Rundskop (v holandštině „hovězí hlava“) je thriller o mafii, která v Belgii vydělává na hovězím masu ze zvířat, kterým podává hormony. Vyšetřovatel Daems je nalezen mrtvý, zatímco jeho BMW zmizelo. Co s tím mají společného maskulinní Jacky, Vlámové a Valoni, hormony a temná atmosféra? (Pevek2)

eLeR

Rundskop mal síce aj slabšie miesta, ale tie silné a fantastický výkon Matthiasa ma presvedčili. A verte, že toho krimi je tam minimálne, ale drámy je tam dostatok. ()

dopitak

Cinema Mundi 2012. „Skorogangsterka“ z prostředí dobytčích farem, kde skot díky podávaným hormonům roste neobvykle rychle, se může pyšnit naprosto mistrnou obrazovou složkou (výběr kompozice, použití filtrů, střih), kdo z nás někdy slyšel o muži jménem Nicolas Karakatsanis? Více tady. ()

Chrustyn

Matthias Schoenaerts, mě před časem zaujal ve výborném francouzském dramatu "Na dřeň" a hlavně díky jeho přítomnosti má i "Býčí šíje" něco do sebe. Drsná gangsterka kombinovaná s komorním dramatem udrží divákovu pozornost, hlavně díky již zmíněnému hlavnímu hrdinovi, překvapivě kvalitní režii (jedná se o debut) i dobře napsanému příběhu, který je sice zbytečně dlouhý ale od začátku do konce zajímavý. Ubrat na délce, nebo přidat více poutavých scén a hodnocení mohlo být vyšší. Přesto doporučuji. ()

jojinecko

3,5*/5...Film, ktorý je originálny a svojim spôsobom odvážny. Roskam sa púšťa na tenký psychologický ľad, ktorý však aj vďaka autentickému hlavnému predstaviteľovi ustojí. Už len čakám, kedy bude americký remake:) ()

JASON_X

Nestandardní thriller belgické provenience ze záhadného prostředí vlámské hormonální mafie. Že vám teď trochu posměšně cukají koutky úst a vy vůbec netušíte co je to nějaká hormonální mafie? Nic si z toho nedělejte, já to až dodnes taky nevěděl. Drsný, zemitý, poetický i psychologický příběh s pomalým a vážným tempem, ale přesto místy i zábavný (třeba když se hlavní hrdina pokouší sbalit ženskou). A právě za týpka v hlavní roli dávám čtvrtou hvězdu, protože tak ujetou filmovou postavu jsem už dlouho neviděl - nemluvný svalnatý pořez s vysmaženým mozkem a rozklepanými vejci, který si dlouholetou aplikací všemožných anabolických steroidů nevratně zhuntoval pajšl, celý film se zpoceně potácí v jakémsi depresivním deliriu a divák si až do konce není jistý, jestli v příští sekundě nezkolabuje, nebo jestli mu definitivně nehrábne. ()

Morholt

Nalákala mě netradiční zápletka. Gangsteři kšefttující s hormony pro krávy tady ještě nebyli. Ale v tomto ohledu jsem zklamán, protože pokud nepočítám injekce, které čas od času někdo zabodnul nebohému skotu do svalů, tu nebylo nic, co by tento byznys odlišovalo od jiné aktivity s nepovolenými látkami. Notabene celé to "hormonální" podsvětí na mě působilo zmateným dojmem a občas jsem měl problém vyznat se v tom "co, kdo, proč a s kým". O poznání poutavější byla linka hlavního hrdiny s jeho, také netradičními, osobně zdravotními problémy a bylo zajímavé sledovat, jak si s touto rolí herecky neherecky poradil Matthias Schoenaerts. Ale ani on celkové rozpaky nerozehnal. V tomto případě bych se přimlouval za hollywoodský remake pod taktovkou zkušenějšího režiséra, kterým talentovaný Roskam zatím ještě není. 55% ()

bouncer

Přešla mě chuť dát si steak v Belgii (nebo z belgického masa). Zajímavý pohled na černý trh s růstovými hormony s příměsí gangsterky i psychologického dramatu. Mohlo to být zvládnuté lépe, na scénáři se dalo ještě zapracovat, ale jako debut určitě úctyhodné. Nominace na Oscary však trochu přehnaná... ()

Folpa

A to mělo být co? O magorovi, který doslova v dětství přišel o koule- auvajs :( ze kterého se stal steroidysta? ()

Bubble74

Když chlap přijde v dětství o své nejcennější klenoty, tak z něj sociálně neškodný a ctihodný spoluobčan nikdy nevyroste. Tuto skutečnost se podařilo Roskamovi přesvědčivě a i pro ženskou část publika velmi bolestivě znázornit. Přestože zde pranýřuje machinace hormonální mafie, která pumpuje stravu pro masožravce neskutečným sajrajtem, je to hlavně tragédie jednotlivce, která s divákem zaručeně zamává. Děj je sice místy zbytečně rozvleklý, ale výkon hlavního představitele a značně hustá atmosféra vyzdvihují tento debut do nadprůměru. Divím se, že většina belgické populace už mezitím nekonvertovala k vegetariánství. ()

Petrasuvicka

Jak belgické JZD obešlo "de Plánička systém" a rozhodlo se vydělávat nejenom na kravách, ale i hormonech, přičemž celou dobu kolem obchází vykastrovaný jezeďák Venca, který je pro cizí, dycinky jenom Václav. Takže se samozřejmě tváří, že každou chvilku rozkřápne lebku kdejakému kolemjdoucímu. Rádoby dechberoucí krimi zápletka s dokonale zvládnutým hlavním výkonem spočívající jen v zírání, pořvávání a předvádění Matthiasových bicáků, což bylo jediné, na co se dalo dívat a co se dalo i ocenit. Protože stejně tak se mohl snímek jmenoval Býčí žlázy. ()

Martin741

Mlady zacinajuci rejza Michael R. Roskam natocil surovy a temny, ale stale len priemerny film. Film o akejsi "dobytokvej mafii" sa zacina slubne, na rozjazd ma dobre tempo a dialogy, bohuzial ale v druhej polke nastupi scenaristicka bezradnost, zvolni sa tempo a dostatok priestoru bohuzial dostane nuda. To nie je dobre, ale sympaticke na snimke je to, ze sa nesnazi o nejaku celosvetovu slavu, ma dobru reziu a Matthias Schoenaerts /Na Dren 2012/ to dobre ustal. 66 % ()

Caym

Přiznávám se: během začátku jsem asi na čtvrt hodiny usnula, čímž pádem jsem se ocitla v pasti: Jacky, ten chlápek od "D" a ostatní byli muži beze jména a mně chvíli trvalo, než jsem si poskládala výsledný obrázek. Jakmile puzzle zapadly, už se čekalo jen na jedno: až týpek od "D" zvládne svůj úkol (být dobrý kámoš) a Jacky se půjde zblízka podívat na svou vyvolenou. A to čekání už mě tolik nebavilo. V neděli večer v televizi ano, jinak ne. ()

kusper

46. MFFKV První film ve Varech a hned trefa do černého. Propracovaná krimi s netradičním příběhem i prostředím s hlavním hercem, který má proporce akčního hrdiny, ale umí hrát! ()

Doldus

Je strašná škoda (a mnozí to tu psali), že film nebyl čistě osobní drama, kde by téma hormonální mafie sloužilo spíše kontext než druhá hlavní linka. Takhle je snímek zbytečně rozmělněný, navíc jsou ostatní vedlejší linky (třeba ta o informátorovi) nedotažené. Kdyby se to téma vypustilo a naopak přitlačilo na osobním dramatu hlavního hrdiny, bylo by to na čtyři, ne-li na pět. Na Matthiasovi Schoenaertsi totiž film stojí a s ním i páda, respektive, když to zrovna není o něm, je to nudné, fádní a nenápadité. Jeho, dle mého velice originální, postava je totiž naprosto výtečně koncipovaná, vykreslená a hlavně zahraná (!) Všimnul jsem si herce již v jiných snímcích (Na dřeň, Dánská dívka), ale tady, vesměs na začátku jeho kariéry, podal velice působivý výkon, neřku-li dokonalý. To jak osciluje mezi hrubým vypatlancem a zmučenou duší, jak dokáže vyvolávat divákův soucit, aniž by sklouzl k patetičnosti, jak postavu stmeluje po fyzické i emocionální stránce...zkrátka ukázkové. Co se vizuální formy filmu týče, je velice chladná (zdá se mi, že příhodná pro evropský film), ale řemeslně dobře zvládnutá. Hudba adekvátní. Ačkoliv film celkově nehodnotím jako velmi dobrý, už jen postavou Matthiase Schoenaertse mi utkví v paměti a stojí se na něj podívat. ()

Courtemanche

Pro mě velmi slušný film s vynikajícím výkonem v hlavní roli ( Matthias Schoenaerts ). V posledních několika letech mě žádný jiný herec takhle napoprvé nepřekvapil. 4/5 ()

flyboyeda

Hodne zvlastni steroidovy film, ktery provzdy zmeni vase vnimani steaku. Pouhy jeden okamzik z minulosti dokaze tak silne poznamenat cely zivot. Vyraz Matthiase Schoenaertse mi utkvel v pameti, vyborny herecky vykon a velmi slibni rezijni debut. ()

Belgický býk míří na americký jih

Belgický býk míří na americký jih

02.03.2014

Těžko vyslovitelné jméno Matthias Schoenaerts je stále mnoha lidem neznámé, ale chlapík za ním má již několik let nakročeno k tomu stát se jedním z nejžádanějších evropských herců své generace.… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky