Ze střípků vyprávění Johna Carpentera, Neila Gaimana, Stuarta Gordona, Guillermo del Tora a dalších vzniká mozaika o šíleném životě a díle mistra literárního hororu, který se nedožil ani jedné své filmové adaptace. (navorski)

RigorMortis

Lovecraftovu tvorbu čítam síce "len" pár mesiacov, no tento dokument mi ešte viac rozšíril obzory, čo sa majstra a jeho diel týka. Svojský, možno divný aj na svoju dobu, no predsa dodnes inšpirujúci mnohých ľudí, umelcov, či laikov. ()

Slasher

Pokud jste stejný případ jako já, tedy >jméno Lovecraft na 1000x slyšel, ale zatím nikdy blíže neprozkoumal<, pak vězte, že tento plejádou význačných autorů provázený životopis velmi dobře seznamuje a rozhodně má potenciál přimět vás zakoupit si (už v průběhu sledování) první ze sbírek jeho povídek - stalo se (x). ()

Dellamorte

Zaslúžená pocta Majstrovi , ktorý ukázal svetu a vlastne celým generáciám fanúšikov , čo je to strach z neznáma a k tomu neopakovateľná atmosféra , ako príslušenstvo . Z Jeho obrovského koláča talentu a zmyslu pre original / spooky feeling , si už pár desaťročí odhryzne horda súčastníkov , poprežúva a chtiac nechtiac uhladí no novej formy , akú vyžaduje doba . Týka sa to mnohých novodobých spisovateľov a režisérov - snáď mimo S.King-a .Toto je Jeho bio až do DNA formou výpovedí Guilermma , Carpentera....biografikov...návśteva Jeho bydliska , galéria ľudí , ktorí mali tú česť....celé to prekrývajú phantasmou obdarené vízie na papieri aj v písmenkách. Faynová záležitosť. ()

Cappuccino

Z dokumentu sa mi náramne zapáčila scéna, keď jeden účinkujúci pán cituje časť prvo-vytlačenej poviedky Dagon: "Oh my god, that thing in the window!" a následne si sám položí otázku "Has this creature followed him? Or he just playing nuts? We don't know, but other way, it's great little story." __ Čo sa týka informatívneho hľadiska, nenahrabal som prakticky nič nového, vyjma pár drobností, takže by celkové hodnotenie malo byť o niečo nižšie, ale .. keď ono sa na to tak pekne pozerá.. __ to daEmoNickY - Lovecraft nebol "klasickým príkladom" rasistu. Jeho chorobná xenofóbia však určite s rasistickými sklonmi hraničila. K Howardovej obhajobe ale poviem, že treba brať v úvahu, do akého prostredia a rodiny sa narodil. Navyše v dobách keď do Ameriky prichádzali masy prisťahovalcov, bol čiastočným rasistom každý druhý občan. ()

Mi Nü-Chai

Výtečný a místy velice zábavný dokument o životě a díle jednoho za zakladatelů moderního horroru. Pro všechny, kdož se snaží v bezměsíčných nocích správně vyslovit jména Prastarých a nedá jim spát bájný R'lyeh je toto bezesporu záležitost, kterou by neměli minout. ()

kaylin

Pravda, zas tak moc jsem se o Lovecraftovi nového nedověděl, přece jen už jsem toho od něj i o něm přečetl opravdu hodně, ale citáty z jeho dopisů, přednes jeho díla, tohle přece jen mělo v téhle audiovizuální podobě něco do sebe. Navíc o něm mluvila skutečně velká jména filmu, literatury i komiksu. Pro nováčky je film i informačně velmi přínosný. ()

JohnMiller

Howard Phillips Lovecraft jeden s mojich absolútne najobľúbenejších spisovateľov akých som kedy čítal. Jeho hororové poviedky a novely ma v mnohých mojich vlastných prácach dosť inšpirovali. Je to taký životopisný film ktorý nás prevedie celím životom Lovecrafta a rozoberie do detailu pár vynikajúcich noviel a poviedok. Hostia sú Lovecraftovými fanúšikmi ako režiséri John Carpenter a Guillermo del Toro ale nechýba ani významní spisovateľ Ramsey Campbell. Dokument je točený ako tie ktoré chodia na STV2 čo sa mi tak úplne nepáčilo , ale obsahovo dobré ! POZOR ! pokiaľ ste nečítali všetky Lovecraftove práce tak to nepozerajte obsahuje mnoho spoilerov. ()

daEmoNickY

Film zde http://www.snagfilms.com/films/title/lovecraft_fear_of_the_unknown/ . __[=]__ Kvůli Gaimanovy a angličtině bych do toho šel. __[+]__ Je to dokument, takže bych ani nečekal informativnost, nicméně Neil Gaiman mě příjemně překvapil. Dokonce jsem se i pobavil (21 min, 49min30s ...). Z Lovecrafta, zakomplexovaného kopíráka (23min20s), se postupně stával pohodář a dobrý spisovatel (1hod) - škoda že v té době zemřel. Byl to rasista (42min), ktulů (48min30s) je nejspíš produktem jeho nenávisti k asijské kuchyni nebo italským imigrantům. A je tu žena co vypadá jako chlap, nebo je to chlap co vypadá jako žena? __[-]__ Je to místy celkem reklamní materiál. Také bych rád slyšel něco o tom jak psal (o čemž naštěstí napsal sám) http://www.fantastichorror.com/00/lovecraft-notesonwritingweirdfiction.html . __[Zajímavosti]__ Porovnej herce 49min Lovecraftův Dunwich s filmem http://www.youtube.com/watch?v=tM8EbSvNFqg . (nemůžu to najít) Vetřelec http://www.csfd.cz/film/8265-vetrelec/ je kopírka. (50m45s) Farnsworth ? Tropy http://j.mp/TVTropes_Lovecraft . ()

Euchrid

Dokumenty nemusí být nuda. Zvláště když jsou o jednom z nejvlivnějších, nejnapodobovanějších, a pro mě i nejlepším z horrorových autorů a nehrajou si na nic extra. Je tu kus jeho biografie, ale ještě vetší kus jeho bibliografie pro osvěžení vzpomínek a zbytek tvoří mudrlantští spisovatelé, kteří trochu ozvláštňují vypravovaní. Člověk, který to ještě neví, se dozví že byl Lovecraft pěkný rasista a xenofob (pro jistotu nám tam šoupli jako vypravěče jednoho transexuála, abysme viděli že sme pořádní xenofobi taky), že si poprvé vrznul až po svatbě, že je Guillermo sympaťák a fanda (prosím ať dostane pořádný rozpočet na ty Hory !!!) a hlavně se chronologickým připomenutím jeho nejlepších kousků člověk znova zamiluje do jeho práce a skoro by mu i držel palce aby se stihl proslavit za svůj život..kdyby nevědel jak to skončí :( ()

Mrtvobog

Vynikajúci dokument o jednom z najoriginálnejších autorov hororu. Lovecraft si toto dokumentárne dielo zaslúžil, tak ako by si zaslúžil poriadne adaptácie svojich diel (snáď ma Toro prekvapí). ()