Bílý Elephant

• USA Elephant White (více)
všechny plakáty

Sám proti novodobým otrokářům v Thajsku. Chladnokrevného nájemného zabijáka Curtieho Churche v Bangkoku osloví neznámý zákazník, který mu dobře zaplatí, když zlikviduje členy gangu provozujícího obchod s mladými děvčaty. Kdysi prý unesli jeho dceru a přinutili ji k prostituci. Pro Churche je to práce jako každá jiná, brzy však zjistí, že celá věc je náročnější, než se původně domníval. Zastavit se však už neumí a za svým cílem jde bez milosti, jako by najednou nesnesl pomyšlení, že je ubližováno nevinným. Snad to způsobila i mladičká prostitutka Mae, která ho na jeho nebezpečné misi doprovází. Když dívka beze stopy zmizí a Curtie se ji snaží znovu najít, je šokován pravdou o jejím osudu. (oficiální text distributora)

sniper18

Je to dosť dobrý akčný film od kultového thajského režiséra. Má celkom dobrý príbeh o nájomnom zabijakovi, ktorý prijme ponuku na likvidáciu niekoľkých gangsterov v Thajsku, ale po zoznámení s mladou ženou a oboznámení sa s tamojšou situáciou v obchode so ženami sa rozhodne urobiť všetko, čo je v jeho silách pre zastavenie aspoň jednej organizácie. So spracovaním ale nie som úplne spokojný, kedže scenár je tu úplne jednoduchý a tvorí len výplň medzi akčnými scénami. Hlavný hrdina si len nájde tiché miesto pri budhistickom chráme a odtiaľ už len robí výpady raz za obchodníkom so zbraňami, kde sa vždy slušne vyzbrojí alebo k nejakému mafiánskemu sídlu, kde sa postará o dostatočný počet protivníkov. A takto je to celý film, pričom v závere je ešte pridaný jeden zbytočný a nedôležitý mysteriózny prvok, ktorý je aj tak predvídateľný a pre film nemá prakticky žiadnu hodnotu. Aj takto to v rámci žánru je dostatočné, ale lepšia gradácia a väčšia scenáristická rozmanitosť by filmu len prospeli. Akcie je tu dosť a je veľmi dobrá. Súboje majú výbornú choreografiu, sú dobre a prehľadne natočené, aj ked´ sa občas nájde nejaký zbytočný strih a hlavný hrdina v nich pripomína Snipesa s občasnými prvkami Tonyho Jaa, čo mi plne vyhovuje, ale nanešťastie o súboje tu až tak moc nejde a tak sú krátke, vždy len maximálne proti dvojici protivníkov a nedostatočne ukončené. Prvoradé sú prestrelky, ktoré sú dlhé, v rozmanitom štýle, so skvelým výberom zbraní a s množstvom zabitých. Najviac sa mi páči akcia v lese, kde hlavný hrdina kombinuje streľbu s likvidáciami nožom, celá akcia v nevestinci alebo pasáž s odstreľovacou puškou, no všetka akcia stojí za pozornosť. Herecké obsadenie je výborné, Djimon Hounsou si zaslúži veľkú pochvalu za skvelý akčný výkon, veľmi dobrý Kevin Bacon, zaujímavá postava ženy a ani záporáci nie sú zlí, ale nemajú moc priestoru. Réžia a technická stránka sú pre potreby filmu dostatočné a hlavne akcia je na súčasné pomery zvládnutá prvotriedne. Som veľmi milo prekvapený, toto som nečakal. Dejovo to nie je nič výnimočné, ale akcia si rozhodne zaslúži pozornosť akčných fanúšikov. Určite ma ani nenapadlo, že hlavný hrdina práve v takomto filme pozabíja približne také množstvo protivníkov ako Rambo v akčných dieloch a to bez preháňania. A tak kvôli akcii sa to určite oplatí pozrieť aj viackrát. 77% ()

gudaulin odpad!

Bílého elephanta jsem zhlédl omylem a jen jsem si utvrdil všechny stereotypy, které o béčkových akčních filmech mám. Kupa klišé, rezignace na logiku děje i chování postav, neprůstřelný hrdina, pitomí zločinci, velmi prostoduchý scénář a k tomu si navíc přidejte i necharismatického hlavního hrdinu. Určitě se nejedná o nějaké dno svého žánru, ale tenhle druh kinematografie se mi prostě nelíbí a nemá mi co nabídnout. Celkový dojem: 5 % za exotické kulisy jihovýchodní Asie. Kevin Bacon má podle mého navíc... ()

Idealista

Bangkok nepřeje nájemným zabijákům . Přesvědčil se o tom N.Cage v Nebezpečném cíli . A bílý slon je na tom v kvalitě podobně . Trochu lepší biják s něj dělají skvělí herci , a velmi svižné místy nápadité akční scény .Právě ty oživují jednoduchý děj s bezduchými dialogy ve kterých působí budhistická moudra dost směšně . I tak se jedná o solidní béčkovou jízdu , kterou drží od tuctové dvd produkce výkon D.Hounsoua . ()

Lacike

Predstavte si klasický Thajský lobotomizujúci akčniak, ktorý postráda akúkoľvek logiku. Odmyslite si neskutočné kaskaderske sceny. Čo vám ostane? Béčkovo prehravajúci Kevin Bacon. Aby som bol férový, tak v druhej polovici filmu sú dve väcsie prestrelky. Ale jedna je priemerna a druha mizerna. Proste nic extra. No a nejake bitky? No mame tu par niekolkosekundovych stretov v ktorych sa predvedie Djimon Hounsou. Ale nie natolko, aby ste kvôli tomu museli tento film vidiet za každú cenu. Vlastne vám uplne staci vidiet trailer. 2/10. ()

ywo666

Mohol to byť perfektný film. Nechýbalo veľa a dalo by sa povedať, že mal hĺbku. Bacon sa pohybuje na hrane solídneho herectva a trápneho prehrávania, ale nakoniec prevláda pozitívnejšia možnosť. Djimon Hounsou je podľa mňa dobrý herec. Tu skôr ako herectvo ale dokazuje, že dlhoročný tréning boxu a kung fu je k niečomu, aj keď so skutočnými martial arts borcami sa srovávať nemôže. Scénar má pár dobrých vychytávok, ale aj kopec dier. Prachya režijne niektoré scény zvláda dobre (najmä akcia) ale v niečom zlyháva. Celkovo hodnotím film na 70%, ale nechýbalo veľa a mohol to byť skutočne dobrý akčný thriller po ktorom by zamrazilo na chrbte. ()

• Hned v úvodu filmu můžeme v Bangkoku vidět reklamní poutač na film The Expendables (2010). (Terva)
  • Natáčelo se v Thajsku v Bangkoku. (Terva)