V roce 2194 začne na Zemi invaze mimozemského národa Gamilionů. Lidstvo se usilovně brání ale jejich armáda je poražena a veškerá populace téměř vyhubena. O pět let později je povrch planety zamořen radiací a ti co přežili se skrývají pod zemí. Jedním z nich je i bývalý špičkový pilot Susumu Kodai. Jednoho dne při prozkoumáváni povrchu blízko něj přistane záhadný objekt. Ukáže se, že je to komunikační kapsule z planety Iscandar vzdálené od Země 148 000 světelných let. Na té se podle všeho nachází zařízeni schopné odstranit radiaci. Obranné jednotky Země připraví vesmírnou loď Yamato a vybaví ji novým motorem postaveným podle plánu z kapsule. Kodai se vrátí k jednotce a stane se kapitánem Yamato. S osudem Země ve svých rukou se posádka lodi vydává na vzdálený Iscandar. Mají jeden rok, než radiace zcela pohltí Zemi a zabije zbývající lidstvo. (Raztubyl)

zipacna

Tak strašně jsem doufal, že konečně uvidím nějakou pořádnou space operu z jiné produkce, než je ta americká. Počítačové triky se mi tady moc líbil, děj by nebyl zase tak špatný. Ale to, že to roztáhli do více jak dvou hodin mě málem zabilo. Tohle je dobrý příklad toho, že ne všechnu asijskou tvorbu dokážu dobře strávit. Na jedné straně super sci-fi na kterou jsem se dlouho těšil, na druhé straně neskutečná protáhlost a z mého pohledu nuda k uzoufání. ()

jack_scott

Šíleně rozporuplná záležitost, která střídá dobrá místa se špatnými až k zoufale poblitými... No, dělá to ta režie a v menší míře scénář. provedení je taky zoufalé - efekty jsou zázrakem japonské technologie a člověk žasne, co lze za pár jenů dneska natočit. Pak jsou místa, která jsou lehce trapná... Vůbec nápad udělat Yamato jako vesmírnou "bitevní" lod téměř se vším co k tomu patří je šílenej, a ta rozporuplnost už tomu zůstala. Protože třeba co se předvádí na tom Iskanderu...člověk by řek že si sed na ovladač a přepnul na něco jinýho. No, herci to už nezachrání, jakkoliv Takuya Kimura to sází s přehledem, při čemž mu sekunduje nádherná Koyuki Kato a další... Celkově zajimavej film, originální. Ale místama to neni snadný. Zvlašt pokud si vzpomenu na "soundtrack" , kterej působí jako 100% k něčemu úplně jinýmu. Mazec. ()

yazik

Taková menší vykrádačka Vetřelců, Hvězdné pěchoty, Star treku, Battlestar Galaktiky a s příchutí Mass effectu :) Vizuální stránka je parádní, to se musí uznat, ale "amerických klišé" je tam na můj vkus až příliš mnoho... 70% ()

DanielP.

Jako fanda Sci-Fi jsem rád, že něco takového vzniklo a na Japonce je to sakra dobré. Děj nenudí a konečně vidím i jiný filmový spád než jsem zvyklí z amerických seriálů. ()

Palisander

Herecké výkony sú zhruba na úrovni školského klubu z niektorého anime a rečí je tam až príliš, ale motorkárske bundy sú cool, Yuki je rozkošná a vesmírna stíhačka brzdiaca v pozícii kobry vyzerá naozaj dobre, takže som si to celkom užil :-). Budem musieť niekde vyhrabať pôvodný seriál. ()

RomaS

Příběh o hledání planety, která má zvrátit průběh války nápaditě připomíná seriál Battlestar Galactica. To by mě ale vůbec nevadilo. Zjevná zde také byla ohromná snaha o vesmírnou řežbu se slušnými spec. efekty. Nevím jestli někdo pracoval pouze za chleba, ale nebylo to znát. Odpustit by se daly i nelogičnosti jako nepochopitelná podoba vesmírné lodi s námořním křižníkem, boje s mimozemšťany prováděli pouze Japonci (?) nebo že každý musel zemřít za někoho mučednickou smrtí. Neodpustitelný byl ale nechutně patetický závěr, který dal všemu korunu. ()

HakuSaku

Na japonske "sci-fi" pomery to bolo slusne... Pri rozpocte 12 milionov USD sa podaril mensi zazrak... Na porovnanie taky Star Trek "zozral" 140 milionov... Dobre herecke obsadenie mierne filmu dopomohlo, ale nemeni to fakt, ze ako je uz klasikou to zase bolo az moc "preafktovane".. ;( ()

Hanz_knife

Film, který mě dost překvapil. Je sice pojatý vyloženě hollywood stylem, ovšem efekty jsou skvělé a některé charaktery jsou taky fakt dobře zahrané. Je to nacionální, ale nevím proč by na to neměli mít japonci nárok když snad nikoho nepobuřuje věšení US vlajky v každém druhém holywoodském filmu. Já jsem se docela bavil, hlavně u vesmírných bitev, takže tři hvězdy jsou tak akorát. ()

Etherium

Hviezdna pechota po Japonsky. Ak by tento film točili amíci, rozpočet by sa vyšplhal minimálne na 5-násobok. Film má svoje čaro, keby som sa narodil v krajine vychádzajúceho slnka, tak by som od šťastia pukol. Filmu škodia hlavne zdĺhavé heroické scénky často prehnané s emóciami. ()

kreidlp

Na úvod, Listyxi to nebyla ponorka, ale bitevní loď. Ale co už, hlavně že jsi se vykecal. Po dlouhé době je tu sci-fi a nepříchází z Ameriky. Myšlenka přenesení bitevní lodi do vesmíru mi příjde jako skvlěá. Hned jsem si vzpomenul na tvary lodí v BSG. Neříkám, že se jedná o kde co špičkového, ale shlédnout se to dá. Je to zábava o to jde především. Určitě si to zaslouží šanci, před dalším americkým béčkem. ()

samoso

Naivní, patetické,neoriginální,lacině vyhlížející, ale přesto velmi zábavné a osvěžující. Hardcore sci-fi jaké tu dlouho nebylo. S rozpočtem jedné epizody libovolného amerického cha cha seriálu.. ()

ellysium

Neslané-nemastné japonské sci-fi,kde jsou scény v některých pasážích nekonečně dlooouhýýýý,proto je stopáž celého díla víc jak dvě hodiny,což když hodí některá komerční televize do vysílání o 20 hod.tak včetně reklam si u toho pěkně posedíte....minimálně do půlnoci...Tři hvězdy dávám za efekty,ale jinak je to o ničem.Když už to má být o záchraně celý naší planety,mohli tam filmaři pozvat i nějakýho bělocha na účinkování,ne jen ty žlutý šikmooký...Yamato v tomto snímku vypadá ,jak čerstvě vytažená padesátiletá ponorka někde v Ochotském moři japonskými rybáři...nevěřím že by filmaři nemohli udělat inteligentnější kosmický koráb,než je tenhle ohořelej doutnák... ()

Mukade

cool filmík, detsky patetický, ale to je v poho, to bol zámer. a tá spaceship ma dostala, to prerobili námornú loď? LOL, však to malo kýl, či ako sa to volá :)) ()

2rady

Film, ktorý by v Amerike stál 100 miliónov natočili v Japonsku za pár šupov. Po technickej stránke úžasné, či už ide o vynikajúce návrhy lodí (dokonca aj Yamato má štýl) alebo emzákov. Problém nastáva keď postavy začnú otvárať ústa. Toľko zbytočných a hlúpych replík... Skúsený postarší kapitán hrajúci sa so svojim počerným iPhonom, mladučký drzý pilot (och to klišé) neustále chatujúci so Siri a samozrejme mladá stíhačka, ehm pilotka stíhačky, ktorá má len jediný cieľ: stanica lovestory. A samozrejme celá kopa predom odpísaného "redshirts" křoví, to je len krátky výpis nezaujímavých alebo nesmierne zle zahraných postáv. Žiadnej sa nevenujeme poriadne a keď predsa, prajem si aby radšej dostali už tú sľúbenú guľku a my sme mohli pokračovať ďalej. Dejovo prázdne, resp keby to niekto zostrihal na 90 min. nič dôležité by nezmizlo a stále by sme mali dosť hlušiny na kontrolovanie hodiniek či skočenie na WC (kľudne aj zo 10-krát). Celé to vystihuje úplne záverečná heroická 15 minútovka, ktorá je síce efektná a strašne patriotická (Battleship od Berga by vedela hovoriť) ale tak trošku zbytočná a nesmierne zdĺhavá. Za mňa 4.5/10. Najmä za bojové scény a battleiPod. ()

svist10

Achjo. Ono by to nebylo zase tak špatné, jen kdyby se to nebralo zase tak vážně. Podobnost Star Treku je očividná, vždyť o hlavním inženýrovi jsem celý film v duchu uvažoval jako o Scottym. A přitom by stačilo to občas shodit fórem. Takhle tu máme Kodaie, bývalého stíhače, který v úvodní bitvě přišel o bratra a nenávidí kapitána Yamata za to, že ho obětoval v poli. Jenomže kapitán má svá traumata a nakonec je všechno trochu jinak. Do toho se samozřejmě objeví romantická linka, nějaké to dobrosrdečné pošťuchování v hospodě, hrdinské sebeobětování a patetické přepjaté proslovy. Co nelze SBY upřít, je, že v některých momentech je skutečně působivá. Třeba start je boží. Ono vůbec technická stránka je vážně povedená. Na druhé straně občas také nepříjemně drhne (scény s mimozemšťanem na palubě, obě dvě), a je o půl hodiny delší, než by bylo záhodno. Ono vůbec celá finální scéna po odstřelu jádra je navíc, a kdyby zmizela, vůbec nic by se nestalo. Ale pořád je na co koukat a občas vykoukla atmosféra jak z Battlestar Galactica, a za to palec nahoru. ()

Grid

Myslel jsem že to bude bomba, ale po úchylných 20 minutách jsem to musel vypnout. Natáčeno zřejmě obdobou indického Bollywoodu. Jedna hvězda za efekty. ()

Festival sci-fi filmů

Festival sci-fi filmů