Sawyer je plachý a uzavřený chlapec, který neprožívá zrovna nejšťastnější období. Kvůli špatnému prospěchu musí chodit do letní školy, jeho otec před pár lety odešel a nikdo neví, kam zmizel. Jeho starší bratranec Kyle, který je mu velmi blízký, je nadějný plavec a rád by se zúčastnil olympiády. Protože nemá peníze na trénink, narukuje do armády, která jeho plaveckou kariéru podpoří. Jednoho dne cestou do školy objeví Sawyer na pláži zraněného delfína. Neváhá a vyprostí ho ze sítě na kraby. Vzápětí přijíždí tým na záchranu zraněných mořských zvířat v čele s doktorem Clayem Haskettem a převezou delfína na záchrannou stanici. Tam se hned po škole vydává i Sawyer. Dovídá se, že Clayova dcerka Hazel pojmenovala delfíní samičku Zima. Zvíře je na tom velmi špatně, odmítá potravu a musí mu být odstraněna ocasní ploutev. Chlapec tráví na stanici celé dny a o Zimu s láskou pečuje. Vzápětí přichází další smutná zpráva, Kyle byl během výbuchu zraněn a má ochrnutou nohu. V nemocnici pro válečné veterány se Sawyer setkává s konstruktérem protetických náhrad, doktorem McCarthym, a žádá ho o sestrojení protézy ocasní ploutve. Díky rozsáhlým škodám po hurikánu se stanice ocitá ve velkých finančních problémech. Je rozhodnuto, že bude prodána a na jejím místě bude postaven hotel. A tak má Sawyer opět plné ruce práce, aby zachránil Zimu i celou stanici. (TV Nova)

subic

Do čeho to zase Morgan Freeman vlezl, chtělo by se říct. Jenže on je prostě skvělý. Původní obavy, že se jedná o něco novodobého stejně blátivého typu Zachraňte Willyho, se naštěstí nepotvrdily. Ono se na to dá normálně koukat a to i v pátek večer. ()

zuzzuli

Mám ráda filmy, které jsou inspirované skutečností a příběh se odehrává u zvířat s kterými je hlavní hrdina nejlepší přítel. Bylo to hrozně milé, hezké, takže opravdu doporučuji...:-) ()

marek29

Kravinka na vypnutí hlavy a dětský film to asi dokonale vystihují. Brácha by se rád díval určitě. Pro mě záležitost nedělního odpoledne a opravdu brain off záležitost. Tak třeba brzo zase něco jako Zelená míle s někým milým ()

Demoiselle

Papírový film dělaný přesně podle seznamu veškerých klišé, které se do filmu dají narvat. Ano, je to dojemné. Ano, je to podle skutečné události /proto je to dojemné/ a ano, chudák delfín! Ale to pro film nestačí, teda vlastně pomalu už ano! A Morgan Freeman mi tam lezl neuvěřitelně na nervy! ()

klichem

davam tri hviezdy ale len koli skutocnemu pribehu a delfinovy. filmove spracovanie a herecke osadenstvo ma odo mna odpad ()

Luccy007

53% Film podle (jakoby) skutečné události mi bohužel až příliš připomínal Zachraňte Willyho..pro mě to tím ztratilo tu originalitu a rušilo mi to tím i tu dojemnost příběhu... ()

baclajean

Dej až príliš priehľadný, záver prvoplánový. Pred 15 rokmi boli možno takéto filmy fajn, vo filme z roku 2011 však ide o veľké mínus. ()

tsatsiki

Strhující příběh o chlapci, kterého nikdo nemá rád, kromě rodiny, a který si najde kamaráda v delfínovi. Super napsané, zahrané, natočené. Nemá cenu tento film více komentovat. 5hvězd. ()

MrLinhy

Rodinná pohádka, která má dobrý konec, Filmů od Delfínech už to bylo více, ale tenhle je nejlepší. Jediné co mě vadilo, bylo to, že diváka chtěli emotivně dostat na beznohé děti atd :( . Asi by to mělo větší ohlasy, kdyby to nepojali, jako rodinný film, ale jako drama. K filmu jsem se dostal skrze Freemana, takže asi 70% ()

kikin01

Jsem velký milovník zvířat, a delfíni jsou opravdu roztomilá stvoření. Už od prvních minut jsem měl na krajíčku, ale věděl jsem, že všechno dobře dopadne! Krásný příběh chlapce a samičky delfína, který mě vážně chytl za srdce. ()

krt7236826

soundtrack ako zo sekáča a predstarwarsové efekty plus vela hercov ktorých nemám rád ( deti ) a neuškodila by tomu dramatickosť no ... film je to dobrý :) silný príbeh ()