Táto romantická komédia, v niektorých krajinách známa pod názvom The F Word, je adaptáciou divadelnej hry T. J. Dawea a Michaela Rinaldiho "Toothpaste and Cigars". Čo keby muž stretol zadanú ženu a pocítil by k nej lásku na prvý pohľad? Mal by jej o tom povedať? Túto dilemu sa snaží vyriešiť Wallace (Daniel Radcliffe). Žije v Toronte, nedokončil vysokú školu a ani v práci nie je šťastný. Chantry (Zoe Kazan) naopak už má zariadený život s úspešným Benom (Rafe Spall) a pracuje na svojej kariére. Wallace chce zistiť, či by mal u Chantry šancu. Otázku, ako si ju získať, konzultuje so svojím kamarátom Allanom (Adam Driver), ktorý je zároveň Chantryným bratrancom (farfalla)

baribal

Přestávám v Radcliffeovi spatřovat Harryho, ale herce, který dokáže dobře zahrát lehce jebnuté charaktery. What If není nic originálního nebo invenčního, naopak si bere to nejlepší z žánrových filmů a dobře to vše mixuje dohromady. Bylo to vtipné, dramatické i romantické rovnoměrně bez nějakých klišoidních nebo kýčovitých scén. Příjemný a umírněný film. ()

emma53

Já mám Zoe ráda, nemůžu si pomoct. Asi se v těch jejích rolích tak trochu vidím. Tady jsem se musela smát jejímu koupání v rybníku. To jsem totiž celá já a kdo mě trochu zná, tak přesně ví proč:-) Jinak jsem naštěstí zcela oproštěná od srovnávání Daniela s Harry Potterem, takže můžu s klidem napsat, že tady Wallace a Chantry byl moc prima párek, který vám zpříjemní pár minut vašeho života. A teď mě omluvte, jdu totiž vylézt na střechu pozorovat hvězdy a vezmu si sebou bláznovo zlato, protože jsem strašně zvědavá, jak chutná. Za Zoe **** ()

Ace.Anita

Wallace a Gromit jsou kamarádi do deště a Wallace chce něco víc ještě. No já nevim jak vy, ale cením si romcomů, ve kterých na základě hovorů z bistra pochopím, že se hrdinové mají rádi, protože je oba fascinuje olbřímí bageta s burákovým máslem a slaninou. Jo a taky mám teorii, že Harrymu věříme, že má strach, že nikdy nebude víc než kočiččin kámoš, protože Radcliff má strach, že nikdy nebude víc než Potter, hm? ()

Rohy212

(Londýn 24. 8. 2014) - Takový milý, nijak nepřeslazený film, ve kterém hraje dobrá hudba, 99 % herců je vyšší než Daniel Radcliffe a až na pár přemrštelých scén (vyhození z okna, spontánní cesta do Dublinu) si není na co stěžovat. Teda možná ještě na ten konec, kde se pravé rozřešení dozvíte až z animovaných titulků. ()

Hees

Daniel Radcliffe čaruje s čarodejnou "hůlkou" (ako sa to povie po Slovensky?) a privoláva si k sebe Zoe Kazan v tomto Iŕsko-Kanadskom filme .."Pôvod filmu" je na tomto filme naozaj cítiť (bez srandy). Keď by ste sa ma po dlhej dobe spýtali čo si pamätám na tomto filme? Tak by som povedal to, že casting asi musel byť úžasný lebo Daniel sa perfektne "typologicky" hodí k Zoe, proste pasujú k sebe perfektne ako pár. Ďalšia vec čo mi utkvela v pamäti Zoe je naozaj v tomto filme krásna a to myslím jej sexappeal privoláva feromóny, ktoré unikajú cez obrazovku. Ďalej film je úplne mimo reality a takto by sa to v reálnom svete vôbec nedialo proste je to rozprávka, ale tak to mne vôbec nevadí to hovorím len tak mimochodom. A keby ste sa ma spýtali čo si pamätám ešte tak už nič. Takže priemerný film romantického charakteru s celkom dobrými postavami. ()

• Hneď na začiatku filmu, presnejšie v čase 00:01:58, si Daniel Radcliffe štrngne uzavretou fľašou piva (je jasne vidieť vrchnák od piva), no v zápätí je vidno, ako pije z otvorenej fľaše. (Marry94)
  • Napriek tomu, že prevažná časť filmu sa odohráva v Toronte, je možné si všimnúť hneď v niekoľkých scénach (00:07:40 – Wallace so synovcom sledujú horor, 01:19:20 – scéna v bare), že postavy nefandia "domácemu" hokejovému tímu (Toronto Maple Leafs), ale paradoxne ich najväčšiemu rivalovi – Montrealu Canadiens. (mclenin)