Příběhy obyčejného šílenství

(divadelní záznam)
všechny plakáty
TV spot

Ivan Trojan v hlavní roli komedie o člověku, který se rozhodl brát šílenství okolního světa jako inspiraci... Když v listopadu 2001 uvedlo Dejvické divadlo divadelní prvotinu známého filmového režiséra Petra Zelenky, stal se z ní rázem pražský hit, který vydržel na jevišti po mnoho let. Příběhy obyčejného šílenství se také rozletěly do světa, byly hrány ve dvanácti zemích, včetně USA, naprostým šlágrem se staly v Polsku, kde byly uvedeny v jedenácti divadlech. Příběhy obyčejného šílenství mají také dvě Ceny Alfréda Radoka. Staly se Hrou roku 2001 a umělecký šéf Dejvického divadla Miroslav Krobot získal za roli Otce v této inscenaci ocenění Talent roku. Výlučná autorská hra Petra Zelenky, mimořádně úspěšný titul Dejvického divadla byl také autorem v roce 2005 zfilmován. V polovině září roku 2009 po osmi úspěšných sezónách byla odehrána dvě poslední představení. Česká televize byla při tom. (Česká televize)

Scooby..

Tohle divadlo jsem viděl na ČT 2 ze záznamu Dejvického divadla, hraný film jsem neviděl. A musím říct že Ivan Trojan a Miroslav Krobot byli fakt parádní. Hodně slušnej příběh a herecké výkony na jedničku. Jelikož mám rád divadlo nezbývá mi než hodnotit 95% ()

e-pilot

Absolutní zelenkovská špička. Báječní herci - sousedi jsou mnohem lepší než ve filmové verzi. Vtipné, sakra, vtipné. ()

RavenSpector

Prvně jsem viděl film, ale divadelní inscenace se zdá mnohem lepší. Jen škoda, že namísto nádherné Zuzany Šulajové tam účinkuje krajně neženská a mě nesympatická Melíšková. ()

lajkus

Nenám moc rád psychedelický konec... možná nejsem dost filozofák.... hra měla končit, když se naše hlavní postavy setkaly na příjmu v blázinci... ()

kuri-noha

Divadlo nad film. Nedokážu si představit, že by vznikla inscenace, kterou by pak překonala filmová verze. Divadlo je čistší, intenzivnější, přímočařejší. Skvělé představení. Škoda, že jsem ho neviděl naživo. ()

hrabac

Hodně lidí tu řeší srovnání s filmovou verzí, pro mě je jasný vítěz divadelní představení, filmová verze je podle mě chudší brácha. Pro mne je tu hloubka, výška, šířka i čas, všechna skupenství hmoty, tedy dokonalý divadelně/televizní zážitek. Když si lidi přestanou na něco hrát, jsou asi přibližně přesně takoví, jako protagonisté tohoto obdivuhodného kusu. Prostě máme sexualitu, no jo, máme ji, a to občas i v podivuhodných formách a tvarech. Máme názorovou různost a právo na omyl a stáří ssebou nenese nutnost důstojnosti. Krásné divadlo, nádherně s radostí zahrané. Hluboká poklona pane Zelenko, Trojane , Krobote i všichni ostatní. Zajímavá informace pro mne byla, že se kromě mnoha jiných míst udělalo i několi inscenací v Polsku, možná to tam s tím katolickým šílenstvím není tak zlé. ()

Baži

Můžu se koukat pořád dokola a některé fóry se ne a ne ohrát. Navíc, originální divadelní provedení. ()

Korpy22

Skvělá komedie od Petra Zelenky, který rozkresluje spoustu neotřelých charakterů. Lidí, kteří mají jistá specifika, a vytváří velmi vtipné situace. Takhle má vypadat komedie. Spojení Trojana, Krobota a Bydžovské skvěle funguje, film se rozvíjí a divák se nenudí. ()