Musíme si promluvit o Kevinovi

• Velká Británie We Need to Talk About Kevin (více)

Eva (Tilda Swintonová) se kvůli svému synovi vzdá nadějné kariéry, ale již brzy po porodu zjišťuje, že v jejich vztahu není něco v pořádku. Kevin (Ezra Miller) se od raného věku agresivně vymezuje vůči svému okolí a především vůči své matce a jeho nenávist v pubertě kulminuje v nejvyšším zločinu vraždy. Ani ve vězení jej však matka neopouští a vzájemný vztah plný nepochopení, zklamání, nenávisti… a lásky… tak pokračuje dál. (oficiální text distributora)

miawallacova

velmi silný filmový zážitek v přední linii s okouzlující Tildou. Na film jsem musela myslet ještě několik dní po jeho shlédnutí, což od dobrých filmů očekávám. ()

Biopler

Tilda Swinton nezískala Oscara za tento výkon? Podivné rozhodnutie. Jej rola je tak ťažká, ale je výborne stvárnená a keby charakter jej manžela bol "prirodzenejší", s iným hercom ako C. Reillym, tak je to čistá tutovka a jasných 5*. Nič proti nemu, ale je typom herca na typovo ľahšie filmy, nie na psychologickú drámu. Britský chlad vo filme mi nevadí, škoda nevyužitia hudby k ponurosti filmu. Chvála patrí režisérke za systematicky prehodené úvodné scény, kedy sa vám snaží aj v princípe priamočiary dej podať pútavým spôsobom, a necháva na vás ako rozhádzané črepy príbehu prijmete. A, samozrejme, za bravúrne natočené scény s malým Kevinom. ()

Nikdas

Skvělý film plný deprese a "dojebávání". Takhle systematicky ničit své matce život, aniž by si toho okolí všimlo, chce opravdu geniálního asociála, kterým Kevin opravdu je. Jen nechápu proč je v popisu filmu napsáno to, k čemu film směřuje, co všichni tak nějak tuší, že se stane, ale doufají že ne. Nechápu, proč je tam napsáno to, co se odehraje až v 3/4 filmu...To, že je to oficiální text distributora, mě ničí tím víc. Kdybych si ten obsah nepřečetl, tak je to pro mě naprostá lahůdka, ale i tak to bylo skvělý:)) Ps: Divný, že na IMDb, to zvládli popsat bez spoilování. ()

UniqueNett

Ten kluk se narodil s velmi jasným cílem - terorizovat vlastní matku. Nenáviděla jsem ho už od mimina a nedokážu si představit, jak to muselo hýbat s jeho matkou. Už od začátku filmu tušíš, co se asi stane (resp. stalo), ale stejně tomu nechceš věřit a tak koukáš až do konce a doufáš, že se stane nějaký zvrat, který vyvrátí všechny tvé domněnky. Ale omyl.. We need to talk about Kevin je hodně silné drama, dost depresivní ale zároveň i strašně realistické. Film ve mně zanechal hodně dojmů a smíšených pocitů, avšak jeho skvělé natočení a naprosto geniální výběr herců mi nedovolí jinak, než hodnotit plným počtem hvězd. ()

bararich8

Tohle hodnotit bude těžké. Na jedné straně skvěle zpracované. Bravurní herecké výkony, nádherně zahraný Kevin a jeho matka. Na druhé straně vás tohle musí "bavit", protože to u těchto silně ponurých a depresivních snímků ani jinak nejde. Samotný rozjezd je dost těžkopádný, jelikož sledujeme 3 časové úseky, které splynou až na úplném konci a příběh tak dostáváte po kouskách a zpřeházeně. To však způsobuje pomalou, ale jistou gradaci, kdy na vás vyvrcholení uhodí plnou silou. Teď si jdu pustit nějakou komedii, 4*. [Bio Central Naslepo] ()

anitae

Tak nevím, být v roli matky smrada Kevina tak z něj vymlátím duši. Měla jsem problém s matkou Evou, ona chudinka vypadala furt stejně vyplašeně a nešťastně a nechápu proč zůstala po incidentu a ztrátě úplně všeho ve stejném městě. Žádná z postav si mě nezískala. ()

Vabr

Němý artový úvod naláká. Červená, deprese, tupý pohled, všednost, nevšednost. A vypadá to na luxusně provedené drama s několika naběhnutými časovými liniemi, kterými, když se divák prokouše, se dostane na samotný počátek celého ďábelského řetězce událostí. A je tomu opravdu tak. Příběh se odkrývá, sledujeme Kevina růst a zlobit, přitom však také pokračujeme v přítomnosti, která působí velice melancholicky a před minulostí v žádném případě nezaostává, také má rozhodně co nabídnout. Člověk si říká, že to budou jasné čtyři, že poslední třetina celý film vygraduje do neuvěřitelných výšin, protože dosavadní dění bylo zlověstně úžasné. Ale bohužel tomu tak není. Poslední třetina už postrádá tu artovější stránku, jaká byla z úvodu znát, a Kevin ve dvou momentech, u kterých jsem se až nechtěně pousmál, jak byly trochu absurdní, přestává působit jako člověk, nýbrž jako ďábel. Finiš je potom lehké zklamání, když většina filmu směřovala na absolutní trefu do černého. Musíme si promluvit o Kevinovi by mohlo být tedy extrémně famózním filmem, kdyby se ovšem poslední třetina ubrala jiným směrem. Dávám ale silné 3⭐ a doporučuji. Vyhodnocení: Lepší si promluvit o Kevinovi, než o mých opileckých příhodách😶‍🌫️ ()

Dovlatovka

Dokonalé! Ve své hrůze a depresi naprosto dokonalé! Po sledování jsem si řekla jen "no do prdele". Obdivuju každého, kdo se na filmu podílel, že do toho šel. Obzvlášť Tildu Swinton a režisérku. Do tohohle se vžívat, to chce sakra odvahu. Ze mě nejlepší film roku 2011! Hudba geniální, btw. ()

Franc1s

Psychologické drama matka VS syn. Dá se říct film pro ty,co plánují dítě(četl jsem v jedné recenzi)... Kevin se už od narození chová ke své matce agresivně, dělá naschvály a ignoruje ji. Matka na přáškách,přišla o slibnou karieru a má nervy v kýblu. Co teď? špatná matka, špatný syn? Kde se stala chyba?Proč to syn dělá? A co na to otec? Tenhle film bylo těžké dokoukat...Ale T.Swintonová má nejlepší kariéru před sebou. ()

Dan

Otázku "Proč?" si můžete klást kolikrát chcete. Stejně ji nerozlousknete. Můžete se snažit "bavit o Kevinovi", ale čeho tím dosáhnete? Síla tohoto filmu spočívá v tom, že vám neservíruje jednoduché a schematické odpovědi. Ostatně jako život sám. ()

josieaddms

Bavilo mě to, a originalita se snímku taky nedá vytknout. Jak už ovšem napsal uživatel Lima, trochu moc se tam tlačí na pilu. U malého Kevina máte takový ten pocit dítka posedlého ďáblem co každou chvíli začne létat po pokoji a z pusy mu půjde oheň. Čímž se film zbytečně shazuje. Protože samozřejmě kromě velkého problému s dítětem, je velký problém též v matce. A my máme ve filmu možnost sledovat jejich vztah z obou stran. Navíc konečné rozuzlení je svým způsobem i překvapení, hlavně z té psychologické stránky dítěte. Hodně se mi líbil i ten způsob jakým to bylo natočeno, tím myslím nejen to, jak jsme se stále vraceli do minulosti a pak zpět do přítomnosti, ale i způsob pohledu kamery. Dalo to filmu takový zajímavý nádech. Taky se mi líbilo že přes to, že to byl umělecký film, to nekleslo k žádným nahým scénám, nebo ke scénám mezi matkou a synem typu "nenávidím tě, jsi nejhorší matka na světě". Herecké výkony samozřejmě skvělé, to snad nemá cenu ani psát. Celkově výrazné, ale nestojí za opakované shlédnutí. ()

onlavu

Až se člověk bojí zplodit děti. Tedy pěkný a hodně "těžký" film o tom, jací čertíci z nich můžou vyrůst. ()

divjak

Predlohu som čítala a prišla mi lepšia než film, aj keď som bola spracovaním milo prekvapená. Kniha bola menej priehľadná a trošku drsnejšia, ak to ešte ide. Takže kniha za 5* ale filmu len 4. ()

Ergon

Skvěle zahraný naprosto nepochopený vztah milující matky a nenávistného syna, kterému zlo přímo koukalo z očí! ()

LuckyDuckie

Tilda umí, až vás z ní bude mrazit do červena. mnohovrstevný film, pod jehož spodní sukničku se doberete jen stěží. herecká plejáda. "What's the point?" "There's no point and that's the point." ()

Gardenboy

matka v príbehu mi neprišla, že by svojho syna nemilovala, skôr naopak. Dieťa bolo akoby "zlé" od základu. No vidím tu jeden detail - veľmi sa tlačilona píľu, totiž to takto pošahané deti v žiadnom prípade neostávajú do dospelosti v rodine. Ich osud je liečebňa alebo nejaká forma ústavu. P.S.: vďaka, že sa film nezvrhol na bezduchú vyvražďovačku ako to majú filmári vo zvyku ()

ljukyljuk

S postavou Tildy Swinton som od začiatku sympatizoval a každá ďalšia scéna s Kevinom vo mne vyvolávala napätie. Čo jej ešte urobí? Dokedy to bude znášať? Tým prirodzene vyzdvihujem jej herecký výkon, bolo niečo úžasné sledovať, ako všetko prežíva, a sympatizovať s ňou. A malý aj veľký Kevin boli skvelí, ak mali vo mne vyvolať odpor a nepochopenie, tak to dosiahli na maximum. Vizuál bol aj s využitím farieb dobre prepracovaný, ale čo ma dostalo najviac, bol záver. A nie, nemyslím “TEN” záver, na ktorý prídete už chvíľu po začiatku a je úplne zrejmý. Hovorím o rozuzlení v posledných pár minútach. Viaceré veci z celého filmu sa mi zrazu vyjasnili v inom svetle a ešte dlho som nad niektorými momentami premýšľal. A práve kvôli tomuto dávam 85% ()

Philip_Fry

Skvělé drama se silnou atmosférou (napětí matka-syn) provázející celým filmem, film mě tudíž celkem nečekaně překvapil. ()

Bílá velryba jako sci-fi thriller?

Bílá velryba jako sci-fi thriller?

07.10.2012

Nedávno jsme viděli klasiku Hermana Melvillea ve fantasy verzi a dopadlo to strašně (viz Věk draků). Sci-fi variace by ale mohla dopadnout lépe, protože režii si vezme na starost Lynne Ramsay (foto)… (více)

Natalie Portman tasí kolt a dekolt

Natalie Portman tasí kolt a dekolt

28.05.2012

Zahraje si totiž ve westernu Jane Got a Gun. Ten napsal Brian Duffield a přestože jeho údajně vynikající scénář rozpoutal v Hollywoodu rvačku a metání tučnými honoráři, nakonec skončil na „černém… (více)