Luisa Llorrente je daňová expertka, která jede na zámek Valdemar, aby důkladně prozkoumala, jak je to s vlastnickými vztahy kolem zámecké budovy. Protože však žena za záhadných okolností zmizí, najme si její šéf Maximilan soukromého detektiva, který ji má najít. Brzy se ovšem ukáže, že to zdaleka není jediné záhadné zmizení, ke kterému v těsné blízkosti zámku Valdemar došlo. (Film+)

ghatos

Je to spíše strašidelná pohádka. Každý národ na něčem ujíždí. Španělé evidentně za sirotcích. Ti se často objevují v jejich filmech. Tady jsou naštěstí jen sekundární téma. Černá magie hraje hlavní roli, ale moc se jí to nedaří. Vše je obklopeno mořem nesmyslných keců, takže se není opravdu čeho bát a to je špatně. 40%. ()

jefff

První polovina mě vůbec nezaujala a jevila se jako běžný béčkový horor. Když už jsem to s Valdemary vzdával, začal se vyprávět jejich příběh. Tím se započala druhá polovina, která film zvedla o 100%. Zajímavé, netradiční, poutavé, atmosférické, tak bych charakterizoval druhou polovinu příběhu. Těším se na druhý díl. ()

Forsberg11

A ja som sa na to tak tešil. Krásny plagát ma navnadil na ďalší skvelý španielsky horor, ale tentokrát som viac ako sklamaný. Hororom by sa to ani nazývať nemalo, skôr taký historický fantazi film. Zo začiatku sa to ešte dalo a keď hlavná hrdinka prechádzala po obrovskom opustenom dome Valdemarovcov mal film peknú hororovú atmosféru. No keď sa dej presunul do minulosti išlo to dole vodou. Áno, aj tu sa našli zaujímavé momenty, ale celkovo to za veľa nestálo a nudil som sa viac ako je prípustné. No a všetko to zabil ten koniec s lietajúcim démonom po dome. Toto nie je moja šálka kávy... ()

Šakalík

Tohle je přesně film dle mého gusta – zručně natočený mysteriózní thriller z viktoriánského období, který se prezentuje napínavým příběhem a chytlavým způsobem vyprávění. Španělé tyhle záležitosti obvykle zvládají velmi dobře a tento film není výjimkou. Celý příběh začíná poněkud banálně, jakmile se ale děj přesune do minulosti, je opravdu na co koukat. Film určitě není dvakrát strašidelný, i když samotné finále je i z toho pohledu velmi povedené. Mně se tahle záležitost opravdu hodně líbila a moc se těším na druhý díl, byť asi kvalit prvního dosahovat nebude. Edit: Tak skutečně – dvojka je o třídu slabší, ale i na ní se dá koukat. ()

Sancty

La Herencia Valdemar, mnou toľko odkladaný príbeh inšpirovaný mojím obľúbencom H.P.Lovecraftom. Reči o slabom snímku sa okolo mňa zlietavali ako muchy nad rozkladajúcou sa mŕtvolou. Takže som si v jeden krásny deň počkal na pokročilú nočnú hodinu, keď už celá moja rodinka prepadla hlbokému spánku a s vypeckovanými slúchadlami tie bzučiace pliagy odohnal. Po dôkladnom prezretí tela musím skonštatovať, a to veľmi nerád, že jeho rozdelenie je najväčší problém. A to som druhú časť ostatkov ešte ani nevidel. Teraz vážne. Niektoré línie príbehu neboli dopovedané, čo sa pravdepodobne napraví v pokračovaní. Hercom som postavy veril, horšie to bolo s ich jednaním. Občas som veru krútil hlavou. Taktiež scenár obsahuje zopár lapsusov; najväčším sú asi postavy A.Crowleyho a B.Stokera, ktorí by sa vo vekoch v akých tu vystupujú sotva stretli (jedine, že by jeden z nich trpel poruchou ako Benjamin Button a druhý bol upír). Riešenie je pritom jednoduché, stačilo by preobsadiť pôvodného F.Maestreho niekým mladším. Aj cez toto všetko však ide o nadpriemerný snímok, naviac podtrhnutý parádnou Batallerovov hudbou. 7/10 ()

chaometic

Prozatím nejlepší horror co jsem v poslední době viděl. Tomu ritiálu bych věnoval více prostoru přesto je na co dívat, to nejdůležitější na horrorech je atmosféra a ta se povedla. ()

Hanes88

Jelikož nejsem fanouškem hororů a když se chci na nějaký podívat musím se dlouho přemlouvat, neměl jsem vůbec v plánu se na tento film dívat. Ale jednou se naskytla situace, že jsem neměl co jiného než právě La Herencia Valdemar a nevím jak bych to popsal. Už se těším na druhý díl. Má to totiž zajímavé pojetí děje(i když jsem se ze začátku trochu nechytal :-) ), plus mysteriózní atmosféru, kterou mám u filmů rád. Španělé prostě horory umí. Dávám 3* a uvidíme s čím vyrukuje pokračování. ()

Illy

Takový mix žánrů hororu a historické lovestory se jen tak nevidí. Nic oslňujícího, ale druhý díl bych chtěl vidět. ()

Vesecký odpad!

Tak i Španělé umí dělat horory a la Hollywood. Jinak mám španělskou kulturu rád, ale tohle mělo ke kultuře hodně daleko. Komu se líbí zajímavé masky, pyrotechnické efekty a kaskadéři, toho možná po této "technické" stránce něco na filmu upoutá. Co se týče příběhu, tak vlastně vůbec nevím, o co autorům šlo. Pravděpodobně legendární pověstí navodit diváka ke sledování druhého dílu, pravděpodobně ze současnosti. První část filmu přitom sledovatelná byla, ale od okamžiku, kdy se sešla ona sobotní seance ve Valdemarově zámku, to byl prostě otřes. Nebo část, ktreré se musí smát i malé dítě. Cosi vyletělo skrz ten spiritistický stolek, pak to různě lítalo po místnosti, něco to zapálilo, čmoud jako při Nesmrtelné tetě, nakonec to vyletělo oknem a přistálo na hřbitově, klde to udělalo díru do betonového víka hrobky a červi tomu duchovi pomohli sestavit rozkládajícímu urmlcovi znovu tělo, do něhož to něco, asi duch, vstoupil... A to, co se událo pak, když tento umrlec vlezl k Valdemarovi a jeho ženě, to jsem vůbec nepochopil. Ztracený čas, druhý díl už sledovat nebudu, ()

bozka10

Začiatok filmu celkom slušný,ale potom to neuveriteľne obkecávaju až to začne nudiť stratí to tempo konec už to nevytrhol.slabsi priemer. ()

hororwatch

Film , který neurazí ani nenadchne. Navzdory mnoha chybám, které mě tam vadily, jsem byl s filmem jako celkem docela spokojen. Vytknul bych naprosto nesmyslně dlouhé trapné dialogy v místech, kam by člověk spíš dal nějakou akci. Strach zde vůbec nenašel místo a napětí jen minimálně ( v rámci hororu a k tomu ještě mysti. docela ubohé) .A jelikož vím, že je ještě druhý díl, beru to jako takový úvod ke dvojce, ve které by se už mohlo vyprávění pohádek strčit stranou a nechat strašidelný dům a vyvolané kletby na místě číslo jedna. A tak mimochodem, španělština je něco naprosto strašnýho, co se do filmu vůbec nehodí :( melou strašně rychle až člověk skoro nestíhá číst titulky a krom základních emocí z jejich barvitosti hlasu nejde slyšet žádné jiné. ()

Rockerman

Doufal jsem v aspoň průměrný horor z prokletého domu, ale dostalo se mi jen zmateného vyprávění a vyprávění ve vyprávění, spousta vysvětlování a moře keců a jen pramálo hororu. Ve dvou částech tříhodinový chaos, který nedrží pohromadě. ()

helraiser

Tak abych pravdu řekl tak jsem od Španělů čekal trochu víc a něco trochu jiného. To ovšem neznamená, že by šlo o nějaký špatný film. Místy to má slušnou atmosféru, začátek je dost slušnej, ale poté co se začne vyprávět příběh z 19. století tak to prostě nějak začne ztrácet. Být celý film jako začátek a závěrečná čtvrthodinka tak by se opravdu jednalo o výborný atmosferický horor, ale takhle to je bohužel jen průměrná místy atmosférická podívaná. ()

RobLord

V dnešní době, kdy slovo filmový horor znamená hon na člověka partou křupanů nebo pubescentů, kdy se na stříbrném plátně stále dokola mučí ulovené oběti a řeže lidské maso (jako kdyby byl hororový fanoušek extrémním nadšencem praktik BDSM), si hodnocený film získal mou pozornost. Oceňuji především nadpřirozený námět, který do příběhu přihrává celou spoustu pozoruhodných nápadů: spiritistické podvody, osobnost moderního mága Aleistera Crowleye, dunwichský rituál nebo jména známých osobností, prahnoucích po změně v rámci své reality pomocí rituální magie. La herencia Valdemar je především typický nadpřirozený PŘÍBĚH, jaké se dnes točí jen poskrovnu, a na který dnes můžeme narazit jen v hororové literatuře první poloviny 20. století. Jeho pokračování je navíc spojeno se jménem krále hrůzy Howarda Phillipse Lovecrafta. Každý klasicky vzdělaný hororový fanoušek by měl zpozornět. Tento celuloid může být přitažlivý i pro okultní badatele - existují souvislosti mezi Crowleyho magií a Lovecraftovým Mýtem Cthulhu. Navzdory ostatním recenzím napíši opačný názor: film začíná jako zombie klišé (ala Lucio Fulci), ale zvratem do minulosti je pojednou vyprávěn stylem klasických autorů, jejichž jména nalezneme v Lovecraftově studii Nadpřirozená hrůza v literatuře. Pro mne osobně je právě toto největším kladem LHV, a tak nemohu jinak, než ke třem hvězdám (chápu jako "dobrý film") přidat ještě jednu pěticípou. ()

IdaHutt

Asi toho chci zase příliš. Například chci, aby příběh uvádějící do děje skutečné historické postavy (zde Aleister Crowley či Bram Stoker) respektoval alespoň základní životopisná fakta, minimálně data narození. Ačkoli Crowley se narodil o 28 let později než Stoker, zde vystupují jako vrstevníci, ke všemu se děj "historické" linie příběhu - usuzuji mj. podle módy (dámské "honzíky") - odehrává zhruba v době, kdy byl Crowley nanejvýš kojenec. Zde však vystupuje jako muž zralého věku (u takové obludy nepoznáte, zda je tomu čtyřicet nebo šedesát). Patrně nespáchám spoiler (ve vztahu k pokračování, které jsem zatím neviděla), když doznám, že jsem v důsledku zmíněného datového zmatku právem očekávala následující řešení: po patřičném magickém rituálu se starý Crowley znovu narodí, tentokrát ve správném roce 1875. Ale tato možnost se nerealizovala. Možná jsem měla celý horor dešifrovat podle postmoderních hráčských pravidel, nicméně ani to by nepomohlo. Nešikovné slátání dvou různých časových a dějových linií které zůstalo otevřené, mě také hodně rozladilo, nemluvě o záplavě ostatních kopanců a samoúčelných zápletek. Pokud se vůbec budu snažit zhlédnout pokračování, pak čistě jenom v rámci soukromého studia filmových stupidit. Jednu slaboučkou hvězdičku dávám za výpravu, speciálně za dámské honzíky. ()

Petulka88

Na evropské poměry vcelku solidní pokus o horor. Je jen škoda, že většinu filmu zabírá vyprávění o osudech rodiny Valdemarů, které připomínají víc nějakou televizní rodinnou ságu než horor. Konec to alespoň trochu napravil a docela mě nalákal na druhou část. Tak uvidíme... ()

Hellknight12

Sfilmovať Lovecrafta? Prečo nie? Síce Lovecraftov svet načítaní nemám ale tento príbeh aspoň čiastočne poznám. Aj to vďaka hre Call of Cthulu ( ospravedlňujem sa ale to meno nikdy si neviem zapamätať ako sa píše. ) Film má dĺžku 104 min. V prvom filme máme 2 dejové línie. Prvá je prítomnosť a druhá je minulosť. Dej začína, tým že spoločnosť pošle ženu aby ocenila starý Valdemarov dom. Tam sa jej niečo prihodí a dej sa nám presunie do vlaku. Počas tejto časti sa dozvieme niečo o minulosti rodiny Valdemar. Atmosféra filmu je dobrá. História rodiny je zaujímavá a mňa celkom bavila. Herecké výkony sú nadpriemerne. Akcie tu je minimum, keďže film sa nám snaží predať atmosféru a hlavne príbeh. Celý film je vlastne jedna veľká príprava na druhý film, kde dôjde k vyvrcholeniu. Film môžem odporučiť, hlavne fanúšikom Lovecrafta. Škoda, že to nie lepšie spracované. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()