Kličkující rychlá auta, šílení taxikáři a osm miliónů potrhlých chodců patří ke každodenní práci Wileeho (Joseph Gordon-Levitt), jednoho z nejlepších poslíčků na kole v New Yorku. Vyžaduje to zvláštní povahu, jezdit na speciálním lehkém jednorychlostním kole bez brzd. Takoví jezdci musí být výbornými cyklisty, ale stejně tak jsou to sebevražední cvoci, kteří riskují, že se rozmáznou na zemi kdykoliv vyrazí do provozu. Ale chlapík, který je zvyklý hodně riskovat, tentokrát zažije daleko víc než kdy dřív. Rutinní zakázka se změní v závod o život ulicemi Manhattanu. Když Wilee vyzvedne poslední expresní zásilku toho dne, zjistí, že věci nejsou jako obvykle. Tentokrát se ho někdo doopravdy snaží zabít. (HBO GO)

Ernie_13

Niektoré scény na biku stoja za to, avšak scenár a réžia filmu sú tak patetické, že film potápajú poriadne na dno. ()

Vykuk

Originální nápad, svěží podívaná, jen to mohla být více spíš komedie, hlavní záporák by tomu napovídal:) Ale i tak fajn, ne tak šmrncovní, jako koně pod kapotou Rychle a zběsile, ale prostě dobré, Herci sympatičtí, povedená kamera. ()

Scandium

U tohohle fimu bych vyzdvihl hlavne skvelou praci s kamerou kde zabery vypadaji fakt naslapane, zapletka sice neni moc originalni a dost naivne speje k cili ktery vam bude jasny od puvodnich minut ale zato velmi svizne takze vubec to neni zadny maraton ( diky bohu ), najde se tu i par vtipnych momentu plus ta kamera, neni toho moc co vytknout, proste film u ktereho nebudete moc premyslet a jen potesi, nic vic nic min, a hodnoceni jednou hvezdou nechapu, nekdo asi ocekaval zapletku z Mementa, Spielberga za kamerou a Milu Kunis pred :) ze Verbal! ()

BadAs

je to dinamicke efektni .-) a joseph gordon levith to je pán herec a ma pred sebou tu nejlepsi budoucnost což potvrdil už v temnem ritiři .-) ()

subic

Ať mi někdo řekne, proč tohle nešlo do kinodistribuce, ale rovnou na DVD a BD? Jak to vypadá, tak snad každý newyorkský polda má nějaký konflikt se zákonem. Něco mám na kole odjeto a to, co tam s tím dělají, to je jak z komixu, proto jsem snížil na 3 hvězdy, i když celkově se mi to líbí. Příběh je slabší, ale tady je důležitější, jak je natočen a jak ubíhá. 70% ()

Daryl.Dixon

Film, v němž se od začátku do konce jen šlape. Neodehrává se to ale na E55 ani v Perlovce, ale v Manhattanu, kde parta messengerů neustále někam jezdí a něco vozí. Tour de France jsem nikdy nesledoval, takže jsem se ani do tohoto filmu moc nehrnul, ale nakonec to celkem šlo. ()

mrclTV

Bicyklovania na TV obrazovke mám až do tohoročnej Tour už dosť. Zaujímavá situácia, najlepšie zahral Shannon, ale jeho postava je zároveň aj najhlúpejšia. Veď jemu samému ide o krk, ale o získanie obsahu obálky sa vôbec nesnaží. Čudujem sa, že to natiahli na 90 minút, keď dej sa dá zhrnúť tak do dvoch. Pričom snáď mi niekto odhalí záhadu, ako sa zázračne Shannon a Lewitt dostali zo sanitky smerujúcej do nemocnice, do auta smerujúceho na policajnú stanicu. Film vyzerá, ako keby najprv vymysleli aké triky s bicyklami v ňom budú, a nato nejak (neveľmi úspešne) pozliepali dej. Dve hviezdy za Shannona a hudbu.... ()

ostravak30

Vůbec si nemyslím, že se jedná o špatný snímek. Naopak, je dynamický, napínavý a díky zajímavému provedení, napínavému příběhu i časové posloupnosti, kdy se film jedno za čas vrátí v ději zpět, aby nám byly vysvětleny některé události, je opravdu kvalitní. Líbí se mi honičky v ulicích New Yorku, pak také způsob, jakým se hlavní hrdina rozhoduje, i když je to samozřejmě v reálu nesmysl, ale je to film proboha, kterou trasou se vydat. Zajímavé jsou i těsné přejezdy před auty, kdy se jen o milimetry vyhnou hrdinové srážce. Určitě je to něco originálního, co tu ještě nebylo. Film o messengerech musí být originální, takových moc není. A díky poutavému a do poslední chvíle napínavému příběhu je ještě zajímavější. Je fakt, že některé věci jsou přehnané a konec je mírně naivní, ale díky vcelku slušné hudbě a závratnému tempu dávám pěknou trojku. A pak ještě jedna věc...když já tak miluju dobré konce! ()

Blazkowicz

Žiletkáře považuju za poddruh nás, nadřazených bikerů. To tady nehraje zas takovou roli, protože ve městě se jinak nedá. Policajt na Treku (tady zdraví taky Trek) by neměl vůbec šanci. Celý film doslova šlape a jede, takže není čas se nudit. Je čas jedině na přemýšlení, že dělat kurýra v NY musí být opravdu zážitek. 4+* ()

PlysovyMacko

Výborne zostrihaný akčný film so šialeným tempom. V centre diania je malý papierik, ktorý chcú všetci získať. Páčila sa mi práca doručovatelov na bicykli, v lete to musí byť pohodka, v zime je to asi horšie. Hlavný hrdina mohol svoju zásielku co najrýchlejšie doručiť, nie je vracať, možno by sa vyhol neskorším problémom. ()

Mattin

Neohúri, ale ani neurazi... Oddychovka na nedeľné popoludnie. Nápad zaujímavy, bohužial spracovanie tejto témy veľmi nevyšlo... ()

DonBraso

Jsem ani nečekal,že to bude taková akční podíváná,která předčí i kdejaký letní blockbuster.Já si to vychutnával pěkně a je fakt,že jsem cyklista,tak prostě trochu toho zaujetí tam bylo více než je zdrávo možná.Jakmile jsem viděl,že tam hraje Michael Shannon,tak jsem si říkal,to nemůže být špatný a taky,že ne,protože on to tam zahrál zase na výbornou.Některý scény byly až moc přetažený za vlasy,ale nevim jestli v NY jezdí tam taky tahle,protože do protisměru a tolik moc náhod snad nemá ani kočka.Scenář zajímavý,ale občas jsem se pomalu ztrácel,kdo kam poslat ten útržek a hlavně časomíra,která měla navodit pocit akčnosti,ale osobně jsem to vůbec nesledoval a přišlo mi to zbytečné.Je to jako celek zajímavý počin,ti co jezdí TdF v Praze na lávce,to bude film přímo pro ně.Nebýt až takových semtam křečových nesrovnalostí,tak dám snad i plný počet,ale když někdo má srážku s autem a pak po chvilce předvádí s kolem neuvěřitelný věci, to už je trochu moct.Takže fixa jede pro mě na čtyři hvězdy. ()

maniacxl

Pokud máte rádi kolo a s ním i spojené aktivity,tak se u tohodle dalšího filmu Davida Koeppa určitě nudit nebudete.90 minut akce na kole v ulicích New Yorku mezi auty,lidmi a vším co taková normální americká ulice přináší.Skvělá kamera a střh a hlavně výborný Joseph Gordon-Levitt,který jezdí na biciklu jak ďábel.Ok,jasně,se scénářem si hlavu moc nelámali,ale o to víc se zaměřili na bomba kolovej adrenalin.Já si tuhle výživnou i když jen jednohubku užil na plnej řeťaz,a už běžím si oddělat z mího cyklobyklotrialu brzdy a přehazku.Už to chápu,kam bych dojel,kdybych furt brzdil!70%. ()

Mikecat

Film expresne pre "bikerov". Príbeh má myšlienku, cestu a cieľ. Dobre spracované, hudba výborná, a proste bike je bike! Naháňačky po meste pomedzi autá, po cestičkách a chodníkoch s nádychom humoru a silným dúškom tajomna a napätia. ()

Blazis34

Akční, výstižný, direktivní a ideálně dlouhé. Expresní zásilka mě bavila moc. Žádné dlouhé protahování, vysvětlování, prostě rychle na věc - tak jak to mám rád. Tvůrci filmu přišli s něčím novým a to se cení. Akční podívaná od první minuty včele se skvělým Josephem Gordon-Levittem nabídla řadu kaskadaterských kousků i skvěle udělané digitální formy animace cesty, města atd.. Vytknout můžu snad jen to, že si scénáristé mohli dát více záležet na vymýšlení příběhu, jinak pecka film. Dávám 85% - lepší čtyři hvězdy. ()

benny159

Fajn. Máme tu poslíčka, ktorý sa 90 minút preháňa ulicami mesta. A čo ďalej pán režisér? Nuda.... tlak mi dvihli všetky tie akrobatické kúsky Wileeho, ktoré predvádzal na konci. Čo na tom, že mal zlomených niekoľko rebier? Ten si jazdil, akoby sa nechumelilo. ()

rodier

Zase se projevila demence retardu z CSFD. Film kterej ma vsude na svete 9/10 ma tady 6/10 ? Jdete uz se vysrat. Du koupit CSFD a vsem vam dam ban zmrdi. Za kurveni vysledku. ()

Facerr

Sice nepatřím k těm, co na plný pecky žerou jízdu na koule otlačujícím sedátku a nápor energie, kterým se trestaj šlapky při vyjížďkách tam, kde se protáhne jen jednokolejná stopa, ale tenhle film by ze mě takovýho cyklistu moh docela klidně udělat. Nebo ne? NE! Je ale fakt, že Premium rush je film, kterej má všechno, co má pořádnej napínák mít. Vedle sympatickejch herců, i fůru akce, která je představovaná raketovou jízdou po NY, padoucha, jako z kreslenejch grotesek, rychlej spád a dost dobrou kameru, která i přes pekelně rychlý scény dokáže udržet jasnej přehled o celým dění bez epileptickýho cukání. To vše je podtrženo naprosto jednoduchou zápletkou, která se ovšem zamotává do zajímavý sítě situací vypadajících občas dost neřešitelně. Naštěstí díky evidentní grotesknosti představený NYPD, která má házet klacky pod nohy, se tady dá řešit všechno:) ()

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (více)

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

10.01.2013

Joseph Gordon-Levitt sice letos neuspěl s Expresní zásilkou (přinejmenším komerčně), ale Looper a hlavně Temný rytíř povstal byly velké hity. Není divu, že se jej mnozí snaží získat do svých projektů… (více)