Oslavujte a vydejte se s námi napříč pětasedmdesátiletou historií DC Comics, do míst, kde se zrodil Batman, Superman, Wonder Woman, Green Lantern, Captain Marvel a mnoho dalších superhrdinů. V roce 1934 bylo založeno nakladatelství National Allied Publications, společnost, z níž se jednoho dne stane DC Comics. Později, v roce 1938 se v Action Comics 1 objevil první superhrdina, a tak svět poznal Supermana. Další ikony postupně následovaly. Dnes DC Comics publikuje více než 80 titulů měsíčně, přibližně tisíc vydání ročně a stavá se tak největším a nejrozmanitějším vydavatelem komiksů v anglickém jazyce na světě. (HBO Europe)

ledzepfan

více než 70 let takového gigantu jako je DC nacpat do 90.min-no, to je jasné, že se to musí vzít rošku hopem a zkratkovitě..Na druhou stranu ty nejzávažnější, nejzábavnější a nejvýnosnější momenty zmíněné asi byly a informace vtipně, svižně a přehledně řazeny do kontextu doby(a jednotlivých komksových období) ani na chvilku nezanudí. Dojde na sypání si popela na hlavu, na nějákou tu slzyčku a sem tam nějáký ten oldschoolděděk vyplivne nějákou tu krutopřísnou hlášku= Paráda.. ()

PKD

Perfektní a bezchybné. Samozřejmě,hl.pro ty,co preferují DC,což je logické. Pro ostatní,jen taková jednohubka,na kterou do 5min.zapomenou. Na malé ploše (necelých 90min.),se tu přesto podařilo nějakým zázrakem (marvelem,haha),nacpat témeř vše podstatné a např.zjistit (pro ty,kdo už to neví dávno),že Alan Moore vypadal v 80tkách,vpravdě démonicky. (A dnes vypadá jako dvojče Ivo Pešáka, RIP). Nebo že Frank Miller nikdy nebyl,není a ani nebude hezoun.:) Což sice není pro tvoření comicsů důl.,ale i tak je to velmi zajímavé zjistit,jaké tváře se skrývají za těmi mnohdy,slavnými jmény na nezpočtu rozličných comicsových sešitů apod. :-) Což běžný smrtelník,který se jen tak nedostane na nějaký ten US comic con,aby potkal ty tvůrce osobně,jistě ocení. P.s.potěšil Ryan Reynolds jako vypravěč. ()

SarumanKo

Perfektný dokument, ktorý napriek insiderskému autorskému tímu ponúka objektívny náhľad na najvýznamnejšie komiksové vydavateľstvo všetkých čias, a trochu všeobecnejšie aj na celé médium. Fanúšikov komiksu zasadením do historických a spoločenských kontextov postupne prevádza vývinom média od jeho zakladateľov, cez jeho mnohé vrcholy a úpadky, až po jeho súčasný stav, pričom je stručný a obsažný zároveň. Skutočne by však tento film mali vidieť diváci neznalí komiksovej kultúry, aby otvoril ich slepé oči a zbavil predsudkov. (8/10) ()

kaylin

Dovědět se něco o vytváření gigantu je přece jen zajímavé a tady se člověk opravdu dozví dost. Pravda, místy o zase tak tajné není, ale člověk musí uznat, že i ta známá fakta jsou prezentována lidmi, kteří tomu rozumí, kteří si to pamatují a kteří hlavně v komiksové branži něco znamenají. Staré záznamy s Frankem Millerem a Alanem Moorem jsem v podstatě k nezaplacení. ()

zette

Moc hezky zpracovany dokument, po jehoz zhlednuti budete mit chut, zabehnout si pro nejaky komiks do prvni trafiky.-). ()

DannyJ

Pracoval jsem na ročníkové práci na téma historie komiksu v Americe. Ale z žádného jiného média sem se nedozvěděl tolik užitečných informací jako z tohoto snímku. Škoda, že sem to viděl až dávno po odevzdání práce :D ()

Radiq

No, docela zajimavy, ale že bych se z toho rozhodl uctívat jejich sperma, to ani náhodou. Je to dobry vidět kořeny, ale taky to, jak byly/jsou některy z těch postav trapny. Možná su zaujatej kvůli tomu, že všichni jsou v tomhle dokumentu ze Supermana úplně hotoví, ale mě ovlivnily vyloženě trapné filmy, kde hrál Christopher Reeve. Prostě je to taková propagačka DC. Až moc. ()

Doudis19

Před vypuknutím invaze superhrdinských filmů od DC Comics, učební povinnost! Ohromně záživný dokument, po kterém bude člověk nepolíbený USA comiksovou mánií, na ty "frajery v legínách" pohlížet zase trošku jinak :-). ()

filmmovier

Celkem pěkný a velice, velice zajímavý dokument, a troufnu si říct, že nejen pro fanoušky komiksů. Sice jsem měl vždycky radši Marvel (a stále mám), ale jsem obrovský fanoušek Batmana a taky Flashe a Green Lanterna mám moc rád. Ta přehnaná oslava pitomé postavy Supermana mi dnes přijde až směšná (i když v té době by se dala pochopit) a to je tak všechno... Obsahové části také nemám co vytknout - vývoj komiksů od prvních čísel až do současnosti a filmy od prvního Supermana až po Nolanova Batmana. Skvělé a podnětné rozhovory s herci, kreslíři, scénáristy a dalšími machry z mnoha různých oborů... Ukázka vlivu světových událostí na komiksy také byla velmi zajímavá. Prostě luxusní pokoukání. 85%. ()

Liznic

Několik komiksových dokumentů už jsem viděl a i když mi tento nepřinesl nic moc nového, byl zpracován velmi dobře, ale kupodivu celkem nezajímavě. 90 minut je dlouhá doba, ale všechno je tu spíše jen naťuknuto a informace se valí jako vlak dopředu, ocenil bych občasné zastávky a větší hloubku i za cenu delší stopáže. ()

neoBlast

Byl jsem skeptický, očekával přílišnou glorifikaci DC vydavatelství, ale nakonec tohle byla hodně slušná podívaná, plná spíše faktů než emocí. Pokud znáte komiksové hrdiny pouze z filmů jako já, a víte maximálně, že v historii byl nějaký borec jménem Moore a druhý jménem Miller, tohle vás plně uspokojí. Historií proběhne vyprávějící Ryan Reynolds svižně, bez patosu a nikdo nezatajuje, že v byznisu je ještě jeden vydavatelský (větší?) hráč. Zkrátka příjemně strávená devadesáti minutová učebnice vybrané historie. 70 % ()

hroubek

Parádní dokument, který je pro komiksové geeky a fanoušky hodně zajímavou podívanou. Velmi se mi líbilo, že to není jen oslavné povídání a poplácávání po zádech, ale že všechno má historický kontext a nebojí se říci, že něco v minulosti udělali špatně, či zkritizovat své kolegy a předchůdce. Není to honitba vlastního ega, ale na druhou stranu je tam cítit velká hrdost na něco co funguje tři čtvrtě století. Je fajn slyšet za jaký podmínek vznikl Superman, Batman nebo jak se Wonder Women vyrovnávala s úpadkem feminismu v 50 letech, Green Lantern bojoval s rasismem či Green Arrow s drogami. Doporučuji všem, kdo se zajímají o komiksy a komiksové filmy. ()

ghatos

Zajímavé shrnutí, které pomáhá pochopit svět amerického komiksu. Mě zaujalo temné pojetí DC Comics 80. let a Supermanův konec. Obě tyhle veličiny spolu souvisí. 79%. ()

P1tr

Komiksy od DC mám hodně rád a i když něco o jejich historii vím, stále jsem měl několik mezer, které tento dokument spolehlivě doplnil a upřesnil mi fakta, která jsem již věděl. Zpovědi významných tvůrců a dalších významných lidí z DC nabízí spoustu zajímavých faktů a vývoj komiksového vydavatelství a jeho postav prezentuje chytlavou formou a uvádí je do historických kontextů, které všemu dávají hlubší vyznění. Pro fanoušky komiksů povinnost. ()

666Carnage

Komiksy mám moc rád, takže tohle pro mě to byla vlastně povinnost a jsem zase o něco chytřejší a vim více. Výborný dokument :) 100% ()

Hanys_

Strašně moc informací, ale podané takovou formou, že po skončení jsem z toho měl v hlavě slušný guláš. Asi jsem doufal v něco víc user friendly. ()

Marys

A zas som o niečo múdrejší. Veľmi dobre sa dokument sleduje, je pútavý od začiatku až do konca, no predsa sa mi zdá, akoby mu niečo chýbalo. Niekde sa pristavil možno trochu dlhšie než mal, niečo zas preletel veľmi rýchlo a hoci bral vývoj DC po historickej línii, možno by nebolo na škodu ho trochu previazať aj po tej charakterovej, či dejovej línii, takto som nadobudol z filmu trochu roztrieštený dojem. A možno trošku viac sa povenovať tým posledným dvom dekádam, nie ich len tak preletieť v posledných desiatich minútach v nejakom mash-upe by tiež asi nebolo úplne zlé. Ináč ale som si dokument vychutnal a som zaň rád. Marvel by mohol spraviť niečo obdobné, nech mám trochu prehľad o dvoch najväčších amerických komiksových gigantoch. ()

José77

Pekne spravený prierez celým fungovaním DC. Problém je krátka stopáž, tých 90 minút ubehne ako voda a aj pri naozaj dôležitých momentoch sa dokument pristaví iba na par sekund, niektoré dokonca vynecháva. Ale pre mňa ako človeka, čo sa okrajovo zaujíma o comicsy to bol fakt zábavný dokument, je v ňom kopa zaujimavosti, takže ak vás svet comicsu priťahuje, tak smelo do toho. ()