The Ledge

Mladý zástupce ředitele hotelu Gavin (Charlie Hunnam) stojí na římse výškové budovy a chce skoncovat se svým životem. V tom se objeví detektiv Hollis (Terrence Howard) a snaží se ho zachránit. Zjistí, že to myslí opravdu vážně a že chce v poledne skočit. Jenže také detektivovi se nedávno zhroutil život, a tak se možná role obrátí a život se pokusí zachránit detektivovi právě Gavin. (virus10)

maddy

Vôbec som nevedel do čoho idem, prvotne som si myslel, že sa bude jednať o čistokrvný thriller, nakoniec som bol milo prekvapený zaujímavou drámou. Snaží sa položiť niekoľko kontroverzných otázok o viere v Boha, ale v konečnom dôsledku sa nanešťastie drží vo veľmi decentnej rovine a väčšia odvaha by nebola na škodu. Romantická línia medzi ateistom a podvádzajúcom manželkou jedného náboženského fanatika je vyobrazená skvelé a s takou jemnosťou, že Liv Tayler som veril každý jeden jej čin a po dlhom čase ju videl naozaj ako pani herečku. Scenár inteligentný, pár krát by sa zainteresovaný „neveriaci“ divák chcel debát priam zúčastniť, jemná hudba dotvárajúca atmosféru a línia s „ledge“ udržuje po celý čas nepríjemné napätie a tajomno s hľadaním odpovede, čo mohol jedného ateistu prinútiť vyliezť na rímsu, navyše doplnené o veľmi zaujímavú vedľajšiu líniu s otcovstvom vyjednávača, ktorá vôbec nepôsobila zbytočne a v určitých momentoch dokonca zatienila tú hlavnú. Samotný záver potom chtiac/nechtiac skĺzne z pozície existenčnej romantickej drámy skôr do thrilleru a táto zmena pôsobí mierne ako päsť na oko, ale uznám, že nejako „zmysluplnejšie“ to ani zakončiť nešlo. Rozhodne však zaujímavý snímok, ktorý by som určite neodporúčal zarytým veriacim, škoda len že sa držal trocha na uzde, napriek takým kontroverzným témam akým sa venuje. CELKOVO: 3,5* ()

Arsenal83

Dobre rozohrané, ale rozuzlenie ma nechalo chladným. Akurát som sa dozvedel, že nie je cudzoložstvo ako cudzoložstvo. Môže byť také z lásky k podvedenému a môže byť také z rozkoše. Ale že by sa takto rozhodol situáciu riešiť fanatický veriaci? A ak je taký fanatický, mal by mu ateista uveriť, že urobí taký hrozný zločin? Proste absolútna nelogika, veď to ide priamo proti prikázaniam, v ktoré sám dychtivo verí. Nezabiješ! je predsa už v Starom zákone, na ktoré sa odvolal. Tak či onak, hlavný hrdina sa rozhodol úplne proti rozumu, mala sa na toho idiota vysrať, poslať ho do riti a nájsť si inú. ()

Slartibarkfast

Stane se jednoho dne, že dva mladí spolubydlící, z nichž je jeden gay, získají nové sousedy. Brzy však zjistí, že tito jsou silně věřící a s tím je mnohdy potíž, když jeden z nich boha zavrhl a druhý má rád klučiny. Naneštěstí se to ještě více zkomplikuje, když začne Gavin více poznávat svojí novou sousedku a city začnou pracovat na obou stranách. Moc pěkné komorní drama v podobném stylu jako Telefonní budka. Malinko odlišný scénář, ale vesměs se vše odehrává na malém prostoru. Ukázka náboženského fanatismu, problematiky partnerství a otázka, co je vše možno udělat pro lásku a jak se smířit s následky těchto činů. Velmi se mi to líbilo a nezbývá než vřele doporučit, anžto superlativy nevypoví sílu tohoto příběhu lépe, než příběh samotný. 90% ()

gogo76

Tvár i prejav Ch. Hunnama mi dosť pripomínal B. Pitta v Legende o vášni. Jeho triezvy pohľad na svet, zvlášť po dcérinej smrti, dokonale vystihuje moje myslenie, preto stotožnenie sa s hlavnou postavou nebol problém. Asi najviac som si to uvedomil pri scéne kde P. Wilson obhajuje Boha a Hunnam všetkých ateistov. Túto scénu rovnako považujem za vrchol filmu. P. Wilson, ktorý mi zase strašne pripomína P. Newmana za mlada, je síce dosť obetavý, ale nejaké rezervy v prejave ešte má. To, že sa mu blýska na lepšie časy je ale takmer isté. Dobre rozohratá partia nenecháva diváka v kľude, navyše sa tu zišlo zaujímavé obsadenie, preto nie je dôvod neprikloniť sa k štyrom. 70%. ()

NinonL

Charlie Hunnamovi, pro mě takřka neznámému herci, to ve filmu moc sluší. Zamiluje se do vdané ženy (Liv Tyler), která žije s křesťanským fanatikem. K čemu mezi manželi dochází, je ve filmu uvedeno jen sporadický, ale zřejmě to není nic pěkného. Charlie Hunnam však náhle stojí na římse vysokého domu a chce skočit. Přesně až odbije dvanáctá. Podaří se policejnímu vyjednavači mu tento čin rozmluvit? Celkem zajímavý film protknutý zakázaným sexem a vášní. ()

• Natáčelo se ve městě Baton Roug (Louisiana, USA). (BMW12)
  • Celosvětová premiéra proběhla 21. ledna 2011 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)
  • Číslo 212 na dveřích apartmánu je odkaz na den narození Charlese Darwina (12. února), který byl pra-pradědečkem scénáristy a režiséra Matthewa Chapmana. (vojacekr)