Země se stala terčem invaze neviditelných mimozemšťanů a lidstvo jejich hostiteli. Mimozemské Duše vytlačí tu lidskou a převezmou kontrolu nad jejich tělem. Melanie je jedna z posledních lidských bytostí, která je vetřelci nedotčena. Po jedné z honiček se ale dostane do zajetí a je přesvědčena, že to znamená její konec. Do její mysli pronikne Duše jménem Poutnice. Ta pátrá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že se dopracuje až k příčinám přetrvávajícího odporu, který jim lidé kladou. Je ale zavalena záplavou vzpomínek a silných emocí, jimž vévodí láska. Poutnice není schopna vysvobodit se z tužeb Melaniina těla. Síly, které jdou mimo ně, nakonec promění Poutnici a Melanii v nedobrovolné spojence. (TV Nova)

Sheckley

Snímek je typickým rukopisem Stephenie Meyerové. Ačkoli nejsem kdovíjakým milovníkem tohoto stylu, byl jsem jeho filmovou verzí v podstatě mile překvapen. Zastávám názor, že příběh podobně jako trilogie Twillight Sága je zacílena na kategorii nejmladších diváků respektive teenagerů. Avšak pevně věřím, že si našla cestu i u řady ostatních věkových skupin. Myšlenka o mimozemské invazi mi v podstatě imponuje ačkoli filmy o ovládnutí hostitele mívají velké zástupy kritiků, jako tomu bylo např. u filmu Vládci loutek, jehož takřka dokonalá knižní předloha Roberta A. Heinleina nezaručila kvalitu natočeného snímku, který byl spíše podprůměrný. Zde se naštěstí Andrew Niccolovi podařilo udržet film pro diváka v únosných mezích a i pro to si dle mého názoru zaslouží kladné hodnocení. A samozřejmě klasický Happyend filmu dává uctihodných 60%. ()

Kenty

Knížku jsem sice nečetl, ale ve zkratce k filmu: Skvělá myšlenka, táhlý děj, příliš emotivních momentů, málo akce, hezká vizuální stránka, dobrá hudba, konec filmu otevřen pro pokračování, klidná podívaná ()

vikino1 odpad!

Tak tohle teda nee. Pokud nejste neoblíbená, nepolíbená, tupá, světem nedotčená, zamindrákovaná, 10-13ti letá naivní pipka (pro který je tenhle film určen) tak u tohoto braku nemůžete jít víc jak na dvě. Já přemýšlel, že za ten docela drsnej čelňák dám aspon jednu, ale rozhodl jsem, že tenhle typ filmů podporovat nebudu. Jsem číslo 4 jsem jakš takš ustál, po dvojce Homoupírů jsem Tvajlajt hodil přes palubu, Red Riding Hood mě už vyloženě nebavilo, ale tohle to je ještě od tři třídy horší. Místo sledování zajímavé invaze Emzáků dostáváme sondu do mysli rozpolcené výše popsané trapky. Musel jsem to dodívat, abych mohl ohodnotit a okomentovat, ale mlátit hlavou do zdi nebo počítat mravence v mraveništi považuju za lépe strávené dvě hodiny. ()

Denila

My nelžeme, my si věříme... Přežíváme. Jaké to je přežívat v citím těle, v hlavě mít hlas původního majitele? Jaké to je jít a žít tak trochu napůl jeho život? Půl hodinka velice zajímavá, takové to scifi z kterého se mohlo vyvinout něco pořádného. Do další půl hodinky je jasné, že zase tolik z toho nebude. Milostný trojúhelník polehčuje okolnosti, to hlavní téma jde bokem. Trojúhelník, ale trochu jinak. Jako relativní světy, relativní životy. Kdy jednou se vydáte tamtou cestou a ta vás dovede jinde, než by vás dovedla ta první cesta a právě tam se rozdvojí vaše osobnost a každá žije cestou kterou se vydala. Být uvězněná v těle.. invaze dokonalé rasy, která se nakazí .. no čím asi.. lidskostí. ★★ + ★/2 ()

Likan7

To je fakt taková kravina...neberte mě špatně. Celou ságu Stmívání celkem v pohodě snesu (mám odvahu, já vím), a pan Niccol dobrý režisér (Vyměřený čas, Obchodník se smrtí), jenže to, co se splácalo tady, je do nebe volající. O příběh nelze mluvit, měli jsme tu jasně danou předlohu, podle které se musí jet, jenže kdo Niccola přinutil jít do tohodle veledíla?! Doufal v zisky podobné Stmívání, potřeboval na novej barák? Moderně pojatý "lupiči těl" a aby bylo něco pro ty mladší, tak tam šoupneme ještě rozhodování jestli blbečka jedna nebo debila dvě. Diane Kruger z herců jako jediná snese nějaký měřítko, zbytek je tragédie..ale opravdu! tragédie...takhle jsem si podle ohlasů představoval Stmívání. ()

neo93

Scifi romance s Saoirse Ronan v hlavní roli. Doufal jsem, že snímek bude aspoň trochu zajímavý, ale to jsme se hodně zmýlil. A to začátek snímku byl docela vydařený. Mladá dívka Melanie, jedna poslední z přeživších lidí po invazi lidstva mimozemšťany, je zajata a je do ní vložena mimozemská entita. Jenže silná Melanie i po vniknutí tohoto nevítaného hosta do své těla, bojuje s ní a utíká pryč. Dostane se až k dalším lidem a zde s nimi po krátkém odsouzení začne žít. A v tento moment končí nějaký příběh i celý film. Poté už jen následuje zbytečná směs keců, kdy hrdinka mluví sama se sebou nebo se třeba líbá s jedním či druhým klukem, ale ve výsledku je to naprosto jedno a ztrácí to nějaký smysluplnější důvod, proč se dál dívat. Já jsem se tedy díval dál, ale nepřineslo mi to nic pozoruhodného nebo snad vysvětlujícího. Maximálně jsem spatřil mimozemskou Wandu v jiném těle. ()

haWranka

Nejdřív to vypadalo slušně, pak to bohužel sklouzlo do puberťácky romantického dojáku. Myšlenka opravdu dobrá. Kdyby z toho filmaři udělali víc drama, mohlo to dopadnou lépe. Taky by bylo fajn, kdyby nebyly postavy tak... zbytečné. Oba chlapi mi byli ukradení a ostatní vlastně taky. A všechno zabil rozjuchaně šťastný konec. ()

mira.l odpad!

Vydržel jsem to 45 minut... Proboha!!! Co měl tenhle výblitek za smysl?!? .......jo aha, už to asi mám. Takový film se pouští nově přijatým pacientům psychiatrických oddělení. Pokud se s filmem ztotožní a začne se jim líbit či snad (dokonce!!!) předstírají, že mu rozumí, jsou přijati na lůžkové oddělení k dlouhodobé hospitalizaci. Protože tohle byla teda schíza veliká..... Saoirse Ronan mám vcelku rád, má role, kde je excelentní. Tady teda možná pro někoho taky, ne však pro mě. Nepobral jsem to od samého začátku ()

MilesTeg

Sorry Niccole, tohle bylo tak utahaný, že to už ani roztomilá Diana Kruger nemohla pozvednout. Milé připomenutí Amerických bohů s Emily Browning, ale málo much :-) ()

Ceberus

Na to, že jsem podle komentářů čekal nějaký tupý klon Twilightu, kde si hrdinka vybírá mezi Edwardem a Jacobem, tak nakonec celkem solidní, leč slabší tři hvězdy. Ano, je to ultra-low budget, ale pokud to v podstatě kopíruje problém Trillů ze Star Treku (viz epizoda TNG pojmenovaná stejně jako tenhle film), tak to nepovažuji za twilightovské téma - tohle opravdu není klasický milostný trojúhelník, jak vyznívají zdejší komentáře. A naopak u tématu hostitele a parazita by byl hřích nevyužít prozkoumání romantických strastí takového uspořádání - ostatně zmíněný Star Trek šel také touhle cestou. ()

Judy24

Je to sice lepší Meyer, ale pořád je to Meyer - stručně pro ty, kteří to chtějí dopředu přirovnat k Twilight (nikdo se tu netřpytí na slunci). Ocenila jsem velmi dobré a pečlivé převedení předlohy - dva lidi v jedné hlavě, všechny ty jeskyně, samotné duše, hlavní představitelé (na ten malý prostor pro hraní dělá Saoirse skutečně, co může) a pečlivé osekání děje tam, kde to šlo. Ale ten výsledný dojem je pořád strašně "Meyerovský". Viděla jsem ten film s plným sálem třicátníků a všichni jsme se smáli té absurditě a hloupoučkosti ve stejných místech - patetické vyjadřování lásky; problémy s tím, když se chcete s někým líbat, ale jiná osoba ve vaší hlavě nechce; odcházení z obchodu bez placení a závěr, kdy všechny postavy tápou nad tím, jak vyřešit fatální situaci a vy víte to úplně primitivní řešení o deset minut dřív, než ty postavy. A ještě jedna věc - je to takový ten typický film z "budoucnosti", kde ale mají všechno pořád stejné - auta (no co, že vypadají jako ze zrcadla), počítače (s klávesnicí), oblečení (moc hezký sako, Diane) i plechovky s jídlem. Na film podle předlohy od Stephenie Meyer je to úctyhodný snímek, ale pořád je to Meyer a chce to tedy pořádnou dávku nadhledu. ()

TommyDiamond

Mnoho lidí zde řeší, že tento příběh napsala Stephany Mayerová, autorka Twilling ságy. A hned ho odsoudí. To já mrknu na režiséra a bylo hned jasné, že můžu jít bez obav do kina. Andrew Nicola má sciance fiction v malíku a nikdy mě nezklamal ( Vyměřený čas, Gattaca, atd.). Film Hostitel mě zaujal. Je to taková ta verze moderní sci-fi, kdy invaze na zemi nemusí být násilná a za pomocí příšer. Líbilo se mi i provedení a to jak lidé přežívali v poušti i to, jak byli pronásledováni a utlačováni. Je tu ovšem jedna velká základní otázka!?! Z filmu bylo známé, že do člověka byla vložena nenásilně hvězda a ta na něm parazitovala a potlačila jeho já. Ale nikde není zmíněno, jak se dostala úplně první hvězda do člověka nebo kdo jí tam ,,nenásilně'' vložil.... Jediné co mi na filmu vadilo, byla přílišná romantika. Tomu se, ale asi podle předlohy dalo těžko vyhnout. I tak jsem spokojen a dávám čtyři hvězdy. ()

Clark_Kent

Celkem zajímavá myšlenka filmu, ale poměrně místama nudný film. V podstatě i přesto to bylo zajímavé a kolikrát napínavé. Sympatická hlavní aktérka filmu. ()

klara.lily

Jsou věci, které se prostě z papíru na plátno převézt nedají. Některé knihy by se do filmové podoby předělávat neměly, což asi platí i o Hostiteli (stejně tak jako ostatní knihy z pera této autorky, zfilmování Twilight ságy považuji za omyl). Na druhou stranu, navzdory mému očekávání se tato adaptace celkem povedla a zpříjemnila mi večer..zdejší opakující se sprosté komentáře, podtržené zaujatostí vůči autorce předlohy, jsou trochu pod úroveň dospělých lidí... ()

Marfab

Nápad dobrý ale..........kurňa je to dlouhé jako komunistická éra, příběh je předvídatelný a je to přeromantizované ()

sWONDER

Úplne v pohode filmik od ktorého čakali všetci príliš veľa. Ja som dostal spokojnú, sci-fi, romantickú, postapokalyptickú, mierne akčnú, prijemnou hudbou sfarbenú limonadu :) Nádej zomiera posledná. ()

hiczech

Fakticky, rád se vždy podívám na film, který se tu na ČSFD hodnotí s takovým velkým rozptylem. A většinou nelituji. I teď jsem udělal dobře, že jsem do toho šel. Ovšemže - zase jsem spokojený, že jsem měl pravdu. Vtírá se pocit, že se tu skladba hodnotících a to nejen v tomto žánru hodně sesunula k povrchnosti. Škoda a tuším, že to je věc místní evoluce. ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

03.08.2014

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Další těla pod Neesonovy náhrobky