Primal

Austrálie, 2010, 80 min

Příběh se odehrává ve vnitrozemí Austrálie, kde Anja (Zoe Tuckwell-Smith) a její přátelé, následují mladého studenta antropologie, Daceho (Wil Traval), který se snaží vypátrat 12.000 let staré kreslené obrazce. Vše vypadalo jako poklidný průzkumný výlet, než se Mel (Krew Boylan) rozhodla nahá okoupat v nedaleké kaluži stojaté vody. Dříve nadšená skupinka přátel, tak musí náhle bojovat o své přežití. Boj, který jim odkrývá tváří v tvář pradávné zlo, obydlující nedalekou horu. (mosnak)

dawe787

Těšil jsem se, ale zbytečně. Prostě hororový céčko, ale odpad to není, jedna hvězda za snahu a ta druhá, že jsem neusnul. ()

Venous666

Hej, to byl přímo supr horror.Austrálie překvapuje, konečně po Wolf Creek tu máme nářez jako hovado. Primal má výborné tempo a tak se divák vůbec nenudí, dobrá kamera, ještě lepší střih a samotný příběh byl fascinující. Pěkně nakazit jednu ze skupinky a honem na ty zbylé. Ani mi nevadí, že se nevysvětlilo, proč to tak je. Jediné mínus to má v jednom herci a to CHAD. Panebože to byl takový idiot . Bych ho sundal hned po 5 minutách filmu, pláče nad tím jak jeho holka trpí, že je nemocná a že jí nesmějí zabít a při tom si celou dobu pěkně jednoho po druhém bere... CHAD je (tedy byl) ...... a ....... a ...... Nemohu takhle veřejně nadávat. Za Chada jen 4 star (80%) ()

Hapretor

Horor je spíš to sledovat než žánrově. Jestli se budete na toto koukat pozdě večer, riskujete, že usnete a přídete o pro mě nečekaný a i vtipný konec, který ovšem nekompenzuje tu nudu předtím, kdy jsem se probral vždy jen při nemožném řvaní tý zmutovaný krávy. Ta holka byla kráva i předtim, takže jsem ji nijak nelitoval. Vlastně nikoho jsem moc nelitoval, postavy jsou nemastné neslané a mně nesympatické. Ten obří "pyj", nebo co to mělo být, v jeskyni je vrchol idiocie. Z těch debilních hororů, kterým dávám z milosti a za snahu ty 2*, ten debilnější. Nebýt toho konce, lituju času a jdu snad až na odpad. ()

CharlieSs odpad!

Co to sakra bylo? Vůbec jsem nepochopila proč se to všechno začalo dít, nemělo to hlavu ani patu. Jediný důvod proč jsem se na to dodívala bylo... No, proč vlastně? ()

figliar

Prvých 20 minút ma film dosť nudil. Potom sa tak na 5 minút začalo niečo diať, ale zostávajúcu hodinu bola zase nuda. Herecké výkony žiadne, scenár hlúpy a atmosféra nulová. Dej bol v podstate od začiatku predvídateľný, teda až na ten zvláštny, ale mimoriadne nepodarený koniec. Jedna hviezda je za odvahu režiséra. ()

Rockerman

To je správná hovadina! Je to horor dejme tomu "céčkové" kategorie, ve kterém děj přechází nechtěně v komedii či parodii. Veškerý děs začíná před 12ti tisíci lety a hlavní roli hrají mutanti s velmi ostrými zuby. S úsměvem na tváři lze vše přečkat bez újmy na zdraví a ještě se i pobavit. ()

helraiser

Tak na rovinu musím říci, že Primal se pro mě stal opravdu přijemným Austrálským překvapením i když své mouchy samozřejmě má, ale co nemá že. S Austrálským hororem nemám zrovna moc zkušeností a tak jsem byl opravdu zvědavý co mě čeká. Čekal jsem nějakou průměrnou monsters podívanou a místo toho jsem dostal opravdu vydařený akčněji laděný horor, který i přes svou ačnost dokáže vystrašit. Já abych pravdu řekl tak akčnější stránka děje je spíše jeho největší slabinou, ale pro akčněji laděné diváky to bude zas obráceně. Celej příběh se točí okolo skupinky přátel kteří vyrazili do přírody prohlídnout si či studovat jeskynní malby, ale to neměli dělat. V blízkosti jeskyní se totiž vyskytují zmutovaná zvířata a všelijaká havěť- králik se zubama za které by se nemusel stydět ani kdejaký predátor, hnusné pijavice díky kterým jedny roztomilý blondýnce narostou pořádný zuby a dostane pořádnou chuť na maso svých přátel a to je teprve začátek. Herecké výkony jsou opravdu slušné až na pár výjímek, ale nejlepší výkon jednoznačně předvádí ona zmutovaná blondýnka- ta prostě nemá chybu- obličej umazaný od krve, její skřeky a chůze, no prostě nádhera. Tento horor má ovšem hodně slušně budovanou atmosféru, místy to je opravdu strašidelné, ale pak to bohužel nesmyslně zkazí nějaká akční scéna a nebo nepovedený trik. Podle mě je opravdu velká škoda té až moc velké akčnosti, ale na druhou stranu děj letí rychle kupředu a tak se divák nemá čas nudit. Tento australský monsters horor je opravdu zábavně strašidelnej a já byl s výsledkem opravdu spokojený, jen mě trošku zklamal závěrečný dámský duel, ale hlava rozmájzlá kamenem dělá také své. Nejlepší část filmu je rozhodně dění v jeskyni to nemělo chybu. 80% ()

foundation

Tak Primal je vo svojej podstate pozerateľný až nadmieru dobre. Má to, krv, akciu aj atmosféru...Kde je teda háčik? Krve je málo, akcia je digitálna, atmosféra nevyužitá. K tomu si ako dezert dajme brilantné herecké výkony počnúc odporne nesympatickou hlavnou hrdinkou a končiac nejakou Zubnou vílou z 80 tych rokov. Neviem z akého dôvodu režisér v takomto prípade nestavil na peknú istotu ktorá sa tu hodila ako soľ a ktorou by urobil viac ako slušne pozerateľnú jednohubku ktorá by mu pomohla k tomu aby bol jeho daľši film už povedzme mierne očakávaný. Namiesto toho sa snaží byť silou mocou ,,originálny,, čo nakoniec vyústilo až do takej tragédie že byť Zackom Snyderom, po tej jednej scénke zaklopem Reedovi na dvere a iba ho poľutujem. No a ten WTF nakonci v tej jaskyni. Kde v riti sú všetky tie prachy ktoré do toho filmu šli. Nemohlo ich byť veľa ale kečup stojí pár centov a pokiaľ viem splašené behanie po lese je jedna z vecí ktoré sú ešte aj dneska zadarmo. To aspoň tie triky nemohli byť trochu pozerateľnejšie? Alebo mi chce niekto povedať že za to čo tam tí šiesti predviedli dostali ešte aj honorár? Tak to hádam nie :D. Jednou vetou? Prekvapivo dobre pozerateľná komédia. ()

Al44...

Hloupé a nesmyslné chování hlavních hrdinů naprosto devalvuje veškerou snahu autorů o dobrý film. K tomu můžeme připočítat velmi neoriginální scénář a nepřesvědčivé herecké výkony. Spíše to pak působí jako parodie než film, který má nahánět hrůzu a strach. I v několika gore scénách je to kvalitativně spíše průměr. ()

Johny M.

Relativně slušnej počin, bohužel (při)zabitej ani ne tak hereckejma výkonama, jako spíš postavama/dialogama... 3,5* ()

cerbygerby

Další horor z Austrálie, ale už né tak povedený, nic méně určitě stojí za zmínku... Parta mladých lidí jede navštívit skalní malby a vše se zvrtne v dobu kdy se jedna nakazý jakýmsi parazitem z piavic ve vodě.. pak už je to jako vždy boj o holý život... ale navíc mě sklamal ten konec a ten úd.... takže celkově jen slabé 3* a 40% ()

BLabaKAn

Klasika, partička lidí si vyrazí tentokrát za účelem zajímavých prastarých maleb. Všechno vypadá tak krásně a zajímavě jen do té doby než se jedna blondýna z party vykoupe v jezírku kousek od tábora, druhý den na to se změní v krvelačnou bestii, která prahne po mase svých dobrých kamošů. . . a pak už to jede sem tam někdo natahne brka, každej si dokáže představit jak tohle asi může dopadnout, jinak celkově - Námět filmu vypadá zajímavě a slibně, ale bohůžel jen vypadá. . . začátek není špatný, ale pak se to zvrtne a snímek polevuje až do samého závěru filmu, což je veliká škoda! ()

Petulka88

Béčko jako kráva se vším co k tomu patří. Ta zmutovaná blondýna je spíš legrační, než děsivá a čím víc se film blíží ke konci, tím menší dává smysl. Ještě, že je to sranda, jinak bych musel jít s hodnocením podstatně níž.. ()

TomStrom odpad!

Jsem zděšen, upřímně zděšen... Avšak je to způsobeno tím, že jsem absolutně netušil, jaký ultralevný a nepovedený australský radobyhorrorový chrchel se mi to vloudil do filmotéky. A studený pot mě poléva zejména při představě, že by se mezi všemi těmi filmy, co mi čekají na zhlédnutí, ukrývaly další podobně kvalitní skvosty. Jen jedna věc mi dělá radost - že jsem s tím filmem ztratil jen zhruba asi polovinu času, co scénárista (nepočítáme-li dobu, kdy sledoval jiné béčkové horrory a okoukával z nich ty největší kraviny). ()

Renci

Nízkorozpočtový horor ktorý má svojou podstatou veľmi blízko k Ruinám (Ruins 2008). Niektoré pozitívne momenty v ostrom kontrastne s neskutočne odporným digitálnym finále. Herecké výkony od ľudí zbalených pravdepodobne náhodne v bufete oproti fakt solídnym emóciám. Príroda bola fajn, napätie celkom fungovalo. Mne osobne sú takéto nezávislé počiny celkom sympatické, a to som čakal hlúposť najhoršieho kalibru. Škoda nepremysleného správania postáv ( mám dojem že to je taká morová rana pre filmy tohoto štýlu), skutočne debilného finále a určitých nelogickostí, či lacinnej kamery. Celkovo priemer (ale len pre fanušíkov žánru, ostatní by mali tento film obísť oblúkom). ()

Alouette

V australské divočině si partička přátel (mimochodem ten brejlatý debílek na pěst od začátku do konce) vyrazí prozkoumat místní nástěnné malby a jeskyně. No není nad to se po dlouhém vejletě vycachtat ve vodě plné pijavic a poté se v horečkách změnit v hladové zvíře. Zmutovaní humanoidi ovšem není to největší zlo, co v divočině přebývá. Jo, dobré to bylo. Krásná příroda, krvavé lázně, dlouhé špičaté zuby, skvělá hudba, akce, napětí... Moc se mi film líbil! Jen mi pořád leží v žaludku ten vocas brejlatej. ()