• Fantasy

Redeeming Love (2022)

Po dlhšom čase som si povedal, že pridám nejakú peknú recenziu a myslím si, že tento film si to dosť zaslúži. Určite by som ho odporučil už trocha staršiemu publiku, minimálne okolo tej 18sky. Aby ich ten film nezmiatol a nepreniesol do krajiny zázrakov, ale ak sa vedia pozrieť na svet triezvymi očami, je pre nich super. :)  Pre mňa samotného bol veľkým povzbudením. Nato akú mal tématiku, boli všetky sexuálne scény spracované veľmi decentne a citlivo, klobúk dole. V dnešnom main streame sa do len tak nevidí. Povzbudila ma téma odpustenia, vytrvalosti, nádeje, aj keď sa všetko zdá stratené. Toto som si aj ja potreboval pripomenúť. Toto si potrebujú pripomenúť mnohí. Páči sa mi ako je tu vykreslený vzťah hlavného hrdinu s Bohom, ako žije s Ním svoj vzťah, ako ho vie podať aj svojej manželke. Padla mi sánka. Páči sa mi hlavná hrdinka, nie je len sympatická, ale vie veľmi dobre podala svoj príbeh a jej dynamika v hľadaní sebahodnoty je proste ďalšie Vau, tohoto filmu. Celkovo som bol z neho veľmi povzbudení a myslím, že aj napriek svojej dĺžke stojí za pozretie. Takto verné a pekné zobrazenie romantických, aj manželských vzťahov sa len tak nevidí.

Zprávy ze světa (2020)

Čakal som trochu iný žáner, ale v poslednom čase mám od Netflixu šťastie na meditatívne filmy. Tento snímok je urobený veľmi citlivo, nie je tam veľa akcie, ale veľa hlbokých dialógov a myšlienok na zamyslenie. Tom Hanks sa svojej role zhostil veľmi citlivo a chémia medzi ním a hlavnou postavou funguje veľmi dobre. Taký sympatický kúsok na pookriatie duše. Skôr by som ho odporúčal náročnejšiemu publiku, takým vysokoškolákom, alebo fest vyzretím stredoškolákom.

Pro balík prachů (2020)

Dosť jednoduché, priamočiare, bez nejakých zvratov a extra akcie. Taká sympatická oddychovka, pri cvičení. Mladí od strednej školy, ako nenáročné publikum, môže byť :)

Půlnoční nebe (2020)

Nuž, od tohto počinu som čakal o dosť viac. Záver ma chytil za srdce, ale inak celý film bol fest statický a zbytočne dlhý. Zachraňoval to iba vesmírny vizuál. Veľké sklamanie, ale predsa dám, lebo tam nie je nič "závadné". Mladým by som ho však veľmi neodporúčal. ***

Jako v bavlnce (2020)

Zaujímavý kúsok, veľmi dobre zahraný. Už celá tá myšlienka mi bola proti srsti, ale veľmi ma to prekvapilo, zápletka, postavy, príbeh a najmä záver. Nečakal som ho :) Myslel som si, že to bude brak, ale nakoniec je to dosť dobrý snímok. Nuž stále ma nič úplne nepresvedčilo, že tento film si zaslúži vyššie hodnotenie.

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Hmmmm, čakal som od toho kus viac. Páčili sa mi dejové zvraty, chovanie NPC postáv, to bolo veľmi pozitívnym prekvapením. Ale inak nič moc, samé utekanie, cestovanie, výbuchy... Taká surviver klasika.

Duna (2021)

Tak toto bola skrátka pecka. Veľmi kvalitný kúsok, jeden z mála, ktoré som za poslednú dobu videl. Nie je to len bezduchá akcia, ale je tu aj kopec myšlienok na rozmýšľanie, super vypracované charaktery postáv, kvalitná hudba Hansa Zimmera, skvelý vizuálny zážitok, super herecké obsadenie starších aj nových hercov... proste bola jedna báseň. Odporúčam na ňu ísť aj do kina. Baví ma táto atmosféra okolo Duny, ktorú si pamätám ešte z detstva zo starších spracovaní. Príjemný zážitok vám prajem ;)

Dokud jsi se mnou (2020)

Veľmi pekný film, so super myšlienkami a pekným zobrazením vzniku a budovania vzťahu. Plný emócií, tých ťažkých, ale aj veselých. Je tu pekne vyzobrazený rozmer priateľstva, súrodeneckých a rodičovských vzťahov. Zvrat v deji nenastal žiadny, ale skôr som to bral ako životopisný film, nie ako vymyslený román kde by určite, po úprave, vypálil lepšie. Proste pecka. Veľmi dobrý film pre tínedžerov a starších.

Enola Holmesová (2020)

Tento filmársky kúsok bol, pre mňa, veľkým prekvapením. Pobaví, povzbudí, nenaštve, je plný zvratov, vtipného zhovárania sa priamo s divákmi, vtipných hlášok, občasných akčných scén... má plno dobrých inovatívnych prvkov, teda aspoň pre mňa. Vrelo Vám ho odporúčam. Je vhodný pre všetkých divákov, malých, mladých i starších. Príjemný zážitok.

Yes Day (2021)

Pekný, rodinný, oddychový film. Nenájdete tu nič prevratné, ani komplikované, ani nič čo nejako extra do seba zapadlo, alebo fungovalo. Nič ma na ňom extra nepobavilo, ani nenaštvalo... proste naozaj priemerný film pre mladé detské publikum, o tom, ako by sa deti mali snažiť prijímať a chápať svojich rodičov.