Musíme si promluvit o Kevinovi

• Velká Británie We Need to Talk About Kevin (více)

Eva (Tilda Swintonová) se kvůli svému synovi vzdá nadějné kariéry, ale již brzy po porodu zjišťuje, že v jejich vztahu není něco v pořádku. Kevin (Ezra Miller) se od raného věku agresivně vymezuje vůči svému okolí a především vůči své matce a jeho nenávist v pubertě kulminuje v nejvyšším zločinu vraždy. Ani ve vězení jej však matka neopouští a vzájemný vztah plný nepochopení, zklamání, nenávisti… a lásky… tak pokračuje dál. (oficiální text distributora)

L_A_D_A_S

Deprese to sice byla ale tu si za 112 minut dokážu přivodit i zíráním na vyplou televizi. Film má skvělý námět ale neuvěřitelně nudný scénář. Chápu že na někoho to funguje a všechna hluchá místa dokáže vyplnit přemýtáním na tím či oním ale mě to neuchvátilo zvlášť když od první minuty víte co bude poslední akorát nevíte jak to bude.. ()

Gerret

Depresivnější film jsem asi neviděl, nebo mě v tuto chvíli žádný nenapadá. Herecké výkony všech hlavních herců byly neuvěřitelně přesvědčivé. K plnému hodnocení mi scházelo opravdu málo. Jediné co bych mohl vytknout je hudba, která byla místy nevhodně zvolená a vadila mi. Hodnocení 80%. ()

ghatos

Poměrně hutné drama, postavené na promyšlené psychologii. Manipulace syna, rodičovská "povinná" láska k dítěti a neschopnost (i díky okolnostem) postavit se psychopatovi vede do pekel. Febiofest 2012, 68%. ()

strelenaL

U tohoto filmu jsme trochu na vážkách jestli si zaslouží pouhé 3*. Protože vytknout mu lze jen pár nezbytných maličkostí. ()

Tft

Kondom 98%, antikoncepce 99,97%, We Need to Talk About Kevin 100%. Odmítám jakékoliv jiné žánrové zařazení nežli horor. Tilda Swinton v jednom ze svých životních hereckých výkonů. ()

Lenulinka

Já sice depresi neměla, po shlédnutí jsem šla v klidu spát, ale natočené to bylo skvěle, zahrané perfektně a být to o půl hodiny kratší, nebráním se hodnocení nejvyššímu. Jestli ale budu mít takovéto dítě.. zastřelte mě rovnou, prosím! ()

Wbcko

Příběh neobyčejného šílenství. Nejděsivější na celém filmu je to, že takoví magoři se asi prostě občas narodí a nic moc se s tím nedá dělat. ()

JančiBači

Film o milujúcej matke trpiteľke. Osobne by sa mi viac páčilo, keby je príbeh vyrozprávaný chronologicky ale na druhej strane aspoň poukazuje na matkin ťažký život po incidente o ktorom sa divák dozvie až na konci filmu. Tildu Swinton by som už rád videl aj v niečom veselom, nepochmúrnom. ()

Beer Ceps

Letní kino Uherské Hradiště. Drama o matce, která není schopna zpacifikovat svého rozmazleného syna. Jedná se poměrně o slušnou práci, zajímavou hlavně díky záběrům, které zobrazují šílenost a duševní nevyrovnanost matky a samotnému konci, který bohužel začínáte tušit ještě dřív, než nastane. To vše ale převyšuje fakt, že jsem se opravdu dost nudil. ()

zuza99

Jedna hvězda za Ezru, druhá za Tildu, třetí za kameru. Zbytečný prodlužování, když jsme stejně všichni věděli, že Kevin je psychouš, co nějakým způsobem ublížil matce. A když se ve filmu objevil černoch na vozíčku, tak už to bylo celkem jasný. Taky jste měli chuť dát tomu malýmu smradovi facku? ()

Almásy

režijný film, výtvarná stránka mi pripomínala Rosemary má dieťatko. každopádne, Tilda Swinton v životnej úlohe a námet tak ,,disturbing" ako len môže byť. amerika na európskej úrovni. skvelé. ()

venca163

Slušnej zmetek. Škoda, že byly všechny postavy kromě Tildy tak plochý (no vlastně =/ ...). Kevin byl přehnaně ďábelskej, otec přehnaně tupej a nevšímavej, sestra přehnaně zbytečná, lidi přehnaně nasraný... Nvm, třeba to jen mělo podtrhnout tu depku, jakou si Evča procházela. #ADDjeZlo #chlebaSMarmeladouAžSiUdelášÚkoly (75%) ()

nightevan

Pokud jste těhotná, nedoporučuji zhlédnutí tohoto filmu. Mohla byste změnit názor na svůj stav... Mimochodem prosil bych o jednoho zlatého plešatce pro Tildu. (Ooooh.) ()

Forsberg11

Depresívne to bolo, to áno. Ale žeby ma to nejako extra zdrvilo sa povedať určite nedá. Väčšinou je to v podstate one woman show jednej veľmi nesympatickej herečky, pričom sa tu sem tam objaví aj jej nehorázne arogantne vyzerajúci synáčik. Stopáž je na môj vkus zbytočne natiahnutá a film začína v druhej polovici trochu nudiť. Remeselne je však film zvládnutý veľmi dobre a réžia je na vysokej úrovni. Takisto aj herecké výkony sú viac ako slušné. Suma sumárum v pohode, ale na viac ako jedno pozretie sa necítim... ()

Babous

Připomeňte mi, že nikdy nechci mít děti. Krásný kontrast skvělé country hudby a děsivé deprese matky, která nedokáže zvládnout ďábelského syna. Film mě udržel v napětí od začátku do konce. ()

ZkuKol

Podívaná se silným příběhem a hutnou atmosférou. Rodinné drama, jenž brnká na zdaleka jiné struny, než je obvyklé. Herci zde jsou pečlivě vybraní, přísně vedení a scénář je přesný jak laboratorní protokol. Kamera zde zaujímá pozici pátého nezaujatého člena rodiny a ukazuje psychické hry, jenž kousek po kousku naznačují, kam až se příběh vyvine. Přehledné řazení časových linií a věrohodně napsané postavy se starají o to, že se film nenechá strhnout ke klišé a stereotypům. V naprosto nečekaných chvílích se dostaví humor černý, jak ostravští horníci po směně a divák se neubrání - to dodává filmu vskutku lidský rozměr a nedopustí nějako emocionální vydírání. Hlavní poučení pro mě je, že pár facek v dětství by to možná vyřešilo:-) Narodí li se vám ztělesněné zlo s podobou milého chlapce, neváhejte a použijte kožený pásek dřív, než vaše ratolest vezme do ruky poprvé luk... 90% ()

dita.krizova

"Maminka byla šťastná, než se narodil Kevin, víš?"... Bože můj! Tolik červené, tolik nenávisti, tolik deprese a tolik šípů ve 112 minutách. Přiznávám, že ze začátku mě to moc nenadchlo. Dobře, tak měl radši otce, né všichni kluci si tak rozuměj s mámou... Ale pak přišel luk a já pochopila Kevinův postoj. Naprosto mě to přirazilo k židli ani ten popcorn jsem nedojedla. ()

Bílá velryba jako sci-fi thriller?

Bílá velryba jako sci-fi thriller?

07.10.2012

Nedávno jsme viděli klasiku Hermana Melvillea ve fantasy verzi a dopadlo to strašně (viz Věk draků). Sci-fi variace by ale mohla dopadnout lépe, protože režii si vezme na starost Lynne Ramsay (foto)… (více)

Natalie Portman tasí kolt a dekolt

Natalie Portman tasí kolt a dekolt

28.05.2012

Zahraje si totiž ve westernu Jane Got a Gun. Ten napsal Brian Duffield a přestože jeho údajně vynikající scénář rozpoutal v Hollywoodu rvačku a metání tučnými honoráři, nakonec skončil na „černém… (více)