Láska hlohového stromu

• Čína Shan zha shu zhi lian (více)

Na konci kulturní revoluce se odehrává romance mezi dívkou z města a vesnickým mladíkem. Čínský klasik Zhang Yimou se ve svém nejnovějším snímku vrátil k citlivě vyprávěnému milostnému příběhu z venkovského prostředí, jaký ztvárnil v jednom ze svých nejznámějších filmů Cesta domů (1999). I tentokrát do hlavních rolí obsadil začínající herce a herečky; uvidíme, zda křehká Zhou Dongyu prorazí podobně jako režisérovy předchozí objevy Zhang Ziyi a Gong Li, z nichž se staly mezinárodní hvězdy. (Febiofest)

muti

hlavna hrdinka mi pripomenula ake naivne a ignorantske su cinanky (nie len su, ale aj davno boli, ako vidiet), pricom vobec nemusi ist o nevzdelane dedincanky, prave naopak, dievcata z mesta. naivne si ziju svoj lalalala zivotik, nedajboze by sa chytili s niekym za ruky. ake skandalozne a nerevolucne. a na druhej strane, bum, dnes v noci si mozes so mnou robit co chces. dafuq? mala stastie ze jej reziser neposlal do cesty nejakeho zvrhlika, to by bola velmi prekvapena co vsetko sa da stihnut pocas nocneho cakania pred nemocnicnou branou. film sa zial nesnazil ani nejak vyvrcholit (asi ako mlady Sun), ani neriesil ziadnu vaznejsiu zapletku. ked porovnam s takym Balzac and the Little Chinese Seamstress alebo Tian Yu, ktore sa venovali podobnej problematike reedukaci mladej nerevolucnej inteligencii, tak Under the Hawthorn Tree je v skutku Under. ()

punka27

Mne sa na tých ázijských filmoch... drámach/ romantikách páči tá nevinnosť, ako im stačí, že sú spolu, ako sa tešia z každej chvíle.. ako z každého dotyku a myslia si, že robia niečo zlé. Pekný príbeh, kúsok o komunizme, kúsok o poznávaní,, veľmi veľa o láske. ()

Hagu

Pěkně jemně plynoucí film o lásce a o komunismu...ovšem s odstřelujícím koncem kde jedno oko nezůstane suché. ()

Medea86

Tak s tímto filmem to bylo krásné poetické odpoledne. Naivita hlavní hrdinky byla vážně roztomilá a ten konec...no ten mě vážně dostal. Rada těm co nemájí rádi podobné filmy: Radši se koukněte na něco s Brucem W. nebo se Štefanem (Segalem), abyste tu pak nemuseli dávat odpad apod. ()

Vladimus

Výrazná atmosféra - doba, prostredie, kamera a hudba podporujú v sústredenej réžii jednoduchý príbeh za pomoci dvojice výborne hrajúcich, sympatických hercov. Remeslo, ktoré citlivo a precízne napĺňa očakávania svojho diváka. Výstražný prst pri prvých medzititulkoch a stmievačkách rýchlo opadol. Všetko je tu tak, ako má byť. ()

Seminář čínských filmů 2012

Seminář čínských filmů 2012

03.03.2012

Kino Svět, Hodonín od 9. do 11. března 2012. Přehlídka, navazující na tradici seminářů asijské filmové tvorby, pořádaných v uplynulých letech ve Veselí nad Moravou v kině Morava se od letošního roku… (více)