Rubber

• Česko Guma (více)

Když Robert, neživá pneumatika, objeví své destruktivní telepatické schopnosti, zaměří svou pozornost na jedno pouštní město a zejména ho zaujme záhadná krásná žena, tou je doslova posedlý…  Hororová komedie režiséra Quentina Dupieuxe vypráví příběh obyčejné pneumatiky pohozené v kalifornské poušti, která náhle nevysvětlitelně ožije. Jakási záhadná síla udržuje pneumatiku jménem Robert v pohybu a jak se řítí silnicí, objeví v sobě telepatické síly, díky nimž dokáže zničit cokoliv se mu zachce. Zpočátku se spokojí s lovem drobných pouštních zvířat a vyhazováním různých věcí, ale brzy se jeho pozornost stočí k lidskému druhu a zvláště jej zaujme záhadná krásná žena. Robert se stává chaotickou silou, po níž zůstává široký pás zkázy napříč pouštní krajinou. Rubber je chytrý, zábavný a originální hold kinematografické koncepci "bez příčiny". (oficiální text distributora)

Kadas97

Absurdná super oddychovka s najneobvyklejším hlavným hrdinom vo filmovom svete. Film je absolútne jednoduchý a svojím spôsobom vtipný. Chybou je, že sa tam vkladala tá akože dejová línia na zamyslenie, ktorá bola podľa mňa zbytočná. 5 z 10 ()

barcisz

Naprosto zbytečný film, který poukazuje na zbytečné filmy. Pokud nevíte, jak se unudit, doporučuji tohle. Nebýt zajímavé kamery,tak by se na to nikdo nepodíval. Nevím,na to se nedá napsat ani komentář. ()

TheSompeque

Jo, tohle bylo šílený a bizarní. A to dost. Ozvučení snad nejlepší ve filmu, co jsem kdy viděl. Nutno dodat, že film není pro každé. Je velká pravděpodobnost, že po dokoukání budete jen opakovat: "Co jsem to sakra viděl?" a já to chápu. Film je o myšlence, že ve filmech nemá většina věcí smysl a o tom právě Rubber je. No ne snad? Vraždící pneumatika v poušti nemá moc smysl, nebo ano? ()

JimiH

Hladoví diváci, otrávenost herců z hraní v high-concept filmu, groteskní praktické efekty, vraždící pneumatika Robert a k tomu hudba od Mr. Oiza a jedné půlka elektronického dua Justice. Lahůdka pro gurmány. ()

bakeero

Jako reflexe mlýnku na maso a manipulaci masmédii OK, ale mohlo to být daleko zábavnější. Takhle je to tak trochu samoúčelné poplácávání sama sebe po ramenou. ()

Alexandre

Pneumatika putuje světem a likviduje vše živé i neživé. Proč ne? Příběh je to originální, místy zábavný, místy však docela nudný, takže i přes svůj jedinečný úlet je to pouhý průměr. Škoda, čekal jsem od toho víc... ()

Angalo

Proč točit takový film? No fucking reason. Někdy se to prostě povede. To potom můžeme i do závěrečných titulků pustit úvodní scénu z druhé kamery, která se na začátku nepoužila. ()

markotter

Při tvorbě toho filmu museli být všichni tvcůrci zhulení. Jinak nechápu, že by někdo udělal film o pneumatice, která umí vraždit a ráda kouká na TV. Ale pánbůh za to, že se občas někdo zhulí a natočí hodně nekonvenční film. Škoda, jen, že se režisér nedržel pouze hororově/komediální linky a snažil se tam nacpat i nějaká ta poselství - to film zdržovalo. Moc se mi líbilo, jak dokázali tvůrci přenést na plátno "náladu" pneumatiky. ()

spacylemon

Což o to, své momenty to mělo a vidět horor o vraždící telepatické - pardon - psychokinetické pneumatice byl odjakživa můj sen, ale Rubber je asi moc velká postmoderna i na mě. ()

deric odpad!

Proč odpad? "no real reason". Začátek vypadá slibně, ovšem pak se to ovšem zvrhne do strhující nudy. Originalita by se dala shrnout asi tak do 2min a pak už film nic nepřinese. Nic moc kamera, hrozná hudba a žádný smysl, to vše dává dohromady film, kterému se "oborná" porota diváků bude klanět. ()

odvedle

posolstvo je jasné, aspoň si to myslím: reakcia na nezmyselnosť niektorých filmov, špeciálne amerických trhákov, ktorých cieľom je len zarobiť peniaze, pričom neponúkajú nič, čo by človeka obohatilo... ale nešlo to inak? film ma vôbec nenadchol, forma je trápna, ponúknuť hlboké idey takýmto plytkým spôsobom? dokonca v tom nenachádzam ani nič geniálne, žiaden úlet - ako niektorí píšu - nič avantgardné, okrem myšlienky zabíjajúcej pneumatiky, nič novátorské! dokonca mám pocit, že niečo podobné som už videl, keď si spomeniem, dopíšem :) ()

snek49

Někdo se na tento film bude dívat, jako na geniální intelektuální dílo, pro mě jde především o naprostou kravinu. Nechápu, jak mohl někdo dát tomuto snímku cenu na nějakém festivalu. Copak už lidi nemají vkus? Je jedno, jestli vraždí guma od auta, tříkolka, nebo třeba dopravní značka. Na tom nezáleží. Mají ale lidé zájem tohle sledovat? Jediné malé plus byla kamera (ta, co film natáčela a nebyla tedy vidět), jinak opravdu velká nuda a to jsem zvyklý sledovat cokoliv… ()

dannyd14 odpad!

Už sme tu mali vraždiaci buldozér, skákajúceho žraloka, teraz pán režisér prišiel s vraždiacou pneumatikou, ktorá sa fláka kade-tade a dokonca prejavuje city, čo už nie je klesanie dnu, ale cez dno. Toto nie je dobré ani ako komédia. ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: Nejslabší Dupieuxův film, ale za to nejdivnější, zvláštní a hodně "originální". Klidně bych hodnotil 0% - 100% a vždy bych to odůvodnil. Konec nabádá k pokračování :D ()

dogma97

Až na lehce přepálenou stopáž (postupem času bylo zjevné, že je čím dál tím obtížnější přijít s novým vtípkem a neopakovat se) skvostná originální parodie. Nemalou úlohu sehrála "westernová" leoneovská kamera. Už dlouho jsem se tak nebavil. ()

Zombiepod

Absurdná volovina s vraždiacou pneumatikou s psychokinetickými schopnosťami v hlavnej úlohe, to je niečo, čo nám na plátno dostane jedine Mr.Oizo. Na to, aký nezmysel tento film je, obsahuje pomerne slušnú porciu zvláštneho čierneho humoru, a jeho pointa je sama o sebe veľmi dobrá úsmevná metafora. Za stopáž som vďačný, pretože dlhšie by som sa na to asi dívať už nechcel, v závere totiž začínajú tie WTF momenty nudiť. Just like that. No reason. ()