V zemi krve a medu

• USA In the Land of Blood and Honey (více)

Pŕíběh o lásce, který se odehrává na pozadí války v Bosně... Během bosenské války, je zajatá Ajla přivedena s dalšími ženami do srbského tábora, aby sloužila vojákům. Velitel zajateckého tábora Danijel zjistí, že Ajla je dívka, se kterou se kdysi setkal v nočním klubu a zamiloval se do ní. Snaží se ji diskrétně  chránit. Jejich  láska znovu vzplane, ale mohou si navzájem věřit? Režijní debut herečky Angeliny Jolieové se soustřeďuje na to, jak válka ovlivňuje morální a emotivní stránku jedinců. (TV JOJ)

MA.KI

Nechci paní debutující režisérce, herečce Angelině Jolie, křivdit, ale tohle americké love story zasazené do kulis války v Bosně a Hercegovině (1992–1995) se nepovedlo. ~ Milenci Danijel a Alja se stanou z etnických důvodů ze dne na den nepřáteli, s čímž se vyrovnávají každý po svém. Snímek nám sice ukazuje onu nesmyslnost konfliktu, nicméně zjednodušujícím, zcela jednostranným a nekorektním způsobem. ~ Prvoplánové a předvídatelné, že ani pár dobrých scén tragický celek nezachrání. PS Trailer je mnohonásobně lepší než film. ()

sulimo

Pár rádoby brutálních scén nemění nic na faktu, že tenhle film je co do děje minimálně stejně plochý, jako hrudník Keiry Knightley. Neuvěřitelně pitomý scénář filmu s ještě pitomějšími dialogy umocňuje snad ještě pitomější angličtina s jakýmsi prapodivným ušitrhajícím přízvukem, díky kterému jde pak celý film definitivně do kytek, ze kterých se už nevyhrabe. Tohle je přesně ta záležitost, která měla být raději němým filmem a nebo se ještě lépe neměla točit vůbec. Celý děj je neuvěřitelně neuvěřitelný a Jolie se zjevně inspirovala učebnicí dějáku pro základní školy a onen odstavec z oné učebnice natáhla na dvě hodiny. Výsledkem je děj, kde se v 90% nic neděje a když už se něco děje, tak jen na minutu na dvě a bez rozsáhlejšího vyvětlování nebo jakékoli snahy problematiku přiblížit a děj někam výrazněji posunout, aby měl vůbec divák vůli to dotrpět do konce. Ona romance je pak zlo ve filmové podobě, které se při snaze o nějaký myšlenkový přesah stává lacinou červenou knihovnou pro strojenost a nepřirozenost dialogů, a kde hlavní hrdinové spolu spí opravdu jen z donucení režisérky. Já vim, já vim, je asi nutné docenit snahu přiblížit americkému publiku skrze její slavné jméno konflikt, o kterém většina Američanů asi nemá vůbec potuchy, že se udál, ovšem osobně bych více ocenila, kdyby k tomuhle projetu Jolie překecala někoho jiného, lepšího a zkušenějšího, kdo by jí při nejmenším napsal aspoň průměrný scénář, když už měla nutkání to sama natočit....takže vlastně kohokoli jiného, než je její osoba.Tohle se Angelině sakra nepovedlo a pro příště by se měla věnovat něčemu, co jí opravdu jde, takže kromě adopce a plození potomstva, třeba taky poslední dobou aktuálnímu ukázkovému vystavování jedné nohy. ()

Juto

Emocionálne, ale plytké, čo znamená príliš základné a generické emócie, ktoré by mohli byť hlbšie, keby bolo viac dobrodružstva, miest, udalostí, vedy alebo čohokoľvek. 5/10 ()

Hafran

Férový film, emotivní, efektní a se slušným příběhem. Jednou se celou dobu neřeší jenom zbytečnost modrých přileb, ale opravdu morální konflikt obou etnik. Kdybyste dopředu nevěděli že to točí Angelina, tak si toho nevšimnete, zvlášť u slovinsky mluvené verze. Příběh vyšumí asi velmi rychle, ale co, točit filmy na takovéhle téma je vždycky zaslužné. ()

dzira

AJ se před prací na scénaři k filmu zjevně velmi poctivě připravila a podrobně si nastudovala historii konfliktu v bývalé Jugoslávii. Dokonce si zjistila, že kdysi proběhla jakási bitva na Kosově poli, a že Balkán 500 let ovládali Turci. To je obddivuhodné.... Předpokládám, že do gůglu zadala něco jako "war in Yugoslavia" a přečetla během půl dne pár povrchních novinových článků a hrubá kostra scénáře byla na světě.... Co ji ale vedlo k tomu, natočit (20 let poté) tuto protisrbskou agitku mi zůstává záhadou... Celé to působí tak, jako by ji samotnou znásilnilo minimálně 5 srbských vojáků... Byť ten film není natočen zle, za takto nebezpečně jednostranný pohled nelze udělit více než jednu hvězdu - za to, že při studiu slavnějších válečných filmů byla důslednější a dokázala odkoukat osvědčené postupy... ()

Johnny.ARN

Takže po Fiennesovi sa aj Angelinka pokúsila niečo zrežírovať. Ako by som to len. Na jednej strane nudný film jak svina, na tej druhej, celkom solídne vykreslenie boja etnických skupín, ľudských vzťahov a nečinnosti sveta. Film z človeka rýchlo vyšumí, nezanechá nejakú hlbokú stopu. U mna jednoznačne vyhráva  Coriolanus, už len za ten nápad, prevedenie a lepšie herecké obsadenie, od čoho sa odvíja aj celková atmosféra a hlavne herecký výkon. Nie zlý debut. Dúfam, že už to bude len lepšie. 2 z 5 ()

farmnf

Kladná zpráva je, že produkci si téměř přebrali Bosňané, hudba je skutečně balkánská, exteriéry snad opravdu balkánské. Špatná zpráva je, že to točila panenka s velkýma kozama z Hollywoodu, která celé dětství sledovala podobné akční sračky v televizi. Válku o Bosnu nám tedy podává způsobem: Velké násilí na ženách a neustálé znásilňování, Velká akce a romantika hodná Romea a Julie včetně tragického konce. Scénář té pipině občas sklouzne do naprosté nesrozumitelnosti, iracionálního jednání hrdinů a moc by mě taky zajímal názor srbských diváků. 3* dávám půvabné Zaně Marjanovic, nikoliv Angelině. ()

lennyd

Život mladých milenců Danijela a Aljy by se možná ubíral úplně jiným směrem, nebýt bosenského konfliktu. Každý na jiné straně barikády, a ani jeden si nemyslí, že by se měli ještě někdy setkat. Ale vše se změní, když je Ajla zatčena vojenskou jednotkou, kterou shodou okolností velí právě Danijel. Ten nemůže před svými muži dát najevo své city k Ajle, ale na druhé straně ji stále miluje a napospas svým mužům ji také nechat nechce. Oba jsou tak nuceni žít ze dne na den, a doufat, že válka skončí dříve, než jejich vztah bude prozrazen... Dobře, oprostím se od toho, že na režisérské stoličce usedla Angelina Jolie, která větší parádu udělá před kamerou (mimochodem, to je nějaká nová móda, že si každý herec chce natočit vlastní film?). Dokáži se taktéž oprostit od pohledu na bosenský konflikt z pohodového života daleko za velkou louží (navíc ani já o tom konfliktu nevím o moc víc, než nám je prezentováno médii, a nerad bych odsuzoval jednu či druhou stranu). Nicméně i při tomto všem mne film nijak nedokázal zaujmout - spíš jsem se nudil a ani válečné a ani sexuální scény mne nějak nedokázaly dostat z letargie, A spousta náhod, kdy se Ajla dostala do rukou vždy Danijelovi mne trochu iritovala. Přesto všechno jsem uvažoval o vyšším hodnocení, jenže posledních asi deset minut, kdy sám velký Danijel vezme do rukou samopal a jde si to s nepřáteli vyřídit ručně a hlavně úplný závěr - to už mi fakt přišlo, že Angelina nevěděla kudy kam a jak to celé ukončit (přece jen, happy end se k tomuto filmu dvakrát nehodil). Takže tak.. ()

Bobik9

Velmi kontroverzní režisérský debut Angeliny. Vytáhla stále ještě aktuální téma. Šrámy z války pořád nebyly zahojeny a tak se nedivím, že tento film způsobil v bývalé Jugoslávii takový poprask. Velmi naturalistiky natočený film anjehož poprředí se odehrává tragická love-story. Rozhodně bylo zajímavé vidět kompletně jugoslávské herecké obsazení a bylo fajn nechat se překvapit jejich kvalitními herekými výkony. Velmi smutný a emocionální snímek, který rozhodně nebude svědčit slabším povahám. Romantika 3*, akce 2*, herci 4*, režisérský debut se ale Angelině celkem podařil, takže určitě bych čekal a relativně se těšil na další film. ()

Mishqo

režijný debut Angeliny Jolie mapuje vojnu v Bosne v rokoch 1992-1995...nikdy by som nepovedal že takto senzitívna téma sa dá natočiť bez emócií, bez akejkoľvek hĺbky a zmyslu...pripadalo mi to ako nejaká pozliepanina niekoľkých obrázkov do jedného nesúrodého celku...a výber hercov tiež nebol najšťastnejší ale oceňujem že sa aspoň zamerala na balkánskych hercov...all in all mohlo to dopadnúť aj horšie ale aj tak nie som vôbec spokojný ()

lucascus

Obrovské překvapení - přestože má film dost chyb, nejkvalitněji zde byla odvedena režie v podání Angeliny Jolie (o které se nebojím tvrdit, že je lepší režisérka než herečka). Žasnu a nedokážu pochopit, jak dokázala ukočírovat tento ryze chlapský válečný film (dobře, vypomohla si ženským pohledem na věc, kdy vše vidíme perspektivou hlavní hrdinky, bosenskou muslimkou v zajetí), ovšem podařilo se ji zvládnout skloubit kameru s hudbou a velikým plusem pro tuto hollywoodskou divu je fakt, že si film neobsadila americkými kamarádíčky, ale opravdu věrohodně použila bosenské a srbské herce mluvící srbochorvatštinou. Je sice pravda, že filmu by prospěl důkladnější střih, některé scény jsou rozvláčné, příliš strojené, ale jako debutu se filmu nedá moc vytknout. Na hercích je víc než dobře vidět, že hrají tak, aby svou režisérku co nejlépe uspokojili, což někdy vychází afektovaně a mírně to filmu škodí. Ale každopádně se na její režii zaměřím, a třeba jednou ještě něco kvalitního vyplodí. ()

Georgex

Angelina Jolie se nejspíše jednoho večera nudila, Brad asi nebyl doma, a tak si přečetla náhodný článek na Wikipedii o válce v Jugoslávii, a jelikož je to paní velmi ambiciózní, tak se rozhodla, že o tom natočí drsný snímek, jenomže si pro svůj debut vybrala nesmírně těžkou látku, o které zřejmě téměř nic nevěděla, což je patrné hned od úvodních minut filmu. Nejprve je třeba zmínit, že je to film velmi jednostranný, vykreslující pouze zlé Srby, což se z amerického pohledu ještě dá pochopit, ale skutečnost, že to má naprosto nevhodnou romantickou zápletku a amatérský scénář, díky čemuž to celé působí tak nedůvěryhodně a naivně, že i Hurvínek si oproti tomu představoval válku složitěji, to už se paní režisérce odpustit nedá. Moje hodnocení 25%. ()

ZkuKol

Angelina by strašně chtěla být vlajkonošem světového humanismu a možná i trochu je, ale celovečerní film není vhodný formát se takto realizovat. "Země" má zajímavé téma, zápletku i potenciálně silné okamžiky. Jenže od Angeliny to celé působí jak vyprávění mladé modelky, která se právě vrátila z charitativní akce. To co vidíte, víte, že muselo být hrozné, že ta scéna má být silná, že na závěr se vám má zastavit dech a vyhrknout slzy, že máte celý film trnout, co jeho hrdinku potká a jak to dopadne. Ale stejně jako vyprávění naivní modelky vás to nezajímá, už jste to viděli a slyšeli mockrát a lépe, jen ta modelka je dražší a lépe vypadá - stejně tak i tento film. "Angie" bude schopná producentka, ale na režijní stolec se musí ještě trochu učit. A hlavně musí získat větší rozhled a nadhled pro psaní scénářů aby se vyhla případům, kdy se jí divák směje, nebo může být i uražen. Hodně povrchní a naivní pohled na balkánský pohled s nejlepším rozpočtem a hlavně promarněným potenciálem... 30% ()

jondoe

Bol som velmi zvedavy na debut Angeliny Jolie. Po prvych cca dvadciatich minutach som bol presvedceny, ze sledujem vynikajucu vojnovu dramu. Potom sa vsak vsetko to dobre zmenilo na nekonecnu nudu. Z filmu by sa kludne mohla zostrihat polovica a nikomu by to nemohlo vadit. Angelinu mam ako herecku rad, a ani si nemyslim, ze by bola zlou reziserkou. Skor si myslim, ze sina zaciatok vybrala predca len moc tazku temu a aj ked sa v nej celkom nestraca, tak filmu po case dojde dych a nedostavy sa ziadna emocia. Na druhu stranu som vsak celkom rad, ze sa pokusila otvorit temu Bosny a Herzegoviny, pretoze nakolko je to silna zalezitost, ktora si zasluzi byt zfilmovana tak zatial je tento film len druhym, ktory som o tejto vojne videl. Z tohoto som trosku sklamany, ale Angeline davam bod za snahu :-) ()

NICOX

Je těžké volit: rodina a víra nebo láska a bezpečí? To bych se nejspíš zeptala, kdybych alespoň jednu minutu filmu měla pocit, že se Alja a Danijel opravdu milují. Ale nic... V podstatě to na čem je film postaven, na pozadí zuřící války v BaH, nefunguje! Škoda!! Ale jinak se mi to docela líbilo. Možná byste se divili, ale v centru Sarajeva pár metrů od budovy nablýskaný banky najdete ještě teď totálně rozstřílenej barák (jeden z mnoha). Prý aby na válku nezapomněli. Doufám, že při každym pohledu na ty rozesračkovaný domy si vzpomenou na to, jaká to byla pí**vina a už nikdy víc!! 65 % ()

reditelka

Rozhodně nejde o úplně špatný film. Řekla bych, že Angelina ho zvládla určitě lépe, než by kdo čekal. Bohužel toho ale chtěla ukázat co nejvíc a ze všech úhlů, takže výsledkem je spíše roztříštěný dvouhodinový kubistický portrét. Ačkoli film měl z ženského pohledu vzbudit určitě velké emoce, mě nechaly kruté scény poměrně chladnou. I přesto předčil mé očekávání. ()

Roman Albach

Upřímně nelíbil se mi jednostranný pohled na tento válečný konflikt, na druhou stranu film nemusí být objektivní. Není to dokument. Pokud od tohoto odhlídnu, tak mi zbývá poměrně zajímavý příběh srbského vojáka a jeho bosenské dívky. Ovšem během dvou hodin mi ani jeden z nich nepřirostl k srdci, takže ani samotný závěr (který má být podle všeho strhující) mě nedostal. ()

Pttak

Vážně hnusnej konec! Nečekal jsem, že Ajlu Danijel zabije a co se týče znásilňování žen?? To mě jde taky hodně proti srsti (Angelina je asi uvnitř opravdu tvrdá holka). Jinak mě moc film nenatchnul. Nemám rád z historického hlediska ani moc válku v Jugoslavii i když válka hrůzostrašná jako každá jiná, ale na Filmový debut Angeliny prostě gut a to je za tři *** ()

kolemjdouc

proč že to bylo natočeno???Mě film absolutně nesdělil proč ten konflikt vlastně začal (vím to i tak a taky až moc dobře vím kdo se tam angažoval) klasika - rozpoutat válku a potom lidem tlačit do hlavy bludy.V tomto případě to odnesli Srbové.nedali svou kůži zadarmo.Scénář ,režie,producent sama velká Jolie to měla být záruka kvality???Dorazila by to jen už tím,že by hrála hlavní roli!Film nápadně kopíruje další podobný snímek Jako bych tam nebyla.Kdo od koho opisoval? ()

Pitt a Jolie u moře

Pitt a Jolie u moře

19.07.2014

Angelina Jolie zahájila svoji režisérskou kariéru před třemi lety dramatem V zemi krve a medu. Na začátku příštího roku uvidíme její válečný životopis Nezlomný, studio Universal už nicméně stihlo… (více)

Proč Gravitace nepřitáhla Downeyho a Angelinu?

Proč Gravitace nepřitáhla Downeyho a Angelinu?

22.02.2014

Alfonso Cuarón se s loňskou Gravitací piplal mnoho let. Film měnil studiový dohled a složitě se pro něj vyvíjela nová filmařská technika, výraznými změnami potom prošlo i obsazení. Dvě stěžejní (a… (více)

Angelina Jolie dohlíží na zajatecký tábor

Angelina Jolie dohlíží na zajatecký tábor

21.12.2012

Loni si vyzkoušela režii v balkánském romantickém dramatu V zemi krve a medu... a zdá se, že se jí za kamerou líbilo. Právě totiž rokuje se studiem Universal o režii filmu Unbroken. Půjde o adaptaci… (více)

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby