Z moře začnou vylézat obrovské příšery Kaiju, které napadají města a terorizují lidstvo. Přicházejí trhlinou mezi dvěma tektonickými deskami na dně Pacifiku. Inteligentní netvory dokáží zastavit jen obří roboti zvaní Jaegers, řízení lidskou posádkou. Jenže roboty nelze řídit samostatně, v každém z nich musí být dvoučlenná posádka a oba piloti se spolu musí spojit myslí. To přináší problémy s výběrem posádek, ne každá mysl se dokáže s druhou spojit, aniž by to nepřinášelo vedlejší účinky. Zpočátku jsou roboti velmi účinní, ale postupem času se příšery zdokonalují a začnou mít nad lidmi převahu. Civilizace stojí na pokraji porážky a nezbývá než spoléhat na posádku zastaralého robota složenou z vysloužilého pilota a nezkušeného nováčka. Dva nepravděpodobní hrdinové se stávají poslední nadějí před hrozící apokalypsou. (TV Nova)

Lightning

Nebylo to tak zlé... docela mne to bavilo.. :-) Jen mi přišlo, že postavy dostaly hrozně málo prostoru, zkrátka se objevily a hnedka byly fuč.. (viz robotí.) .. A chvilkama jsem si nebyl jistý jestli nekoukám na transformers.. :-)) Ale jinak.. slušné, efekty dobré... spíše 3,7/5. ()

Hansolo35

Vše se dá předpovědět dopředu. Někdy o scénu, někdy při objevení postavy na plátně. Takhle mizerný scénář aby pohledal. Příšery nejsou příšerné, hrdinové hrdinní. Jen šeď a nuda. Nezabraly dokonce ani gigantické rozměry emzáků a robotů. Asi už je to mimo vnímání reality. Srandovní ke konci je, jak se hlavní pár vynoří z hlubin Mariánského příkopu bez dekomprese a neumřou :-) Ale ve snůšce těch blbin a plytkých dialogů se to ztratí. ()

Chlasta

Pro me tedy rozhodne zklamani. Ocekavani ohromna, misto toho jsem dostal neprehledne bojove sceny mezi Jaegery a Kaiju a dialogy za ktere by se nemuseli stydet ani v prumerne argentinske telenovele. Jedine plus byla opravdu prdacka vizualni stranka, proto dve a pul hvezdy. ()

dannypajinky

škoda přidebilněné výrazy někdy se mi zdají u usekle akční scény ale prostě je to moje gusto mlátit jebat atd atd ':D dvojce přeju lepší příběh a že to prostě vybrousí tohle je zatím takový projekt má to grády a dá se to pořádně vytočit tak držím palce 91% ()

koukalek

Prroč hledat chyby za každou cenu? Byl to skvělý sci-fi akční film se vším všudy!Dobrodružství o kterém jsme dřív mohli číst jen v knihách a záleželo na naší představivosti jak na nás děj zapůsobí! I když nám byla dána možnost vizuálního zpracování, tak z dnešního pohledu směšné Gapy,Godzily ze 70.let nebyly to pravé ořechové...Možná někomu vadí ,s ohledem na miliony mrtvých ,tak jen v úvozovkách "happy end",ale proč musí vše tzv. realistické končit smrtí a beznadějí? ()

ferda12

Do prdele, 190 americkejch melounů. Kde to skončilo ptám se? To si to nechal Guillermo? Nebo to dostali herci jako honorář? 190 mega? To je rozpočet Andorry ... možná i Andorra má menší. A vznikne z toho absolutní humus smíchaný s fekáliema rozstříknutý do kin LIVE mezi diváky. Guillerma mám rád, jako scénáristu, ale tohle po režijní stránce prostě absolutně nezvládl. ()

Lvísrdce

Efekty a vizualní stránka odpovídá rozpočtu. Logika děje, chování postav, humor, vše ostatní je úplná katastrofa. ()

CyWilly

Je to velký, v kině na 3D bych si to asi užil víc, ale jinak... já prostě nechápu, proč 3D, efekty drahý jako menší karibskej stát a nějaká ta akce robotů automaticky znamená, že scénář sepíše uklízečka v autobuse cestou na plac. Opět je to zcela a absolutně o hovně, příběh nula, zápletka nula, pointa nula...všechny tyhle óbr filmy jsou o hovně...copak jsou ty scénáristi tak drahý, že nezbydou peníze aspoň na nějakýho průměrnýho? nebo mají režiséři podepsanej nějakej kodex, podle kterýho tyhle filmy nesměj mít dobrej scénář? ()

Onanista

Zbožňuju Torovu fantazii a i zde nezklamal. Sen snad každého kluka - obří roboti bojijící proti " dinosaurum". Elba se mi líbil a role mu seděla a Perlman nezklamal a opět vyšvihl pěknýho pošuka. Jediné co mi vadilo byl opravdu protivný výkon Hunnama a podle mého příliš dlouhá stopáž, která už ke konci nudila. ()

lik009

Epesní velko-akčňák kterž je sice o velkých strojích a monstrech, o velkých bitávach a efektech, ale o ničem jiném. Žádnou zajímavou myšlenku, žádné drama a nadprůměrné herecké výkony v něm nenajdete a i pro to je to jen prlměrný, fajn akčnák na jedno shlédnutí a nic víc. ()

dudonko

preco Guillermo??? taky gulas kktin... tú mač všeckého....neda sa to tu ani vypisat co vsetko by sa dalo skritizovat, esteze ze bol hepp-yend...No cele zle.... ()

tomkat

Jak je to všestranně béčkové , tak je to všestranně masivní... doslova i přeneseně. Trochu jako by dítě koukalo na ruské kolo. I takový zážitek s filmem může stát za to - pokud o něj stojíte. ()

john.mason.9

Taká pohoda, že zapadneš do sedačky a jen se pochechtáváš, Proč? Protože tady nehledej nějakej hlubokej příběh. Je to sranda a recept tohoto filmu je velice jednoduchý: Nápad na korpus vykraden z Power Rangers, velká lžíce megalomanství, špetka štětky asijský a jako poleva všechny barvy duhy!! Přeskočme děj, bezcharakterního hlavního herce a originalitu o obsahu severokorejských účesů... Ne tady tvůrci zaměřili na něco úplně jiného a setsakra jim to šlape. Žádný zbytečný sraní, děj má spád a je narvaný akcí, destrukcí a pohybem.. Myslím, že vtipná složka v podobě dvou vědátorů obstála celkem slušně, ale co je na tomto filmu nejvíce úchvatné je zpracování fyziky obrovských rozměrů, celosvětová obšírnost, prostředí ovládání robota a grafické efekty. Film jsem viděl dvakrát a klasicky bych hodnotil 4*, nicméně poprvé na papíru, všechny ty digitální efekty a barvy, to byla jízda. Takže doporučuji: 80% (on drugs 100%) ()

profeek05

Transformers, díl 154. Šiťák UžBlejou oplákává bratra. Megan Lišková se po plastice v Džapansku sama nepoznává v zrcadle. Šrotoboty lidé po zásluze sešrotovali a vytvořili Šplouchboty, který šlapou vodu aniž by šlapali - wow. Úhlavní nepřítel dnešního strhujícího megatrháku je superoriginální Klon Slizkého Netvora z Úplně Nejhlubších Hlubin. Z hlubin proto, aby těsně před jasně nalejnovanou porážkou nemusel vyzvrátit otřepanou frázi "a sem v hajzlu" - on už je totiž od začátku o celých několik levelů hlouběji! Přidejte správňácký zhulený vědátory, špatňáckýho zhulenýho programátora Perlu, hromadu řvoucích Džaponců pobíhajících v digitroskách digiměsta, pěkně to v postprodukci zamíchejte a je to jasná tutofka! Nebo snad .. ne? Hele.. a fakt tohle byli Transformeři? No, to je jedno, Džaponci se po tom stejně uslintají. ()

Helgard

Pohodový průměr, od kterého nemůže normální dospělý a intelektuálně průměrný člověk očekávat nic jiného než co je na plakátě k vidění. Do kina bych na to nešel, to opravdu ne, ale zase nepodívat se na to vůbec to bych kecal. Přeci jen jsou tam roboti a příšerky a bojuje se tam a tak. Takže za trikovou a bojovou část tři hvězdy. Jinak scénáristicky a příběhově je to celkem ptákovina na entou. :-) ()

darius1706

Ach jo. Hudba dobrá. Efekty taky ušly. Ale ten zbytek byl buď vykradený (chyběl mi hlas Optima Prima a byl bych v jiným filmu) a k tomu občas debilní dialogy + nelogické chování postav. Jedna hvezda za hudbu, jedna za triky a jedna, že když se přehouplo přes půlnoc a mně vypnul mozek, tak jsem to docela kousnul. ()

D.D.Dees

Oh Yeah. Roboti vs Godzilly AKA Pacific Rim? Trailery slibovali perfektní akci, epickou hudbu. Jak to nakonec dopadlo? Akce, hudba, souboje, choreografie perfecto! Dialogy, postavy, příběh, zápletka = humus, ble, fuj, pryč, přeskočit, vystříhat. Všichni šli do kina, aby viděli masivní bitky na 20 metrovém plátně a tak nějak očekávali, že děj bude nic moc. Ale tohle? Na to se nedá koukat, modlil jsem se, aby přišla další bojová scénka nebo ať aspoň skončí film :D. Jako jo kdyby se celej film jenom bojovalo tak ani neceknu, jenomže z 2 hodinové stopáže tu máme asi tak 20 minut akčních scén. Což je fakt špatný. ()

finest

Viděno dávno v kině a nedávno na pc. Film, který má jednodušší děj, zato je to jedná velká akcemi nabitá senzace, na kterou se dobře dívá. I hudba parádní. Za mě 75%, proč by ne. Doufám a těším se, že ve dvojce akce půjde alespoň tak jak v jedničce a přidají na pestrosti děje. ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (více)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (více)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (více)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (více)