Jen nevinného člověka lze zahnat tak vysoko... Bývalý newyorský policista Nick Cassidy (Sam Worthington) odpykával tvrdý trest ve vězení za údajnou loupež diamantu v hodnotě desítek milionů dolarů. Zoufalý muž po zběsilém útěku z vězení nemá už co ztratit a odhodlá ke svému poslednímu činu. Pod fiktivním jménem Walker si pronajímá pokoj v 21. patře luxusního newyorského hotelu Roosevelt a vyleze beze slov na římsu, kterou odmítá opustit. Osud zdánlivého sebevraha přitáhne pozornost široké veřejnosti, která k němu s napětím vzhlíží k nebi. Všechny oči se upírají na neznámého muže, který se patrně chystá skočit dolů. Nick odmítá s newyorskými policisty komunikovat, na místě si ale vyžádá přítomnost vyjednavačky Lydie Mercerové (Elizabeth Banksová). Ta vzápětí pochopí, že záhadný muž má svůj motiv a nejedná se o obyčejného sebevraha. Co se na římse ten den odehrává, totiž vůbec není náhoda. (Česká televize)

R1CH1E

Představte si film Telefonní budka, který se akorát odehrává o nějakých 21 pater víš a s trochu více postavami. Tady mě zaujala hlavně hudba, dějově nic nového pod sluncem (zkourmpovaní cajti, útěk z basy a prokázání neviny a blablabla), ale posledních 20 minut fičí jak namydlenej blesk a já si to užíval, ikdyž místy byl střih pro dosažení dynamiky až moc zběsilý. Co filmu podráží nohy, je zbytečné protahování úvodu, které pak místy až brutálně nudí. Jo, někdo tady holt neví, jaké to je být časově tak akorát na hraně. ()

Kosmik 1

Pro mě hodně zajímavý a originální film. Hezky jsem si užíval, když do sebe pěkně všechno zapadalo. Jen mě mrzí pár momentů při krádeži diamantu, kdy některé věci vycházejí na vteřinu přesně, například padající kapka ze senzoru. Potěšil Ed Harris a navíc Genesis Rodriguez je docela pěkná kočka. 75% ()

Guzo

Já se u toho dobře bavil a od podobných filmů ani nic jiného nečekám. Velmi slušná režie, hudba i herci (a to je v jiných filmech moc nevyhledávám) přebíjí nedotažený scénář (i když se zajímavou myšlenkou). 7/10 ()

strelenaL

Muž na hraně má celkem rychlý spád. Akční do posledního rozřešující otázky. Vinný nebo nevinný…Muž na hraně má svou temnou minulost a nově snad důvod věřit, že vše se obrátí k lepšímu. ()

zolo23

Nepríjemne obyčajný thriler bez štipky nápadu, alebo aspoň ako takej prekvapivej scény. Nič čo by sme tu už nemali. Priemer na ktorý si na druhý deň nespomeniete. Nič viac nič menej. ()

Soweek

Až příliš mnoho nedotažených a nelogických věcí znepříjemnují zážitek z tohoto adrenalinového snímku. ()

LuciusWlk

Muž na hraně je pro mě příjemným překvapením. Bez zbytečně nudných pasáží je nasazeno příjemné tempo a to se nikde nezadrhává. Nejde o bůh ví co originálního, ale jednoduchost a přímočarost taky není naškodu. Závěr mohl být trochu promyšlenější a ta nafukovací "marace".... no je to film, ne? Ale věřím, že by nám to tady spousta topkovejch uživatelů předvedla líp, ba co víc, režisér by za jejich rady dostal hned 2 oskary najednou. :D ()

slovan1

Na tehle film mě bavilo se dívat. Čekat, jestli jak, kdo a s kým vy*ebe. Takový pohodový thriller, kterému by na úkor páru minut navíc, neuškodilo trochu více rozvést konečné vyústění. Ten fofr na konci je zde trochu nepřehledný a nedořešený. ()

sedm.1

Ale nakonec proč vlastně né? Ano, samozřejmě, Muž na hraně se doslova utápí v množství všemožných klišé a obvyklých scén, především druhá půle pak disponuje doslova gejzírem tuctovosti, ale ve výsledku si říkám, no a co? Je to zábavně natočené? Je! Má celá zápletka šmrnc? Má! Jsou herci sympatičtí a charismatičtí? Jsou! Ano, krom neoriginality tu mohu donekonečna kritizovat i velkou dávku nelogičností a nepravděpodobností a hlouposti a naivity postav. Zároveň pak ale mohu hned i kontrovat funkční dávkou napětí, solidní atmosférou a mnoha nevšedními záběry. K zápletce. I přes svou lehkou průhlednost a tuctovost si myslím, že si po celou dobu drží opravdu příjemné tempo, nuda moc prostoru nedostane a těch pár zvratů je sice křečovitějších, ale tolerantnější divák je dá s přehledem. A ještě podrobněji se pozastavím u obsazení. Sam Worthington je fajn chlápek, ale měl by zabrat, takhle po něm za chvíli neštěkne ani pes. Jamie Bell to má se svou kariérou také hodně na hraně, ale on mi stejně k srdci nikdy nepřirostl. Ed Harris a Ed Burns to už mají za sebou, ovšem Elizabeth Banks, ta se pro tento film stala hodně velkým castingovým kiksem, vůbec to nezvládala a škoda mluvit. A tak ze všech nejlíp mi z toho vychází Genesis Rodriguez, na kterou je prostě radost se koukat :-). Zkrátka, Muž na hraně je opravdu hodně neoriginální film, s neskutečně posranými posledními deseti minutami, ovšem jako zábavný krimi/thriller funguje dobře, má přesně to, co tyto filmy vyžadují, takže jako nenáročná, jemně napínavá zábava OK. ()

ZkuKol

Rádoby chytrý film, který má pouze o 200 stran delší scénář než by měl. Jinak je to jedno klišé za druhým a Asger je prostý rutinér. U tv bych při první reklamě přepnul... 30% ()

Lukoboss

Před díváním musíte naprosto vypnout mozek, protože jinak by to bylo utrpení. Ze začátku jsem měl pocit, že to bude "druhá" Telefonní budka a ono to tak částečně bylo, protože se nemalá část filmu odehrává na římse mrakodrapu. Občas je to ale fakt hloupý, např. když v průběhu vloupání se do sejfu, což samozřejmě měli předem nacvičený a nachystaný, zjistí Genesis Rodriguez (která ve filmu hraje jenom proto, že má pěknou postavu s velkýma kozama, takže jí udělali takovej výstřih, že už tam v podstatě mohla rovnou stát nahoře bez), že má vlastně klaustrofobii a nemůže do té šachty vlézt?!?! Protože předtím to prostě asi nevěděla?! Ou, tak takovýhle scény bolí... no a závěrečná sešlost, kde si všichni zatleskají, poplácají se po ramenech a k tomu ještě žádost o ruku... to je lepší nekomentovat. 2,5/5* ()

The Viper

Takový ten dobrý nápad o ''muži na hraně'' jako takovým nebyl špatný, ovšem ta omáčka okolo byla tak provařená, že to působilo komicky. Každou větu která byla pronosena jsem měl pocit že už jsem ji tak 100x slyšel a ve výsledku film působí šíleně otravně až za hodinka a půl je nekonečná. ()

Wicky

Velké zklamání. Na tenhle film jsem se těšil hodně dlouho a celkem je to zklmání. Sice druhá polovina filmu je lepší než skoro nesnesitelná první ale to ten film stejně nezachrání. Herecké výkony nejsou ani průměrné, např. Sam Worhington už není tak cool jak v Avatarovi, Elizabeth Banks skoro nic nepředvádí. Jediný herecký výkon který na mě trochu zapůsobil byl hlavní záporák Ed Harris. Je sice pěkné že Worhington si nechal narůst vlasy a skáče z baráku ale to ani trohu nepomáhá. Doufám že se Sam ukáže víc v plánovaném Hněvu Titánů. 40% ()

Cracker

Veľmi zlú prácu odviedli tvorcovia pri castingu. Obsadili samých nesympatických hercov, herečky boli OK, a už len preto ma film nudil. Navyše to bolo veľmi hlúpe a celkovo ma film iritoval. ()

Seti

Průhledný scénář, sem tam díry v logice, hodně slušná atmosféra a parádní řemeslo. Já se pobavil dostatečně a i když je Muž na hraně spíš na trojku, tak mu, vzhledem k tomu jak tady na něj všichni kydaj špínu, tu čtvrtou hvězdu přihodim. ()

Nassau

Na to, aby to byl dobrý thriller je tam až příliš mnoho scén, u kterých člověk neví, jestli se má smát, brečet nebo film vypnout. Zápletka je při tom poměrně zajímavá, ale provedení působí natolik hloupě, že na film můžu s klidným svědomím zapomenout. (40%) P.S. Speciální zmínku zaslouží Genesis Rodriguez. Po scéně s latexovým oblečkem je jasné, jak se může takový talent dostat před kameru. A to vážně nemyslím jako kompliment. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013