První láska může být nevinná nebo intenzivní, opojná... nebo nenasytná. Ve strhujícím napínavém thrilleru o vášnivé romanci, která se brzy stane smrtelnou posedlostí, hrají Mark Wahlberg (Planeta opic), Reese Witherspoon (Pravá blondýnka) a Alyssa Milano (Čarodějky). Nicole Walker (Witherspoon) vždy snila o tom, že ji okouzlí někdo výjimečný - někdo silný, sexy a citlivý, pro koho bude středem vesmíru. David (Wahlberg) je to všechno a ještě víc. Ale její dokonalý přítel není tím, kým se zdá. Pod jeho sladkou fasádou se skrývá divoká, temná stránka, která brzy promění sen v noční můru. (Magic Box)

SOLOM.

Ze začátku nám film spíše připomínal romantické drama, kdy mladá nezkušená Nicole objevuje tajemství a krásy první lásky. Nevinně vypadající chlapec jí okouzlil na první pohled a vůbec na ni v ničem nenaléhá. Typický průběh většiny romantických filmů, který ovšem tady začne nudit. Protože se skoro prvních 20 minut vůbec nic neděje, tak mě k životu opět probudila famózní jízda na horské dráze, kdy jsem začal tiše závidět. Potom se to konečně začalo trochu víc rozjíždět a David začal ukazovat pomalu svojí pravou tvář. On i jeho kamarádi jsou pěkná kvítka a hlavně děvčata si nemůžou být v jejich společnosti ničím jista. První náznaky agresivity jsou ještě odpuštěny, ale poté co se do jejich vztahu začne angažovat otec Steve, tak se film konečně rozjede. Největším zážitkem a zrovna i nejlepší část filmu přijde zhruba posledních 15-20 minut před koncem. Zde se projeví naplno zvrácenost a krutost hlavní postavy a nastane menší teror, který je ale bohužel taky jen průměrný. Ve srovnání s filmem Funny Games U. S. je to jen nevinné laškování. ()

ARI50

Tohle je ten typ thrilleru kdy vás mrazí a vaše emoce jsou na vrcholu, protože tady je o zábavu nezkutečně dobře postaráno, mladý Mark vs. přísní ale zároveň chytří rodiče svedou souboj o to nejcennější a tou je krásna Reese. ()

Morholt

Strašně dlouho trvalo, než se to pořádně rozjelo. Jasně, ta seznamovačka je nutná a stejně tak je potřeba ukázat, kterak se ze sympaťáka stává magor, ale obojí trvalo moc dlouho a ta proměna mi navíc nepřišla nějak extra vyvedená. No ale když se pak David odhalil, začala parádní jízda s neupadajícím tempem, ve které byl Wahlberg na pěst v dobrém slova smyslu a Reese Witherspoon roztomilá za všech okolností. Škoda první půlky, ale za tu druhou si to nadprůměrné hodnocení zaslouží. 70% ()

Lacike

Klasický thriller o magorovi, ktorý terorizuje rodinku. Prvá polhodinka v ktorej je Wahlberg ešte za slušniaka fungovala najlepšie. Medzi ním a Reese to pekne iskrilo. Bohužiaľ potom sa zmení na psychopata, ktorému to aj zrazu prestalo úplne myslieť. A aby mal pri terorizovaní rodinky šancu, tak totálne zblbne aj celá rodinka a dočkáme sa jedného otravného žánrového klišé za druhým. Film dostane nejaké grády zase až vo finálnej dvadsaťminútovke v ktorej partia full retardov oblieha dom full dementnej rodinky. Bol to rovnocenný súboj a definitívne dorazenie Wahlberga, pri ktorom vyletí z okna domu jak stíhačka nejakých 20 kilometrov, ma strašne rozosmialo. Tento thriller sa fakt nedá brať vážne, na to tu napätie vôbec nefunguje. Zaujme len hereckým obsadením niekoľkých budúcich hviezd. Aspoňže Reese to tu fakt seklo. Ako celok ale slabota.  4/10. ()

corpsy

Film má dosť slušných momentov, podobne aj "Marky" Mark Wahlberg sa tu dokonalo hodí, ale dal by som si to s väčšou porciou akcie a odvážnych scén. ()

Tryskomyš

Skvělé herecké obsazení. Ač jsem ho viděla po 22. letech, je dost dobrý i na to, aby obstál v dnešní tvrdé konkurenci. ()

schizmo

Žeru doplňovat si filmografii oblíbených herců a Marky Mark je jedním z nich. Paradoxně je jeho kariéra už od počátku, kdy přešel z hudebního průmyslu, plná zajímavých filmů, jejichž retro obsah plně doceníte až v kontextu jeho současné herecké oblíbenosti. Tak či onak, Milenec nebo vrah pro mě není žádnou velkou neznámou, film jsem viděl za svých pubertálních let někde v bedně a už tenkrát mě vůbec neurážel a kupodivu se tak neděje ani po téměř dvaceti letech. Mark je prostě ten typ herce, co může hrát lover-boye i grázlíky a stejně mu to žerete i s navijákem. Což je vlastně podstata i tohoto snímku, kde mu na špek skočila rovněž mlaďoučká Reese Witherspoon, které to zde mimořádně sluší, přestože jí teče ještě mlého po bradě... Nebo že by to nebylo mlíko??? ()

Krt.Ek

Hmm, koukám, že se distributor zase vyznamenal. Přeložit titul "Fear" jako "Milenec nebo vrah", to fakt vystihl. :-)) I když, neměl bych se usmívat, český distribuční název je daleko věrnější ději "na plátně", kdopak by se taky Wahlberga bál, že? ;-) Nicméně, přesnější název by imho byl "Milenec nebo otec", neboť o to v tomhle filmu běží. Naučím vás číst, chcete? Ten film mezi řádky říká, že by Reese (respektive Nicole) ve svých šestnácti sedmnácti letech ještě neměla... ehm, jak to říct kulantně? ... dělat lásku (čumíte na drát, jak jsem se šikovně vyhnul výrazům "šu*at" a "pí*at", co?), raději by se měla - dokud může - přimknout k otci, protože ten jediný ví, co je pro ni nejlepší! Holčičko, jediný princ, kterému se zatím můžeš houpat na kolínku, je tvůj papa! Rozpuklá sexualita vede jen a jen k agresivitě! Kdyby byl "Krok za krokem" thriller, jedna z jeho z epizod by rozhodně vypadala právě takto. ___ První hodina = ukolébavka . Hádám, že bych neudělal hůř, kdybych si pustil "After". Ten film aspoň nezatajuje, komu (se) prodává. ___ Btw. některé metafory se fakt hodí pouze do parodií. Třeba spojitost orgasmu se stoupáním na horské dráze (ach, ta doslovnost). Použil toto záběrování někdo nějak jinak, než jak byl použito v Bláznivé střele? ()

ivishka

Beznadějně zamilovaná Nicole do grázla,který se občas chová jako hodnej kluk. Později když jí konečně dojde co je to za hlupáka díky kamarádce Margo tak se chce ze vztahu vykroutit.To ovšem netušila,že potkala pěkného psychouše,který ji a její blízké bude terorizovat. Konec dobrý a všechno samozřejmě dobře dopadne. Celkem poutavý thriller - oceňuji herecké schopnosti Alyssy Milano,Marca Wahlberga a Reese Witherspoon. ()

Džejkop

Slušný thriller s Markem Wahlbergem z kterého se vyklube pěkný floutek, pořádný parchant a šílenec. Ten jeho výraz v očích, když se naštve je fakt děsivý na první pohled. Ale co mi hodně vadilo a ubralo celkové hodnocení někam k bodu mrazu, byl otec hlavní hrdinky. Ten mi přišel víc dementní, než sám hlavní antihrdina, jeho chování je pro mně dost nepochopitelné, to on vyprovokoval tu bandu, aby napadla jeho rodinu. Ještě ke všemu mi už tak nesympatická postava přišla špatně zahraná, nudně, nezáživně a suše, takže kdybych měl hodnotit jen toho otce, dal bych tak jednu hvězdičku, a to jen za to, že nakonec svoji rodinu ochránil. Jenže díky teen slečnám Reese Witherspoon a Alysse Milano, celkový dojem opět výrazně stoupá nahoru :). ()

Jillen

Není to nuda...a Wahlberg je prostě skvělý parchantík, bez kterého by to bylo všechno napytel odpadu! Na sobotní noc naprosto dostačující ukojení zrakových smyslů. Dávám 50% ()

blackrain

Srdci neporučíte, to se vás neptá. Rozum má pak co zachraňovat. Reese se zamilovala do špatného člověka, ze kterého se vyklubal pěkný magor. Rozchod s ním ještě naznamená konec. Posedlost je nebezpečná a umanutost taky. Poslední půl hodinka filmu byla skutečně dobrá. ()

slunicko2

Pěkně udělaný thriller. 1) Takových filmů bylo, je a bude. 2) Ale dominantní chování 25letého macha Marka Wahlberga mě silně vzrušuje. Pro život je takový týpek samozřejmě zcela nevhodný a nepoužitelný, ale jako objekt masochistických představ je prostě báječný. ()

AlistairMir

Wahlberg mi jako absolutně vyšinutý magor sednul dokonale a měl by si takovou roli někdy zopakovat. Jak sladce ze začátku ten jejich vztah vypadal a jak to dopadlo...Nejvíce mě dostala scéna v lese když si Mark doběhne kamaráda své milé a pak scéna se psem (všichni jistě ví) . Osobně u takovýchto filmů koukám hlavně na výkon psychopata protože může být vše parádní ale k čemu to bude když záporák bude působit neuvěřitelně a trapně. Toho se tady ale opravdu nemusíme bát protože to jak Mark zvládl svou roli je naprosto bravurní výkon a zopakuji to ještě jednou : Chci aby si podobnou roli zopakoval. ()

Martin741

slusny film o laske, ktora prerasta do nebezpecnej posadnutosti. Vyborna je hlavne Reese Witherspoon, Wahlberg evidentne nestihal. 64 % ()

bogomira

Schematický, klišovitý a celkem nudný. Nebejt Wahlbergova zlýho pohledu, bylo by to ještě horší. No jo, a taky ta Alyssa Milano...mňamka. ()

Rodriguez

Skvělá thrillerová zápletka vytváří slušně nadupanou akční atmosféru, kde vévodí mladá generace herců Witherspoon - Wahlberge. ()

cariada

Otčínovi se nelíbí přítel jeho nevlastní dcery, jenže jak se ukáže je to psychouš a je třeba se sním vypořádat dřív než on s celou rodinou. Celkem solidní horůrek. ()