Zámožný ředitel obchodní společnosti v New Yorku obdrží anonymní dopis, ve kterém stojí, že jeho krásná žena žijící ve víru každodenních radovánek ve vysoce postavené společnosti není ta milá a bezelstná kráska se zelenýma očima, jak ji vnímá její muž, ale že se jedná o vypočítavou zlou bytost, která se zajímá jen o sebe sama a svůj prospěch. On se však obsahem dopisu odmítá zaobírat, ovšem jen do té doby, než se stane zločin. (sator)

duddek

Skvělý Vala, vtipný vyšetřovatel Brousek a naopak nesnesitelný Abrhám... toho bych nechtěl ani v příbuzenstvu, natož jako bratra! :) Škoda jen, že to nemá větší spád. ()

brumbrum

Celkom dobra krimi, aj ked krimi neoblubujem. Celkom sranda sledovat pokus vycarit USA atmosku v ceskych pomeroch :-D. Ten socialisticky telefon zeleny a debata pretkana "George volal do bridzoveho klubu"; no ale inak celkom vydarene. Len sa mi to zdalo trocha priroztahane a tak trocha viac divadlo ako film; Abrham hra trocha krcovito na moj vkus, stale krici v hadkach, az sme stahovali na MacAir (cize: ozaj nie velke repraky..) zvuk. Na tri hviezdicky to rozhodne stacilo. ()

Schlierkamp

Kvalitní československá televizní krimi na motivy románu P. Quentina. Ačkoli je stopáž snímku poměrně odstrašující, díky skvělému scénáři a výborným výkonům hereckých es se děj rozhodně nezdá dlouhý a stále je co sledovat. Vedle výkonu hlavní postavy ředitele Andrewa Jordana, jehož hrál J. Vala, mě nejvíce zaujal vyšetřovatel O. Brousek a jeho nestandartní kriminalistické metody. Režisér Sequens natočil celou řadu kvalitních kriminálek a tato se rozhodně může směle zařadit mezi ně. ()

GIK

Zbytečně dlouhá natahovaná detektivní studiová papundeklová televizní inscenace, ve které si podezřelý sám musí najít vraha, aby neskončil na elektrickém křesle. A znuděný vyšetřovatel místo aby vyšetřoval se ho jen stále vyptává: tako có, něco novýho? Už ho máte? ()

Pitryx

Stejné jako každá detektivka. Navíc tohle bylo příšerně dlouhé. Ale nepřejížděl jsem a vydržel to do konce. Takže dvacítka a ta je vlastně i dobrým hercům. ()

Hombre8

Scénář budí dojem, že je psán pro divadelní hru, ale tenkrát se televizní inscenace prostě takhle točily. Původně měly suplovat divadlo a ty lákavé náklady...! Jinak klasická Quentinovka. Kdo tyhle detektivky rád čítával, ví, že autor dokázal vždy příběh hodně zašmodrchat, vytvořit několik sprostých podezřelých, aby pak los padl na tu nejméně pravděpodobnou osobu, která se v průběhu příběhu třebas jen mihne. Tady to bylo poněkud předvídatelnější (v inscenaci, v psané podobě pro mne ne, neboť jsem to prvně četl ještě na základce), ale nic to neubralo na napínavosti a zajímavosti. Natočit tuhle věc s touhle hereckou gardou, musela být hračka. Kačírková v závěru trochu pokulhává, Dvorská se na roli moc nehodila, ale jinak festival. ()

quokam

Docela netradicni detektiv zosobneny panem Brouskem se zjevil na tv obrazovkach. Jeho genialni inovativni metoda spociva v nechani hlavniho podezreleho J. Valu vysetrovat vrazdu. Sazka na jistotu, bud podezrely praveho vraha najde a on slizne smetanu, nebo nenajde a stale tu zustava moznost zatknout podezreleho a hodit to na nej. Win win situace, ze ktere nemuze mit detektiv neprospech. Ke cti mu budiz receno, ze mohl vycitit, ze mu podezrely proste nerika vse, co vi a chce jej k plne spolupraci dotlacit. Stejne sazi na jistotu i reziser Sequens, kdyz si vybral k adaptaci latku od P Quentina, coz je naprosta spicka v zanru detektivni literatury. Obecne dilo pana Sequense moc neuznavam, Hrisne lidi i majora Zemana povazuji za precenovane prumery, zde se vsak trefuje do cern(obil)eho. JVala je stejne presvedcivy jako ve Svatbach z rozumu, stejbe jako tam mu sekunduje Slavka B., tentokrat ne jako.manzelka, ale jako jeho matka. Abrham s Vranovou si hraji to svoje obvykle, vyborni jsou Bek s Dvorskou. Do dokonalosti chybi troska. Netradicne inovativnich 80 proc. ()

evangelik

Hmmm, o dva roky dříve hráli ve slavných "Sňatcích z rozumu Vala a o dva roky starší Budínová manžele. Tady hrála jeho matku - jako pěst na voko. To by mě zajímalo, co k takovému obsazení režiséra vedlo?? Jinak k nepřečkání rozleklý. Chápu Američany, že nedokážou směstnat film do devádeseti minut, ale česká tvorba?? ()