Dokud jsi se mnou

• USA I Still Believe (více)

Film vychází ze života současného amerického zpěváka a skladatele křesťanské hudby Jeremy Campa a jeho první manželky Melissy, které diagnostikovali rakovinu krátce předtím než uzavřeli manželství... V září 1999 odjíždí Jeremy Camp (K.J. Apa) z Indiany na Calvary Chapel College v Murrietě v Kalifornii. V noci po příjezdu jde na koncert kanadské křesťanské skupiny Kry a seznámí se se zpěvákem Jean-Lucem LaJoie (Nathan Parsons). Oba se rychle spřátelí. Po koncertě se Jeremy setkává s Melissou Henningovou (Britt Robertson), spolužačkou z jeho školy a přítelkyní Jean-Luca. Jeremy s Melissou si padnou do oka a svým citům nedokážou zabránit. To způsobí mezi mladými muži roztržku. Melissa ale nechce zklamat Jeana-Luca. Jeremy se vrací na vánoční prázdniny za rodinou do  Indiany. Několik dní po Vánocích mu zatelefonuje Jean-Luc, že Melissa je nemocná, a žádá Jeremyho, aby se vrátil do Kalifornie. Bude to pro všechny těžká zkouška… (JOJ Cinema)

Arsenal83

Britt Robertson sa stáva celkom zárukou, že na obrazovkách uvidíme film, ktorý je tak príjemne romantický, miestami vtipný a nie zbytočne presladený. Spomeniem len filmy ako The First Time, Najdlhšia jazda, ale aj Psia duša. Toto je skutočný príbeh chlapca, kresťanskej hudobnej hviezdy Jeremy Campa, a tak mnohým určite progresívne naskočia varovné svetlá a budú sekať podhodnotenia, len aby ukázali, aki sú cool antipánbičkári. Ale mýlia sa. Film je nielen o viere (aj to zväčša až vo finálnej fáze filmu), ale aj o hľadaní nádeje, o ceste ako sa vysporiadať s nástrahami života, že všetko sa dá prekonať, že sa netreba poddať. Chémia medzi hlavným párom tu bola evidentná, bodaj by aj nie, keď tí dvaja spolu randia aj v skutočnosti. Skutočný príbeh o láske,ktorý z mnohých vyžmýka slzy, ale myslím, že nie umelo ani prvoplánovo. Kto nepozná príbeh vopred, tak toho to môže aj zasiahnuť. Takže vraj "ždímačka"? Áno, ale uveriteľná. Podľa mňa je to silná osobná výpoveď. ()

Marze

Je to dnes uz zavedeny subzanr "Ja,Buh a umirajici divka". KJ Apa jako Jeremy a Britt Robertson jako studentka umeni Melissa jsou jiskrivy par. Vlastne s Jeanem Lucem milostny trojuhelnik. Muzi na podiu jsou pry pro zeny extremne pritazlive. Nejvetsi chemie ale je mezi Apou a jeho kytarou. Je tu casta otazka proc Buh dovoli, aby se hrozne veci dely dobrym lidem. Trpi pro Boha a Buh ma pro ne plan. Smrt jednoho cloveka muze inspirovat miliony jinych a privest je k Bohu. Melissa umira,aby se Jeremy stal lepsim kytaristou. Vsechno seznamovani probehne rychle,takze jsem mel nejdrive problem s navazanim emocniho kontaktu. Film ma mnoho milych nabozenskych popovych songu. Jeremy Camp do nich vtiskl bajecnou viru.Jsou zde melodramaticke sceny. Na pozadi duchovniho sporu se vyjevuje humanita postav.Ti kteri nejsou cilova skupina filmu by s nim meli zachazet obezretne.Zavrete sve oci a modlere se at film brzo skonci.Mozna vas ale film prinuti plakat bez ohledu na to, jake jste viry, protoze film stiskl vsechny spravna tlacitka. Az na dve. Film na dvouhodinovou delku nema dostatecne nosny pribeh.Je prodluzovan utrpenim a hudebnimi predstavenimi.Mozna ale zna svou cilovou skupinu velmi dobre a ti budou filmem velmi zasazeni.Scenar psali dva ruzni autori a dialogy jsou celkem slabe. ()

KrestanFilms

K tomuto filmu se raději nebudu vyjadřovat, protože v tomto případě nedokážu komentář očistit od zcela subjektivních dojmů, které zde přidávat nechci. Můžu jen říct, že je to další z řady filmu o lásce a smrtelné nemoci, který na křesťanské filmy končí trochu netradičně. A hodnocení je o filmu, nikoli o skutečném Jeremym, kterého neznám. TIPseznam dalších křesťanských filmů. ()

T2

Rozpočet $12miliónovTržby USA $9,868,521Tržby Celosvetovo $11,502,842▐ Dosť smutný príbeh o nádeji, ktorá sa takmer vyplní, kresťanské motívy mi to skôr narúšajú než nejak nadchnú svojou ako že hĺbkou, modlime sa, za lepšie filmy, ach. /55%/ ()

silentname

Bojím sa, že v tomto komentári vyzniem ako absolútny cynik. Takže chcem vopred všetkých uistiť, že všetko čo teraz poviem sa absolútne nebude vzťahovať na skutočný vzťah Jeremyho a Melissy. Som človek, ktorý zažil stratu veľmi blízkeho človeka a bola to tiež veľmi nečakaná rana. Najmä ak mala vtedy 24 rokov. Myslím si, že je ale potrebné si v tomto urobiť jasno. Pretože tomuto filmu sa neospravedlňujem absolútne za nič. "I Still Belive" je podľa mňa jeden neskutočný gýčovitý hollywoodsky pátos, ktorý priam kričí na vás skrz všetky klišé a neustále opakovanie slova "Boh". A taká je pre mňa realita. Snažil som sa do toho všetkého vnútorne dostať, lenže film absolútne nechytil tento príbeh za správny koniec. V prvom rade vzťah Jeremyho a Melissy v tomto filme pôsobí ako scenár vystrihnutý z pera Nicholasa Sparksa, alebo podobných autorov. Láska na prvý pohľad, všetko je veľmi krásne, príde prvý konflikt a potom do toho vstúpi rakovina. Ale budeme veriť, že Boh všetko vylieči a budeme sa mať dobre. Tie dialógy tu často pília uši. Najhoršie je (a preto si myslím, že bolo potrebné na úvod napísať, že nie som žiadny cynik a je mi ľúto skutočného Jeremyho Campa), že mnohé scénky, ktoré majú byť dojímavé a priniesť mi slzy do očí ma v skutočnosti viac pobavili. Nie je nič horšie, ak sa na scénke, pri ktorej máte roniť slzy začnete rehotať. A za to všetko môžu tie nesktuočne tupé dialógy, ktoré sú proste typický klišé Hollywood. Je ťažké sa vôbec s našimi postavami nejako výraznejšie spojiť, lebo z tých scénok necítim reálne nič výrazne silné. Je to proste typický Hollywood a jeho romantika. Výsledkom je proste typická americká melodráma. Herci sú okey, no hrajú skutočných ľudí, ktorí by pokojne mohli byť vymyslení. Pretože v tomto prevedení ten príbeh veľmi skutočne nepôsobí. Je tu len niekoľko scénok, ktoré pôsobia úprimne emocionálne a nepridávajú do toho gýčovitého pátosu. V prvom rade scénka, kde sa Melissa snaží otvoriť uhorky a druhá, keď sa prvýkrát skutočne rozplače v kúpeľni z toho všetkého. Tie scénky pôsobia viac úprimne. Pretože sa netvárime neustále, že všetko je v poriadku, alebo bude v poriadku. Ale reálne aj vidíme, že dokážu na ňu tie udalosti vplývať ťažšie. Najlepším elementom celého filmu je podľa mňa ale Gary Sinise v role Jeremyho otca. Zo všetkých postáv pôsobí najúprimnejšie a najskutočnejšie. Rovnako skutočne pôsobí, keď na konci uvidíme skutočného Jeremyho s jeho novou rodinou. V ňom vidím človeka a rovnako aj v jeho slovách. Čo by si ale podľa mňa Melissa skutočne zaslúžila by bol film, s ktorého by sme necítil v prvom momente, že to bude melodramatický pátos. Ktorý nebude obsahovať scénky, ktoré budú podtrhovať skutočnosť, že témou je Boh, a že sa dočkáme niečoho vážneho. A možno by potom tie scénky dokázali fungovať lepšie. Potenciál na silný príbeh tu je. Ale myslím si, že scenáristi sa rozhodli ísť úplne nesprávnou cestou a emocionálne toto nezasiahlo do srdca. Ak máte radi typ filmov, kde láska bude skúšaná ťažkou chorobou a nevadí vám, že sa v každej tretej scénke bude spomínať Boh, tak si film užijete. Pre mňa je bohužiaľ tragédia ak je skutočný film napísaný ako céčková hollywoodska melodráma. Je mi ľúto. Hodnotenie: D- () (méně) (více)

• Apa, ktorý pre film použil svoj vlastný spev, povedal, že ho tento príbeh priťahuje, pretože: "Láska je v tomto filme vážne podrobená skúške, je to o ceste cez vaše najväčšie obavy a sklamania a pritom stále ostať veriť. Verím, že každý sa môže stotožniť s týmto filmom, pretože je to príbeh o láske, strate a nádeji."  (Arsenal83)
  • Shania Twain povedala že „film je o láske, ktorá presahuje strach, ktorá presahuje akúkoľvek pochybnosť“. (Arsenal83)
  • Přestože se skutečný příběh odehrával v Kalifornii, jedinou natáčecí lokací filmu byl stát Alabama, v okolí města Mobile. Začalo se v květnu 2019. (Borrtex)