodně zajímavá invaze mimozemšťanů. Od ostatních filmů na téma ovládnutí světa mimozemšťany se fakt liší. Jen mi chyběla hudba. Je taková mdlá oproti ději. I když ten místy pokulhává. Je to fakt lepší film než to na první pohled vypadá, takové lepší Béčko. Chtělo to aby všichni hráli tak jako hlavní hrdinka a byl by to trhák. ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

03.08.2014

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Další těla pod Neesonovy náhrobky