Vrána (2024)

Ani z polovice také hrôzostrašné ako som po recenziach z USA čakal. Je pravda že moje očakávania boli -100 ale ono to je v niečom trúfam si povedať tak devadesátkovo campy sympatické. FKA Twigs je strašná, scenár je hrozný ale že by sa jednalo o najhorší film dekády rozhodne nie.

Deadpool & Wolverine (2024)

Ono všetky pochybnosti šli do preč keď som videl Jackmana znova v úlohe pre ktorú sa jednoducho narodil a ktorú by naozaj mal hrať až do svojej 90tky. Over-the-top akčný film ako z 90tych rokov ktorý doručuje presne to čo má. 5* dávam za nezabudnuteľnú atmosféru v kine kde som sedel obklopený veľkými nerdmi a cosplayermi. Vtedy majú také film obzvlášť šmrnc. A prídem určite ešte raz.

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Je mi celkom jasné že toto spraviť live-action by stálo tak pol miliardy ale nasrať! Absolútna paráda ktorá pripomína všetko to čo robí komiksové adaptácie skvelými. naozaj vynikajúca zábava s brilantným cliffhangerom. takto sa robí multiverse film hergot!

Občanská válka (2024)

hrôzostrašný portrét toho čo čaká nielen USA ale celý svet najbližších desať rokov. životný výkon Kirsten Dunst za ktorý bude ďalšia nominácia na oscara.

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

monumentálny náklad do vlastnej kuchyne, ktorý by v réžii kohokoľvek iného skončil ako lacná moralitka. knihu som si prečítal pred pozretím takže mi bolo jasné, že sa nebude jednať o veselú hrejivú komédiu pre celú rodinu, ale toto bola fakt veľká sila. celé obsadenie prináša svoju A+ game ale DiCaprio mi vyrazil dych. jeho životný výkon.

Duna: Část druhá (2024)

absolutne vyrovnaná, samostojná pecka ktorá by sa mala stať 4. filmom čo dostane 11 oscarov. majstrovská réžia, majstrovské výkony, majstrovská podívaná. všetko čo píšu je pravda.

Saltburn (2023)

Strašne nemám rada filmy čo sa hrajú na niečo čo nie sú. Táto bezpohlavná vykrádačka Talentovaného p. Ripleyho ani nevie čo chce byť, ale hlavne aby sa tvárila šokujúco a aby to bolo pekne nasvietené. Hrozne som pri tom chytal pocit takej tej lacnej queer-coded televízie. A už prosím dajte Keoghanovi hrať niečo iné ako ľahko postihnutého pošuka.

Marvels (2023)

Marvel sa stal veľmi pohodlný a myslí si že mu úplne všetko prejde. Marvels rozhodne nie sú najhorší film v dejinách kinematografie, je to príjemné guilty pleasure ale bohužiaľ sa to ani nechytá na zlatú éru. Ale cvrkol som si do gatiek keď som počul meno Charles a videl dvere s X.

Na cestě s mámou (2022)

Nemanželské decko Jarmuscha a Felliniho. Tragické až na dreň, komické do popuku. Ideálna kombinácia. *chefs kiss*