Yesmeni opravují svět

(festivalový název)
  • Francie The Yes Men Fix the World (více)
Francie / Velká Británie / USA, 2009, 87 min

Pravdivý příběh o dvou aktivistech politické strany, kteří vystupují jako vrcholoví manažeři obřích korporací. Na cestě ve světě velkého byznysu a konferencí jsou vtaženi do světa šokujících žertů. (D3MUT)

v3s

povedeny dokument o trosku radikalnim, ale o to vic potrebnem otvirani oci lidem, kteri si mysli, ze neoliberalismus spasi svet ... vic takovych aktivit! ()

HAL

Seize the means of production! Viva la revolucion! Hasta la victoria siempre! - těžko hodnotit tuhle velezábavnou agitaci za komunismus a socialismus, ve které za hlavního satana je jeden z nejdůležitějších liberálních ekonomů světa, a hlavní hrdinové nedělají vlastně nic jiného než že lžou lidem na konferencích, lžou lidem na ulici, a lžou lidem u televize - načež se to pak snaží dlouze obhájit stylem "Chtěli jsme otevřít diskuzi". Michaele Moore je vedle nich žabař, ale jsou u toho vtipní, takže cajk. Jako komedie dobrý, jako dokument k zamyšlení prezentující určité myšlenky turbopeklo, hodnocení tedy variuje mezi 4* a 1* podle toho, jak moc dokážete odignorovat že mentálně jsou ti dokumentaristé na úrovni dětí, kteří vidí nějaké bezpráví, a chtějí ho napravit tím nejjednodušším, nejhloupějším a nejméně funkčním způsobem. ()

hunty

The Yes Men - Andy a Mike, lháři a zároveň "proroci pravdy". Nejspíš jste o jejich podvodech už něco četli a musím uznat, že jsou docela impresivní, přeci jenom dostat se do živého vysílání BBC a vydávat se za mluvčího Dow chce odvahu : ) Dokument shrnuje několik jejich projektů a rozhodně má čím zabavit a snad i vyvolá další-odlišný pohled na zmíněné incidenty, dnes již poměrně zapomenuté. ()

neoBlast

Ono nelze s těmi kluky nesouhlasit a pořádně jim nefandit - chtějí pomoci obyčejným lidem a dělají to roztomile naivně. S drzostí Michaela Moora se vystavují veřejnosti a přízeň lidí jim jistě dělá dobře na egu, což je pochopitelné. Ale jejich humor je pro mě dost podivný, nevtipný a nestravitelný (všechny hrané scény v průběhu dokumentu). 70 % ()

ThomasCrown

Je úžasné čo títo dvaja Páni s veľkým P dokázali. Splnili to o čom som iba sníval a aspoň na chvíľu dávajú ľuďom nádej a aspoň na krátky okamih si ľudia uvedomia, že tu nie je niečo sakra v poriadku a pritom riešenie je také jednoduché. Tento dokument beriem ako ďaľšiu motiváciu a je škoda, že ho ohodnotilo/videlo(?) iba tak málo ľudí. ()

Abiosis

*NEOPRAVITEĽNÝ SVET* Keď títo chlapi idú do konfrontácie, vidieť, že aj oni sú len ľudia - trasú sa im ruky a hlas, zviera im žalúdok, ale odvaha im nechýba. Film nie je jednoliatym celkom, pôsobí skôr epizodicky; predstavuje niekoľko ako keby náhodne vyselektovaných problémov z tých, ktoré túto dvojicu trápia a tie dávajú do pozornosti netypickým spôsobom, a to vydávaním sa za vplyvnú osobu veľkej korporácie, vyslovujúc veci, ktoré by inak vyrieknuté nikdy neboli (ospravedlnenia, sľuby finančnej kompenzácie a pod.). Avšak len do momentu, pokým nie sú odhalení. Priťahovaním pozornosti na seba v podstate priťahujú pozornosť aj na daný problém, ktorý sa buď nerieši, rieši sa nedostatočne, ale sa rieši v záujme niekoho iného. Toto je určite pozitívna stránka veci. Avšak sľuby, ktoré počas hoaxov vyrieknu, dávajú ľuďom na čas falošnú nádej a po odhalení musí prísť aspoň čiastočne sklamanie a rozhorčenie (to však v dokumente nevidíme, keďže zo strany bežných ľudí sú nám ponúknuté len reakcie pozitívne). Najhoršie však je - ale za to už dvojica nemôže - že ich úsilie nemá významnejší efekt. Verdikt v 1 vete: Netypické poukazovanie na niekoľko problémov dnešného sveta. 26.08.11 ()

elimS

80% - komentář 20ti slovy: Vtipné sledovat, jak dělají z "papalášu", kteří jenom schůzují a žerou, magory. Škoda, že to má jenom krátkodobý efekt. Ale fandím jim! ()

hikemartin

Film ukazuje, jak jednoduché je zmanipulovat realitu a obrací to proti nadnárodním společnostem. Výtisk New York Times zdarma je skvělý nápad. Ani ne kvůli filmu, jako kvůli všem těm nápadům dávám 100 %. Film je možné stáhnout přes torrenty a legálně. Přispět můžete po shlédnutí... http://vodo.net/yesmen ()