Úspěšný vydavatel Will Atenton (Daniel Craig) skončí s prací v New Yorku, aby se společně se svou ženou Libby (Rachel Weisz) a svými dvěma dcerami přestěhoval do klidného městečka v Nové Anglii. Zatímco se ve svém novém životě zabydlují, zjišťují, že jejich dokonalý domov byl dějištěm vraždy matky a jejích dětí. Celé město je přesvědčeno, že zemřeli rukou svého manžela a otce, který celý incident přežil. Když se Will pustí do pátrání o podrobnostech celé tragédie, zavede ho jediná stopa k Ann Patersonové (Naomi Watts), sousedce, která měla k zavražděné rodině velice blízký vztah. Jak Will s Ann společně skládají dohromady hrůznou skládačku událostí, zjišťují, že příběh posledního člověka, který opustil Willův vysněný dům je děsivý právě tak, jako příběh toho, kdo do něj vstoupil po něm. (oficiální text distributora)

Figu

Náběh filmu byl skvostný. Napínavý, temný a zamotaný začátek a vše bylo na skvělé cestě k pokoukání kvalitního filmu. Ovšem Dream house mě přestal bavit ve chvíli, kdy hlavní hrdina zjistí, že není on ten postižený, ba naopak, že je sám strůjce všeho zlého. Takže filmek dobrý tak tvacet, třicet minut, co? No asi tak. Zbytek snímku byl už naprostý průměr. Craig nevýrazný a holky pomalu nebyly před kamerou vidět. 55% ()

Martin741

Pre mna len nudna a hodne dementna variacia na Scorseseho Proklety Ostrov. Krejg, rachel Weisz a Naomie watts su uplne zbytocni, len prehravaju. 40 % ()

cariada

začátek hrozně nudný a nezáživný, vše směřovalo ke stále stejnému scénáři, ale pak to dostane celkem slušný zvrat, jenže je to celé moc zmatené a nelogické. Já jsem se v tom sem tam ztrácel. Měli to víc zjednodušit. ()

Amroth666

A náhodou to byla dobrá oddychovka. Na tento film jsem navíc čekal docela dlouho a moje očekávání naprosto naplnil. Nebyl to sice nějaký extra zážitek, který si přidám do nezapomenutelných filmů, ale bylo se na co dívat. Krátký, stručný a dostačující děj, žádné zbytečné protahování, dobré herecké obsazení s dobrými výkony, solidní hudba a také slušná atmosféra a hlavně, tenhle film překvapil. Myslím, že režisér Jim Sheridan z toho vymáčkl naprosté maximum a může být naprosto spokojen stejně jako divák, takže dávám dobré tři hvězdy. ()

C0r0ner

To je tak, když se sejde skvělý režisér, skvělí herci a debilní scenárista. Byla sice radost dívat se na formu, ale obsahově to byla celkem hrůza (bál jsem se spíš toho, co přijde dál), která mě po celou dobu nechala zcela chladným a znuděným. Jeden překvapivý moment ke konci tak už nebyl schopen převážit negativní pocity. 45% ()

agathon

Jim Sheridan je příliš schopným a citlivým režisérem, než aby se dal jeho nejnovější počin šmahem odmítnout. On totiž jen nenabízí to, co by se od něj dalo na první pohled čekat. Potíž Dream Housu je spíš v tom, že říká formálně příliš nabubřelými a okázalými prostředky něco velmi intimního,niterně tragického a hrůzného. Dávám tři hvězdičky, protože jako celku chybí filmu větší tah na bránu, výraznější rytmizace a paradoxně je i při necelých devadesáti minutách pořád dlouhý. Dramatické jádro snímku mne ale strhlo. Pokud bych měl svůj dojem charakterizovat jednou větou, řekl bych, že Dream House je jedna z nejlepších "adaptací Stephena Kinga", ovšem bez Stephena Kinga. Zranitelná otcovská figura v centru vyprávění, muž, selhává v tom nejzásaadnějším mužském poslání a je v této situaci naprosto bezmocný, má hodně z Kingova Osvícení nebo Pytle kostí. A Craig si s jeho interpretací dokázal poradit asi nejlépe, jak uměl (neváhám ho řadit vedle Bruce Willise a jeho psychologa v Šestém smyslu nebo prokleté postavy Vyvoleného). Cítím slabiny, cítím neoriginalitu a přesto mě to někde vevnitř docela zasáhlo. ()

sulimo

Když se v půlce dočkáte rozuzlení jako ze Shutter Islandu, ke kterému si film buduje cestu bez atmosféry a strachu, tak se pak právem obáváte, co příjde potom. Co přišlo potom se slušně vyjádřit nedá, takže to raději moc rozvádět nebudu. Pokud máte malinkou představivost, od půlky dokážete předvídat každou minutu, pokud ne, tak každou druhou, co jsem ale nečekala, bylo to, že někdo mě nezvládnutým scénářem, kamerou a režií dokáže donutit k znechucení vůči Rachel Weisz, k herečce, kterou mám ze všech těch hollywoodských div nejraději. Jim Sheridan zklamal, obovsky, do filmu narval všechno a všechny, aby to přitáhlo a šokovalo, jenže zapomněl na to, že scénář je mizernej, kameraman asi schyzofrení, námět ohranej, a postavy tak debilní, že ani ta herecká esa nedokážou přesvědčit diváka, že to co vypouštějí z pusy je přirozené a myslí to vážně, nedivim se jim, pokud by to mysleli vážně, patřili by do ústavu. Doporučuji jako důkaz toho, že i velcí režiséři mají své dny, které doufám se v Sheridanově případě nebudou opakovat. Tohle nepotřebujete vidět. ()

Juto

Je bolestivé sledovať film ako Dreamhouse, ktorý je dobre hraný, nádherne natočený a zrežírovaný s mimoriadnou starostlivosťou a pozornosťou k remeslu, len aby ste si uvedomili, že príbeh, údajná chrbtová kosť, je dosť absurdný. 6/10 ()

RickDeckard

Dejte do jednoho scénáře trochu z Osvícení, trochu z Ti druzí, velkou porci Prokletého ostrova a vyjde vám Dream House. Alespoň pokud jde o kostru příběhu, nikoliv bohužel po kvalitativní stránce. Na vině jsou nepovedený scénář, který filmu doslova podráží nohy, a vlastně i nepochopitelně spoileroidní trailer. Dream House je v podstatě typickým zástupcem subžánru "mystery thrillerů", jejichž děj je postavený na tom, že hlavní hrdina odhaluje určité tajemství, na jehož rozklíčování závisí hrdinova budoucnost. Když dojde k objevení pravdy, má být divák překvapený, ale zároveň si klepat na čelo, jak je možné, že mu pointa nedošla, jelikož veškerá vodítka byla v ději umně rozeseta a i při druhém shlédnutí dává děj smysl. A tady je kámen úrazu. Dream House obsahuje hned dva zásadní zvraty, přičemž oba jsou poměrně snadno dlouho předem předvídatelné a ten první dokonce pro jistotu tvůrci proflákli už v traileru (kdo ho dosud neviděl a chce mít z filmu lepší zážitek, ať se tudíž na něj nedívá!). Je celkem málo platné, že Jim Sheridan buduje po vizuální stránce moc pěknou atmosféru zimního maloměsta i domu, v němž kdysi došlo k hrůzným událostem, kamera občas nepostrádá originální nápady a ústřední trojice se snaží hrát seč jim herecké schopnosti stačí. Většina postav se chová totiž přinejmenším hloupě a nepravděpodobně, což si uvědomíte naplno po skončení filmu, když si zpětně do děje dosadíte, jak se věci ve skutečnosti měly a co některé postavy od začátku věděly. V úplném závěru už pak jednání všech charakterů pohybujících se kolem ústředního Willa Atentona (včetně policie) postrádá jakoukoliv logiku. Pravdu v tu chvíli zná totiž jen hlavní hrdina a divák, ale všichni se zničehonič chovají, jako by ji věděli také a veškerá obvinění a podezření jsou zřejmě zapomenuta. Přitom stačilo tak málo, aby se z Dream House stal opravdu silný přírůstek do škatulky filmů založených na překvapivé pointě. Zrežírované je to všechno totiž moc pěkně, Daniel Craig je typově skvěle obsazený, má charizma a zvládá veškeré polohy své postavy na výbornou. A Naomi Watts i Rachel Weisz jsou potěchou pro oko a s nástrahami toho, co je nutí scénář hrát a říkat, se vypořádaly se ctí. Pokud jste neviděli v úvodu vyjmenované filmy, můžete si k hodnocení přičíst teoreticky až dvacet procent, znalci žánru ale budou spíše zklamaní z nedotaženého nápadu a promarněné šance. 50% ()

frings

Film začíná jako otřepaný horor s domem, ve kterém byla vyvražděna rodina, záhy se však vrhne zcela neočekávaným a nepředvídatelným směrem a skvělým vyústěním. ()

dr.fish

Pomalé tempo filmu neškodí, ba naopak. Je to taková jednoaktovka. Námět je zajímavý, ale jak je vidět dle stopáže, nevydrží dlouho. Naštěstí nikdo z tvůrců nepodlehl pokušení z toho udělat dvouhodinový snímek, takže vše plyne tak jak má a plyne to příjemně. To, že se v podstatě nedočkáme většího překvapení, to mi zas až tak nevadí. Na všechny tři hlavní představitele se výtečně kouká a dá se jim to věřit. Líbilo na 70% ()

Saraswati

Normálne by som to asi nezaradila do kategórie "dobrý", ale nuž až také zlé to nebolo a za sympatickú minutáž, ktorá bola pre daný typ filmu tak akurát, je tam aj tá tretia hviezda radiaca film do kategórie "v pohode". ()

bartias

Trailery a propagační kampaň studia zruinovaly pokus o tajuplný thriller s nečekaným zvratem ve stylu mysteriózního dramatu Pod povrchem tak fatálně, že mu ani skvělé herecké obsazení nepomůže. Mluvilo se i o zásazích do finálního střihu. Dream House dobře začíná, ale rozporuplně končí. Asi jako je z průměrnějších knížek Stephena Kinga. ()

vesper001

Zdejší (pod)průměrné hodnocení je zřejmě dáno tím, že s množstvím zhlédnutých horrorů člověk očividně ztrácí nejen dávivý reflex, ale i schopnost akceptace jiných než klišoidních schémat. Po zběžném přečtení zdejších pohrdavých komentářů jsem odolala pokušení traileru a do Domu snů šla bez přípravy, těšila se na modré oči (a) Daniela Craiga. A výsledek opravdu nebyl zlý. Chápu, že tělními tekutinami zmlsané žánrové fanoušky film neuspokojí, protože to není klasický horror ve smyslu „ostré nástroje-ječící teens-potoky krve“, po kterém by se člověk třásl s plyšákem pod peřinou; spíše takové komorní rodinné psycho v kulisách poeticky zasněžené krajiny. Mezi Craigem a Rachel Weisz to ale moc hezky jiskří a jejich filmové děti jsou vcelku snesitelné. A pointa mě hodně potěšila. Vaše škoda, necitové. ()

Radiq

Nejdřiv horor, potom zvrat, potom thriller, potom srat. Docela zajímavej příběh, kdy (spoiler) jsem od začátka nevěřil, že by D. Craig byl fakt vrah, i když nevim proč. Docela mě to vtáhlo, ale nakonec zas celkem vyfluslo, ale bavilo mě to, i když někdy jsem byl jak Nostradamus - ten taky předvídal... ()

stOKYi

Námet a myšlienka dobrá až výborná, avšak prevedenie a ich realizácia nepodarená. Scenár hrozný, tak na 10 stránok? Po tom čo sa hlavný hrdina dozvedel pravdu (najzaujimavejšia časť filmu, nazvime si to aj ako zlomový bod), to išlo dolu vodou a stále som čakal, že príde gradácia filmu, ale nič neprichádzalo, práve naopak, skončilo to nudou. Zase naopak, pred zlomovým bodom to bol len obyčajný, ničím zaujímavý, klišovitý fear pomlčka mystery house film. ()

URBAN

Tento film si ukousl trochu větší sousto než měl. Do nějaké doby byl zahalen tajemstvím a jak se odhalilo tak mi tento film už nebyl nějak zvlášť dobrý a neporadím si s tím. (14.5.17/MAC) ()

Doudis19

Nebýt překombinovaného konce, kde rozzuzlení působí jako z pera žáka základní školy, mohlo se jednat o slušný schizofrenní thriller s excelujícím Craigem, krásnou Rachel Weisz a dostatkem emočně silných i jinak působivých scén. ()

Jim Sheridan se vrací domů

Jim Sheridan se vrací domů

27.07.2014

Jim Sheridan poslední roky spíše tápe. Kdysi nejvýraznější irský režisér, který světu předvedl herecký talent Daniela-Day Lewise hned v několik filmech a dotáhl ho k jeho prvnímu Oscarovi zkouší v… (více)

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D

30.04.2010

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

11.02.2010

Asi nikoho nepřekvapí, že oscaroví tvůrci Joe Wright a Jim Sheridan neobsadí do svých filmů kdekoho. Jejich nové projekty i přesto vykazují mimořádně vysoký faktor hvězdné svítivosti. Sheridanův… (více)