Musíme si promluvit o Kevinovi

• Velká Británie We Need to Talk About Kevin (více)

Eva (Tilda Swintonová) se kvůli svému synovi vzdá nadějné kariéry, ale již brzy po porodu zjišťuje, že v jejich vztahu není něco v pořádku. Kevin (Ezra Miller) se od raného věku agresivně vymezuje vůči svému okolí a především vůči své matce a jeho nenávist v pubertě kulminuje v nejvyšším zločinu vraždy. Ani ve vězení jej však matka neopouští a vzájemný vztah plný nepochopení, zklamání, nenávisti… a lásky… tak pokračuje dál. (oficiální text distributora)

Abigail

Tý červený barvy je fakt moc! Silný film, zaryje se pod kůži a dlouho předlouho tam zůstane a bude vás nutit přemýšlet a vracet se a přehrávat si scény, který byste nejradši pustili z hlavy, zvlášť pokud máte děti. Neexistuje lehčí moment, napjatá scéna stíhá jinou a liší se jen časovým horizontem. Snad jedině když Eva dostane práci a pak taky rozhovor s mladíkem na vozíku jsou "uvolněný"- ale během obojího jste napjatí a čekáte, odkud zase přijde rána. Jinak Kevinovi rodiče (hlavně otec) se po celý film ukazují jako velice naivní, možná mohlo být všechno jinak, kdyby včas vyhledali odbornou pomoc. Ale to by zase těžko vznikl tenhle film. ()

madline24

I přes opravdu velmi kvalitní výkony Tildy Swinton a Ezry Millera na mě film nezapůsobil tak, jak jsem čekala. Příběh labilní matky a jejího psychopatického nevychovaného syna ve mně nevzbuzoval ani tak depresi, jako pocit, že celý film mohl být kvalitnější a syrovější, kdyby byl přímočarý (navíc bez někdy zbytečných skoků časem) a méně umělecký. Zároveň jsem byla po většinu sledování snímku dost otrávená způsobem, jakým rodiče vedli výchovu malého Kevina (nebo spíš nevedli, protože o výchově se mluvit nedá) a někdy jsem si v duchu říkala "dobře vám tak, když si necháte od toho malého spratka všechno líbit... :( Přesto jednu věc z filmu nezapomenu, a to výrok Evy "maminka byla šťastná, dokud ses nenarodil..." ()

Kylee

Nemohu jinak... Už dlouho mi nebyla u filmu taková zima.... Dokonale vykreslená atmosféra i psychologie postav. Deprese, beznaděj... To vše v podání skvělé Tildy Swinton... Shlédnutí povinné pro nastávající rodiče. ()

Alpha69

Je to naprosto příšerný film. Tím chci říct, že příběh je poutavý, emotivní, zvuk ho perfektně dokresluje...Ale běhá z toho mráz po zádech, nemohla jsem z toho spát a znovu jsem přehodnocovala to, jestli opravdu chci někdy mít děti... Není to nic pro slabší povahy, přesto, pokud chcete film, který vás trochu psychicky rozseká, neváhejte, tohle je jeden z nejlepších, co jsem viděla v posledních pár letech. ()

Maryo

Už na začátku je jasné, že se muselo stát něco dost hrozného a pád letadla to nebyl. Je to o vztahu matka-dítě, který, jak známo, bývá nejsilnějším vztahem. V tomto případě však příroda z nějakého důvodu na to zapomněla a sledujeme výstavní kus synečka, jak si s lukem a šípy hraje na zahradě a mezitím stihne zmanipulovat každého člena rodiny. Film má tři roviny: přítomnost, minulost v podobě útržků z tragické události a předminulost (narození a výchova ďábla). Flashbackové záběry probíhají až ve sterilně čistém prostředí, což v kontrastu s tím, jak Tilda umývá verandu od červené barvy, zvýrazňuje děsivost celého filmu. V dobách Robina Hooda by ze synečka byl hrdina. Při závěrečné scéně, kdy se syneček a matka obejmou, se nabízí otázka, jestli je to opět manipulace nebo katarze. ()

Amy Rich Roll

Výborný námět, zajímavé zpracování, skutečně oscarový výkon Tildy Swinton, který je ale bohužel shozený totálně nereálnou a absurdní postavou Kevina - chybou dětských herců to ale rozhodně není. Film do hloubky sleduje prožívání matky, proč stejně do hloubky nevykreslil i prožívání Kevina? Bylo by totiž úsměvné považovat za příčinu jeho psychopatologické osobnosti ne úplně chtěné těhotenství a následné poporodní obavy matky, jak je to filmem zobrazováno. Scénárista i režisér si měli domluvit konzultaci ohledně postavy Kevina s psychiatrem. Takhle totiž vznikla rádoby "divná a zlá" postava, ale totálně mimo mísu skutečného světa duševních poruch! ()

scorpio777

Team rugbistov zastrelených lukom a šípom v uzavretom priestore .......wtf. Kravina, ale aká melodramatická :). Jediná moja otázka po tomto filme bola: "aký veľký masochista tento film dokáže dopozerať v kine do konca a ešte k tomu povedať, že sa mu to páči. ()

sisaq

opravdu silny a depresivni zazitek s vynikajicim vykonem TS. Po kazde kdyz se na me deti koukaj jako na blazna si na tenhle film vzpomenu a beha mi mraz po zadech. Coz se v soucasne dobe nekolikrat denne... Diky!!! ()

Fleur F.

To, že Tilda Swinton předvede herecký koncert, bylo mé očekávání, které nezklamala ani trochu. Co mě ovšem překvapilo byla přesvědčivost obou Kevinů, jak Jasper Newell tak Ezra Miller byli perfektně přesvědčiví, což zaráží zvláště u Jaspera, o kterém do teď nebylo slyšet a navíc je ještě dítě. Ať už je to talent režiséra, nebo je to um samotného protagonisty, výsledek je dechberoucí. Když se Kevin podívá do kamery (potažmo na svou matku), nemusí už nic víc říct a vy přesně vidíte, co si myslí. Tolik nenávisti jen v pohledu jsem na plátně nikdy neviděla. Jinak mě chytil i děj, který je dobře nafabulovaný a má gradaci. Dějové retrospektivní prostřihy dodávají význam a použití červené barvy je sice prvoplánové, leč fungující. Celkový dojem vás strhne a vyděsí. ()

awerto

Tilda Swinton je na Oscara, bezpochyby. Silne, vzrusujuce a presne.... Jeden z mala filmov, co sa oplati vidiet. Ale treba byt pripraveny... Je to studia o tom, ze i deti mozu sikanovat svojich rodicov. Koho lutovat a koho nenavidiet sa sice nedozviete a nedozviete sa ani kde sa stala chyba...napriek tomu, alebo prave vdaka tomu kvalitna podivana! ()

radek.896

Herecky pěkně zahrané a a sdělením výrazně šokujícím. I když Kevinovi činy byli někdy až moc přitáhnuté za vlasy. ()

karmalat

Souhlasím s ostatními, deprese jako udělaná a film, který je svým poselstvím zbytečným. Sice dobře natočený a skvělé výkony, ale stejnak nevím, proč tohle natočili. ()

waldstein

rozhodně nedoporučuji nastávajícím matkám či uvažujícím ženám o dítěti...takto antikoncepčně a mistrně natočený film se jen tak nevidí...skvělé herecké výkony matky a malého Kevina ()

Koukam

Podobné pocity, které ve mě vyvolal tenhle, jsem cítil po shlédnutí Zkažené mládeže... Co dodat, můžu opakovat jako mnozí, depka depka depka.... to tedy je, o tom žádná. Herecké výkony jinodimenzové Tildy a Erzy jsou naprosto špičkové, těžko hledat lepší herecké obsazení. Film vystihl vše co vystihnout měl ato naprosto bravůrně, málokterá věc by se dala udělat lépe. Film, který vás vysaje, 90%. ()

danny79

Rozcilovalo a znepokojovalo me sledovat z batolete vyrustajiciho maleho satana Kevina a jeho matku Tilda Swinton, ktera si necha vsechno libit, necha se od sveho syna tyrat a se sebou manipulovat a tise trpi. A tak to je kazdy den, scenu za scenou. A vlastne uplne bez priciny, Kevin vyrusta v milujici, financne zajistene rodine a bez priciny a nepochopitelne z neho vychazi stale dalsi a dalsi zlo. Svuj pobyt na svobode ukonci Kevin vyvrazdeni svych spoluzaku i rodiny – az na matku. Jako kdyby smysl jeho zivota bylo, co nejvice ji ublizovat. Nevim, zda se film snazil rici, ze se zlem se clovek muze narodit a ani sebelepsi rodinne zazemi s tim nic neudelat, nebo, ze materska laska nezna hranic? Neverim. Kazdopadne Tilda predvedla opet excelentni vykon – tyhle role utrapenych, socialne vyloucenych zenskych ji jdou dokonale. A jeste jedna vec, film je dost negativni. ()

Bílá velryba jako sci-fi thriller?

Bílá velryba jako sci-fi thriller?

07.10.2012

Nedávno jsme viděli klasiku Hermana Melvillea ve fantasy verzi a dopadlo to strašně (viz Věk draků). Sci-fi variace by ale mohla dopadnout lépe, protože režii si vezme na starost Lynne Ramsay (foto)… (více)

Natalie Portman tasí kolt a dekolt

Natalie Portman tasí kolt a dekolt

28.05.2012

Zahraje si totiž ve westernu Jane Got a Gun. Ten napsal Brian Duffield a přestože jeho údajně vynikající scénář rozpoutal v Hollywoodu rvačku a metání tučnými honoráři, nakonec skončil na „černém… (více)