Země se stala terčem invaze neviditelných mimozemšťanů a lidstvo jejich hostiteli. Mimozemské Duše vytlačí tu lidskou a převezmou kontrolu nad jejich tělem. Melanie je jedna z posledních lidských bytostí, která je vetřelci nedotčena. Po jedné z honiček se ale dostane do zajetí a je přesvědčena, že to znamená její konec. Do její mysli pronikne Duše jménem Poutnice. Ta pátrá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že se dopracuje až k příčinám přetrvávajícího odporu, který jim lidé kladou. Je ale zavalena záplavou vzpomínek a silných emocí, jimž vévodí láska. Poutnice není schopna vysvobodit se z tužeb Melaniina těla. Síly, které jdou mimo ně, nakonec promění Poutnici a Melanii v nedobrovolné spojence. (TV Nova)

humanbeing

Twilight s upíry bez tesáků a bílého makeupu maskovaný za slaboučkou sci-fi. Varování: Pro mužské diváky docela síla! ()

laik_60

podpriemerne scifi, s obilím v jaskyni :( nerad davam nizke body ale tentoraz nepomohli ani zaverecne Imagine dragons a ich radioaktive :( ()

C0r0ner

Vím, že dát tři hvězdičky dílu, které napsala Stephenie Meyer, mě bude v pekle stát pár šťouchanců vidlemi do ksichtu navíc. Ale! Mělo to špičkový soundtrack. Niccol je prostě režisér na svém místě a i z takového braku udělal záživnou věc. A mělo to jednu hodně hutnou myšlenku. Jinak to byla stupidní sračka a proto to poloviční hodnocení. 50% ()

epicek

Měl jsem obavy jakožto odpůrce Twilight ságy , že mě tento film nezaujme a nebude mě bavit , ale chtěl jsem mu dát šanci a nelituju toho ! :) Bylo to krásně zpracované a příběh mě neskutečně pohltil stějně tak jako atmosféra , herecké obsazení mi bylo sympatické a celkově mám z toho nadšený dojem ! :) Doporučuju všem co se stále rozhodují nebo je zdejší hodnocení odrazuje( tohle hodnocení je také způsobeno retardama kteří film ani neviděli ale jen vidí jméno Stephenie Meyer a Twilight a dají odpad z principu :) ()

campix

Další filmové zpracování jednoho z knižních bestsellerů brakové spisovatelky Stephenie Meyer. Sice to není Stmívání. Díky bohu za ty dary, ale kvalita příběhu je na podobné úrovni. Pouze to filmové zpracování je někde jinde a za to může můj oblíbený sci-fi režisér Andrew Niccol, který si tímto filmem u mě hodně zavařil. Kvalitní režisér, který prostě musel vidět, že ta látka je nudná kravina bez nápadů. Jedinou útěchou může být, že to není až takový brak jako Stmívání. Sice se ve filmu dvě hodiny nic neděje, neustále si říkáte, proč daná postava něco nedělá jinak, ale to je všechno bolest knižní předlohy. K dobrým stránkám filmu patří hudba, sem tam záblesky sci-fi příběhu a Radioactive od Imagine Dragons v závěrečných titulcích. ()

Sammya

Knihu jsem četla a líbila se mi. Věděla jsem, do čeho jdu, proto jsem neřešila obsah, spíš mě zajímalo, jak to bude zpracované. A povedlo se jim to. Film byl pěkný, místy mě dojal, můj oblíbenec Ian byl zahrán Jakem Abelem, takže nemám co vytknout :D ()

Pajky3

Nic na plat, i mistr Niccol se někdy utne, a stalo se tomu tak právě při spojení s Twilightovou královnou. Upřímně jsem se těšil na jeho další film, namlsán po Vyměřeném čase, ale odcházím trochu zklamán. Všeobecně mě u tohohle filmu víc baví části, kdy se nenacházíme v jeskyni, protože jsou prostě mnohem zajímavější než sledovat Saoirse jak pořád někoho líbá. O tom světě venku bych rád věděl mnohem víc, pak by se mi to pravděpodobně i o dost víc líbilo, protože začátek byl fajn. Bohužel je to pro mě Niccolův prozatím nejslabší film, pro mě je to přesně na pomezí 3-4 *, takže si těch lehce nadprůměrných 70% zaslouží. ()

Wormboy odpad!

Holy fucking shitty fuck...prvotriedna Meyersovina so vsetkym, co k tomu patri...teda hlavne opat raz s hlavnou hrdinkou, rozpoltenou laskou k dvom trapnym kokotkom, invencia je, ze hrdinka je skutocne rozpoltena, zial len vnutorne. Chudak Andrew Niccol, ze toto adaptoval, ale zas tak...prachy su prachy. Preco davam 1*?....ani neviem...ok, nedavam. Uzivatel verbal to dennickom vystihol ;) ()

necisty

Na jednu stranu je to zase tak moc krásný film a na druhou stranu taková neuvěřitelná ptákovina! Na začátku mě strašně štvalo když se navzájem překřikovali, pak chvíli super, pak milostný trojúhelník - katastrofa, pak zas chvíli klid a konec, no nevím. To si zas budu muset přečíst knížku, abych se ujistil, že za to nemůže Stephenie? Nebo už ji Stmíváním došel dech a měla by se radši věnovat něčemu jinému? Věřil jsem tomu mnohem víc a na to hodnocení jsem nebral ohled, tady je to jeden kritik za druhým. No snad to příště bude lepší, je to škoda. Aspoň, že ten soundtrack za to stojí :) ... Už jsem vyšla ze spousty obchodů bez placení, ale poprvé z toho měl někdo radost. ... Poprvé snad budu souhlasit s Pomíkovím názorem. ()

c.tucker

Saoirse Ronan mám rád a zde byla opět výborná. Možná to bylo lehounce přepáleno se stopáží. 10 - 15 minut ubrat by tomu neuškodilo. Přišlo mi to takový trochu lepší Twilight (jelikož to srovnání se přímo nabízí). Značnou měrou k tomu, že se mi to velice líbilo, přispěl Andrew Niccol. Jeho filmy mám velice rád a tohle byl přesně jeho šálek kávy. Knihu jsem nečetl a nejspíš ani nebudu, jelikož předpokládám, že to bude mnohem horší než film. Můj úsudek může být si chybný, ale i tak číst knihu s velkou pravděpodobností nebudu. ()

Riley

Čekala jsem, že to bude horší. Saoirse mám ráda, hrála to dobře. Děj byl klasický, bez překvapení, ale nijak nenudil. 50% ()

Xpensive

Přiznám se, v pubertě jsem Twilight ságu žrala, filmy mi jí dost zhnusily. Něčeho podobného jsem se obávala i u Hostitele. Navíc bylo v ukázkách víc akce, než co si z knihy vůbec vybavuji, a tak jsem se obávala, že z toho bude další průměrnej hollywoodskej film. Nakonec jsem byla ale mile překvapena. Asi jsem zapomněla, že, narozdíl od Kristen Stewart, Saoirse Ronan umí víc než jeden výraz. A chlapi si mě absolutně získali i bez toho, aby tam polovinu filmu pobíhali polonazí. Mohlo to být asi vygradovanější, slušelo by se tam víc ukázat tu nenávist lidí vůči duším, která v ději hraje důležitou roli a v knize byla popsána víc než dost (třeba taková Saoirse mohla být zuboženější a zmlácenější - i když to asi zní divně... v knize např. po bitce s Kylem nemohla ani pořádně chodit). Také mi ve filmu chyběla jedna z pro mě nejsilnějších scén v knize, kde vidí mladou rodinku s lidským dítětem, jehož rodiče (duše) do něj nechtěli nechat dát duši = naděje pro lidi. Jinak ale byly ve filmu všechny důležité scény, jako zpracování knihy je to velice povedené, a to i přesto, že se vnitřní pohnutky a dialogy Wandy/Melanie na plátno musely převádět velice těžko. Diane Kruger je jako vždy úžasná a nádherná a nejen její výkon mě ke konci rozbrečel (ano, jsem měkká, já vím). Skvělou tečkou za celým filmem je titulní píseň od Imagine Dragons. ()

SeanLSD

Nepristupoval som k HOSTITEĽOVi s predsudkami, práve naopak - oproti idiotskému námetu ságy TWILIGHT sa mi ďalšia kniha Stephanie Meyerovej zdala pozoruhodná, originálna a príťažlivá. Andrew Niccol prejavuje zase už od svojho geniálneho debutu mimoriadny talent pre tak trochu "iné" sci-fi, než je dnes obvyklá efektná hollywoodska naháňačka a zdal sa mi pre túto látku ako stvorený. V prudko vyhranenej nálade okolo filmu i knihy som ignoroval haterov aj naivných obdivovateľov (či skôr obdivovateľky ) a tešil sa... - ale beda ! ___ Základná otázka znie : Ako sfilmovať vnútorný monológ ? Menej originálne a otravnejšie než schizofrenickým voice-overom s kamerou pripútanou k hereckému predstaviteľovi sa to asi nedá, a človeka trochu súdneho či filmu znalého to musí popudzovať bez ohľadu na to, na ako talentovanú, sympatickú či príťažlivú hereckú tvár sa pritom pozerá. A ak z takéhoto vnútorného dialógu pozostáva väčšina knihy ( čo je dojem, ktorý som z nej zbežne získal a považujem to pri nej za hlavnú kvalitu ), aký iný zmysel má prevádzať to na obraz okrem vytrieskavania ďalších peňazí z populárneho fenoménu ?___ Že sa NIccol zapredal a jeho zostupná kariérna krivka skončila v lepkavom komerčnom bahne, je jedna vec, ale fakt, že filmu taký talent ako on nedal príťažlivejšiu formu a nejaké nápady, akoby jasným hlasom kričal, že sa mu do toho akosi nechcelo. Možno bolo aj jemu proti srsti Meyerovej sektárstvo, ktoré aj z tohoto diela vyzývavo trčí von. Nech však už komunitu odlúčenú od civilizácie propaguje ako chce, zaujímalo by ma, ako to tam majú s polygamiou, že je celé jej dielo hlavne a predovšetkým o rozpoltenosti medzi dvoma láskami k mužom. Možno tam nakoniec taká spokojná nebude... Je však pravdou, že v HOSTITEĽOVI podložila túto svoju dilemu príbehom, ktorý jej dával ďaleko väčší zmysel a opodstatnenie, než v primitívnom TWILIGHTE.. Je totiž evidentné, že nad ostatným príliš nerozmýšľala, a koniec-koncov aj jej polemizovanie o vzťahoch, ktorým nedokáže dať skutočnú hĺbku a zostáva v rovine pubertálnej ( a zásadne dvojitej ) náhlej osudovej fascinácie, vníma zrejme podobne ako jej o generácie mladšie čitateľky, totiž extrémne naivne a zjednodušene. ____ Nemôžem si pomôcť, ale fandil som mimozemšťanom - aj napriek ich debilnej sterilite - pretože ten zľahka nadhodený, klíšovitý románik ma nedokázal presvedčiť o nejakej zásadnej hodnote ľudských citov alebo vyššom postavení v porovnaní s ideálnym svetom mimozemských Duší. Až postava strýka mala v sebe skutočné ľudské teplo a s jeho príchodom na scénu si ľudstvo začalo získávať nejaké sympatie... ___ Pravdu povediac, napriek pozitívnemu naladeniu dostával som sa do toho filmu tisíckrát ťažšie, než Duše do svojich Hostiteľov ( a chcel by som vedieť, ako ich invázia dokázala vôbec začať, keď na Zem dorazili tie éterické mnohonôžky zavreté v kovových puzdrách ) - a nebolo to z nezáujmu - tá téma sa mi páčila a je mi blízka - ale jednoducho preto, že to NIE JE dobrý film. Že som sa s ním napokon aspoň ako-tak zmieril, je zásluha Johna Hurta a meditatívnej Pintovej hudby, a hoci prišla i chvíľa doslova vynúteného pohnutia, ťažko zabudnúť, že veľkú časť stopáže som sa vyslovene NUDIL. Stručne a jasne - čiste literárna látka vedúca k nezvládnutému ( a v akomkoľvek prípade ťažko zvládnuteľnému ) upatlanému filmu. Drina. () (méně) (více)

spitr

Provokativní pojetí lásky, věrnosti, vytrvalosti. Saoirse Ronan byla skvělá, jako vždy. Některé akční scény byly také v pohodě, i když jich moc nebylo. A děj byl sakra o hodně lepší než Twilight. Nebylo to tak zlé, jak někteří kritici říkají, ale nebylo to také rozhodně nejfantastičtější. Hostitel je úplně jiný žánr od předešlých upírků, a měl by se obrátit na úplně jiné publikum, s hlavním tématem bytí, invaze mimozemšťanů z pohledu cizince a samozřejmě s trochou romantiky po boku... A takhle to je, když je někdo posedlý démonem? či duchem svatým? ()

Nivenx

Hostitel je hodně rozporuplný film, to je pravda, ale jinak jsem po skouknutí i celkem spokojený. Scifi hnáno romantikou mi tentokrát nějak zvlášt' nevadilo a dokonce mě to ani neotravovalo. Hádaní mezi dušemi nebylo právě vůbec špatné, celkově je to velice dobře zpracované s dobrými efekty a celkem slušnými hereckými výkony. Co zde kritizují nebo chválí si myslím, že to je otázka žánru, který ne všechny zrovna bere. Já si film i docela užil a po dlouhé době mě tento žánr dokázal nějak tak oslovit. Samozřejmě nechci jen chválit, jelikož to bůh ví jaké veledílo není, ale rozhodně to není špatné. Obzvlášt' konec byl velice překvapivý. 60% ()

URBAN

Ve své podstatě naprosto epický příběh který má víc než dobré základy , ale tento příběh je napsán autorkou Twillightu a jde to vidět jako kdyby mi to cpali až pod nos. Do poloviny nic tváří se tak jak krásný vyšperkovaný Sci-Fi příběh a pak vám najednou romantika chlustne do tváře . Ono by mi to tak nevadilo , ale z ničeho níc proboha to ne . Tenhle romantický podtext to vůbec nemuselo mít vlastně nebýt jeho tak jeto prostě čistý nefalšovaný Sci-Fi orgasmus , ( 14.9.13/MAC ) ()

Sabrewulf odpad!

Já si během sledování říkám, jak může někdo vytvořit něco tak k uzoufání nudného a nezáživného a po té, co to asi v půlce vzdám a mrknu na databázi, tak najdu zakopaného psa: Ono to je podle předlohy té krávy, co zprznila upíry a vlkodlaky. P.S. Proč toho malého fakana neodpráskli? Vzhledem k tomu, že mluvil tak, jak děcka v jeho věku v žádném případě nemluví, zcela jistě se jednalo o ukrytého emzáka. ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

03.08.2014

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Další těla pod Neesonovy náhrobky