5 minút po dvanástej

(pořad)
všechny plakáty
Publicistický
Slovensko, 2008, 60 min

Publicistická relácia pre mládež na rôzne témy, ktoré sa ich týkajú. (oficiální text distributora)

MM_Ramone odpad!

Ani "5 minút po dvanástej", ani o inom čase, nemám záujem počúvať rozumovanie premúdrelých, uhrovatých teenagerov o témach, ktorým vôbec nerozumejú. Ich naivné názory a nezrelé postoje mi nedovoľujú ich brať vážne. Netrpím žiadnym generačným problémom. Nemám nič proti mládeži. Nech sa veselo bavia, študujú, nech prežívajú svoje prvé lásky, športujú, umelecky tvoria... ale na toto ich plané filozofovanie sa pozerať nemienim. Obdobie adolescencie mám už našťastie dávno za sebou, takže túto pubertálnu publicistickú reláciu považujem za odpad! ()

Marek1991

Iný čas a snaha o zmenu v detailoch tomu vôbec nepomohla. Stále sú to len prázdne reči, žiadne riešenia, opäť vám to len znechutí obed. ()

MikO_NR_1909

Vyslovene zábavná relácia. Pre tých, čo ju berú vážne, však rozhodne nie. Je obdivuhodné, ako sa dokáže verejnoprávna televízia venovať problémom mladých, ktorým absolútne nerozumie a hostia-tínedžeri hlásajúci morálne poučky sú ešte provokatívnejší, než samotní moderátori. Nepatrí to na obedné obrazovky, kauzy sa vyťahujú tendenčne a sú názorovo prezentované strašne falošným ba priam až pokryteckým spôsobom. Robiť reláciu na podobne pálčivé témy, prekryjem Hríbovú propagandistickú Lampu v neskorých časoch a dosadím výlučne špecializovaných odborníkov z praxe. To by mohlo fungovať, pokiaľ by sa RTVS odvážila zbaviť akýchkoľvek morálnych klišé, vnímajúc podstatu a neprenášala korene problémov tými kúzelnými vetami a zabŕdla viac otázkami dovnútra, ako odpoveďami von. ()

unagi

Riešia sa zaujímavé sociálne problémy spoločnosti a prečo si nevypočuť iný alebo nový názor na vec! Moderátor je objektívny a myslí si že vraví k veci !!! ()