Pokračování temného odkazu rodiny Valdemarů začíná tam, kde končí první díl. Ten vysvětluje temnou minulost domu Valdemarů, zatímco druhý díl se věnuje čistě přítomnosti. Hledaná žena z realitní kanceláře uniká věznitelům a nalézá ji najatý detektiv. Spolu s dalšími je pak znovu zajata, aby se stala obětí temného rituálu připraveného členy záhadné sekty a Lázarem Valdemarem, který se tak snaží osvobodit svou milovanou ženu. Díky smrti nevinných vyvolá bájného netvora Cthulhu. Tajemné krvavé rituály jsou zrádné, o tom se sekta přisluhovačů přesvědčí na vlastní kůži. V temnotách jsou stvoření daleko horší než si lidská mysl dokáže představit. (Beastmaster4)

Astaroth12

Jednotka nestála za veľa, ale dúfal som, že dvojka dá aspoň svižný a zaujímavý príbeh. Ale zostalo to len pri dúfaní, lebo toto pokračovanie bolo ešte slabšie ako jednotka a to bola príšerná nuda a táto ide celkom v jej šľapajach. Je už zo súčasnosti, čo sa dalo aj čakať. Ale nielenže postavy boli nezaujímavé, ale aj cele dianie okolo kultu a kliatby bolo nezáživne a nudné. Potom ku koncu mal zase prísť zvrat ako v jednotke. Takže sa zjavili nejaké hnusne digitálne monštrá, ktoré boli neviem celkom či na zaplakanie alebo na smiech, len určite nie na vydesenie. Tak jednotka bola silná aspoň v závere, táto naopak v závere celkom zlyhala. Veľa tvorcov sa inspirovalo Lovecraftom a veľa z nich to vobec nezvládlo a toto je presne ten prípad, ktorý by mal slúžiť iným ako poučenie, že kým sa pustím do nejakého jeho diela, tak si musím uvedomiť, či na tom mám a to nielen talent, ale i peniaze. A tu chýbal i talent i peniaze. Slabé 2*. ()

ledzepfan

Druhý díl se už naplno přiznává a hlásí k Lovercraftovi(který se zde taky objeví :) ), děj konečně nabírá určitý směr, zápletka se rozplétá a vše směřuje až k slibovanému Kutulululákovi-Ten se sice povedl(kdo by to byl řekl) ale jinak nutno přiznat, že druhý díl nedrží nad vodou žádný výraznější charakter(jako démonický Crowley nebo simpatický Lázar v díle prvním)-Lázar, Lovercraft, Jervás se ukážou jen na chvilku a většinu prostoru vyplnují postavy dějové linky součastnosti, které nejsou zlé ale táhnou to těžce... Celkově pozitivní dojem pak opravdu kazí až úplný konec, který je zbytečný a hloupý a já jsem se ho rozhodl ignorovat :) =Podtrženo sečteno=Tenhle horrorový dvojfilm je hezkou pohádkou, která by mohla být i hezčí(možná-kdyby došlo na finanční injekci španělské vlády...) ()

kaylin

Je hezké, že se najdou lidé, kteří pokračují v odkazu velmistra Lovecrafta. V tomhle případě se dokonce sám tvůrce objevuje v příběhu. Tedy samozřejmě zahraný nějakým španělským hercem. Je to velmi podobné prvnímu filmu, v podstatě ve stylu rozdělení na televizní minisérii. Skvělé momenty hned vedle těch slabých. ()

bourec

Tak to,co navodil první díl,už v pokračování vůbec nenajdete.Je to vlastně takový nijaký,vůbec mě to nebavilo,po prvním dílu jsem měl pocit,že dvojka bude totální bomba,ale to sem se spletl.Španěláci mě zase nasrali.40%. ()

Rodriguez

Tam kde první "La Herencia Valdemar" skončila, tak druhá část s podtitulem "La Sombra Prohibida" pokračuje. Bohužel po stránce napětí, už to dávno nefunguje a tak je děj filmu víceméně prozrazen dopředu. Sice tu hutnou atmosféru si to stále drží, ale na vystavěnosti prvního příběhu, už se dávno zavřela hladina vody... 60% ()

dubinak odpad!

Jo,i přes velké zklamání z prvního dílu,jsem se musela podívat na druhý díl,možná už jen z toho důvodu,že první díl na něj přímo navádí tím,že se dozvíte,jak to celé skončilo. Ano,asi jsem hodně přísná,jak tak na to tady koukám,ale film,který má hodinu a půl mně spíš připadalo,jako že má čtyři hodiny prostě není nic pro mě. Další porce nudy do sbírky. Koukám,že francouzi a teď i španělé pro mě začínají být zklamáním. ()

ecceHOMMO

V niektorých ohľadoch je dvojka temnejšia a mysterióznejšia ( ale i fantazijnejšia) než jednotka, Hororový žáner je v oboch dieloch len v úzádí a vlastne ani neexistuje...napriek tomu je Herecia Valdemar solídnym príbehom. ()

Forsberg11

Toto pokračovanie som pozeral už len z čistej nutnosti a takisto ješitnosti, aby som si mohol pekne rýpnuť. A veru, že aj môžem. Je to ešte väčšia konina ako jednotka. Dej je neprehľadný, príliš zamotaný a navyše neskutočne nudný. Zdalo sa mi akoby to malo tri hodiny a koniec stále neprichádzal. Hororové prvky som tu nenašiel takmer žiadne, herecké výkony boli viac ako trápne a celkovo mi to pripadalo strašne televízne lacné. Všelijaké somárske rituály, lietajúce počítačové obludy a hlúpe dialógy mňa nikdy nezaujmú. Trojku si už nepozriem ani keď ma budú mučiť! ()

Šakalík

Dle očekávání o třídu slabší než první díl. Dvojka je prachobyčejné béčko, které ale stejně jako jednička těží ze solidní atmosféry a povedeného hudebního doprovodu, zatímco příběh zabředl hluboko do kaliště odpadních vod. Přesto bych ani tento díl úplně nezatracoval. Přestože to je krávovina na kvadrát, určitě nenudí. Finální pasáž s démonickým bubákem je docela podařená, z trikového hlediska dokonce přímo skvělá, i když teda kýčovitá až běda. Zábavy i odreagování se tedy divákovi dostane, ale ve srovnání s výborným prvním dílem je to fakt slabota. ()

Sancty

V podstate si pokračovanie so sebou nesie klady aj zápory predchádzajúcej časti. Navyše treba prekusnúť digitálne efekty, ktorých je tu rozhodne viac a La Sombra Prohibida sa odmení slušným zakončením, uzatvorenými dejovými líniami a prekvapivými zvratmi. A ten Bataller, ten mi nedá pokoj. O tomto skladateľovi ešte budeme počuť. Tu samozrejme prekonáva sám seba a svojou hudbou dokonale podkresľuje atmosféru. Dávno som nemal taký dobrý pocit z posluchu, oba soundtracky vrelo odporúčam. Na záver ešte jedna rada: skúste oba filmy na jeden záťah, vyplatí sa to. 7/10 ()

Hanes88

O jejej! Tak to je špatné. Po dobré jedničce jsem se těšil, že by dvojka mohla být ještě lepší, ale bohužel se nestalo. Zklamání. ()

TERRORDROME

Prvý diel som nevidel a po zhliadnutí druhého sa na to ani nechystám. Na začiatku bola nejaká tá rekapitulácia predchádzajúcich udalostí, takže som bol zhruba v obraze o čo tam asi šlo. Tu sa dáka ženská vykydla v lese a potom stretla divného úchyla, ktorého ONI nútia jesť deti na cesnaku, alebo niečo také. Následne bola zavretá v izbe spolu s pár ďalšími nešťastníkmi, úchyl im pomohol ujsť a oni si to srali cez nejakú jaskyňu kde ich prenasledoval zombík. Záverom narazia na sektu čo chce obetovať bábätko pre uspokojenie... no áno je to skutočne ON, Lovecraftovho srdca šampión, jeho sépiová excelencia Cthulhu osobne. Je to snáď po prvý krát čo sa objavil vo filme v celej kráse, avšak tá slávna, Lovecraftom popisovaná nepredstaviteľná kozmická hrôza je tvorcami štandardne zmršená do podoby prihlúpleho digitálneho ozembucha čo dokáže maximálne niekoho udupať tlapami či schramstnúť v štýle doktora Zoidberga s Futuramy. Valdemar vám odkazuje že je to stupídna lacná amatérina, tak to majte na pamäti. ()

Silviaxx

Nemôžem si pomôcť, ale prvý diel ma teda bavil omnoho viac. Hoci v ňom veľa hororu nebolo, ale tak toto ma strašne sklamalo. Miestami som sa v tom deji aj dosť strácala, že kto, s kým, čo a prečo. Konečnú "akciu" som mala sto chutí pretočiť.. ()

helraiser

Vzhledem k tomu, že jsem od druhého dílu nic nečekal tak jsem byl celkem spokojen, rozhodně lepší jak předchozí díl, to jednoznačně. Film má místy opravdu dobrou atmosféru a kdyby celý film šel ve šlépějích závěrečné půlhodinky tak by se jednalo opravdu o výborný horor, ale tak tomu bohužel není, ale i tak to není nejhorší. V podstatě jsem se nenudil jako u předchozího dílu za to palec nahoru, ale některé věci se mi vážně nelíbili a to především hnusnej digitální skákající příšerák a digital. triky, které byli místy opravdu otřesné. Na druhou stranu ovšem rituál a následné přivolání mega démona, nemělo opravdu chybu, rozhodně nejlepší část celého filmu. Ztvárnění démona bylo opravdu výborné, fakt se mi líbil, ale tvůrci mě pěkně naštvali tím, že se objevil sotva na dvě minuty a opět zmizel, taková obrovská škoda. Takže to shrnu asi takhle: průměrnej horor, který by neměl žádného fandu moc štvát a jistě se najdou tací kterým se bude hodně líbit, ale pro mě to je průměrnej horor u kterýho jsem sice neskákal radostí, ale nebudu mít rozhodně problém si ho pustit znovu. ()

ShirleyS. odpad!

Obrovské sklamanie. Po veľmi podarenej prvej časti, ktorá síce tiež mala zopár chýb, ale vcelku sa na ňu pozeralo veľmi príjemne (v úvode slušné ľakačky, v druhej časti zase podarené historické prostredie s vynikajúcim Crowleym a minipríbehom, ktorý možno pripomenie Arcanum, či Seznam sedmi), sme dostali otrasnú splácaninu, ktorá nedrží pokope ani náhodou a pravdepodobne k nej scenár písali nejakí tvorcovia telenoviel. Postavy sú strašne nesympatické a hlúpe, ich role im nesedia, 80 percent príbehu je vata, ktorou je film umelo predlžovaný, aby vôbec bolo o čom točiť, ku koncu sa na radu dostane také klišé a sentimentalita, že som len čakala, kedy na scénu vybehne Bambiho znovuoživená mamička a spoločne so synáčikom, vtáčikmi a králičkami sa odídu spolu radovať na slnkom zaliatu lesnú čistinku. Okrem toho sa vo filme zjavujú neuveriteľné logické lapsy, ktoré radšej nebudem menovať, aby som nespoilovala, ale napriek tomu, že bez problémom prežívam sekanie letiacich nábojov nožom, z týchto mi ostával rozum stáť. Chcela som dať filmu aspoň jednu hviezdičku za podarené "zdigitálnenie" nášho milovaného Pána z Prastarých, ale zbytočná a trápna rola, ktorú scénaristi určili H.P. Lovecraftovi (a naviac určite mala byť poctou) mi nedovolí ani to. ()

IdaHutt odpad!

Prvnímu dílu jsem s velkým přemáháním - s ohledem na pěknou výpravu - utrousila z milosti aspoň tu jednu skomírající hvězdičku. Ale tohle už překonalo i moje nejhorší očekávání. Krajně hloupý blivajz, poslepovaný ze všech možných i nemožných klišé, si zaslouží pouze spláchnout do stoky, kam patří. ()

Petulka88

Vážím si pokusu o evropský horor v (téměř) americkém stylu. Bohužel, na rozdíl od prvního dílu, mi La sombra prohibida přišla zbytečně přeplácaná, místy až nechtěně trapná. Závěr byl sice kupodivu docela slušný, na napravení dojmu to ovšem nestačilo. Škoda, no... ()

Hellknight12

Film začína, tam kde skončil. Dozvieme sa niečo viac z minulosti. Stále sme vo vlaku. A po pekne dlhom čakaní sa dostaneme aj na vyvrcholenie príbehu. Na konci to všetko pekne západne a motivácia osoby, ktorá to všetko zosnovala tak vyjde najavo a ja danej osobe aj rozumiem. Nie je to síce nič prelomové ale pochopiteľne áno. Bohužiaľ, čakaním na koniec príbehu spadne celá atmosféra a celý záver aspoň mňa až tak nenadchol ako by si tvorcovia priali. Každý film môžem odporučiť ale iba v prípade, že ste vydelí prvý film a chcete sa dozvedieť aj koniec príbehu. Celkové hodnotenie za mňa je 55%. Škoda. Základ je dobrý ale slabšie spracovanie. ()

Tetsuya

Chudák Lovecraft, ten se musí obracet v hrobě. A nejvíc mě štve, že del Torovi zařízli adaptaci V horách šílenství! ()