Rundskop (v holandštině „hovězí hlava“) je thriller o mafii, která v Belgii vydělává na hovězím masu ze zvířat, kterým podává hormony. Vyšetřovatel Daems je nalezen mrtvý, zatímco jeho BMW zmizelo. Co s tím mají společného maskulinní Jacky, Vlámové a Valoni, hormony a temná atmosféra? (Pevek2)

psychohippo

Odteď mám pohled na Belgii rozhodně jiný a nedivím se, že Hercule Poirot emigroval do Británie... Mafie jsou všude, ale tahle středověká pudová nenávist mezi Vlámy a Valony je jenom v Belgii. Ve filmu to jakoby nehraje hlavní roli, ale ve skutečnosti je v tom základ celého kolotoče zla. Beznaděj, bezmoc, jediný východ je porážka. Ne však porážka v souboji, ale chladná, neodvratná jateční porážka nadopovaného a uštvaného dobytka... Nějak mě přešla chuť na steaky a objevil se velmi nepříjemný pocit okolo stydké kosti... ()

jack_scott

Film, který je jiný než většina ostatních. A to hlavně v pozitivním smyslu. Prostředí i herci jsou neokoukaní, vykreslení postav velice realistické...atmosféra fajn....no já jsem byl spokojen! *** a 65%. ()

mondavi

Psychologické drama o člověku, který se musí, kvůli jednomu magorovi, potýkat s celoživotním handikepem. Kriminálka o hormonální mafii hraje druhé housle a pro mně fungovala spíše jako dokreslení celého příběhu. ()

a0001

Tak malému za detstva rozdrvili gule a tak musel brať testosterón aby z neho bol poriadny chlap. Ten film vyzerá presne rovnako. Nemá gule a namiesto statného býka je film jeden vykastrovaný vôl bez deju, s veľmi plytkým a zbytočným príbehom, presne tak ako je tento snímok zbytočným filmom. A jednu hviezdu som nedal zo súcitu, ale tá patrí úžasnemu Matthiasovi Schoenaertsovi za dokonale stvárnený psychologický profil hlavného hrdinu, žiaľ jeden výkon nezachráni film. Bez neho by to však bol úplne nepozeratelný prepadák. ()

solisoli

Slušne rozbehnutý dramatický príbeh analyzuje Jackyho, ktorý v detstve príde o gule. Akože nešťastnou náhodou mu ich kameňmi rozpučí sadistický psychopat. Chlapec bez gulí dostáva rôzne hormonálne estrogény, ktoré u neho majú uchovať mužnosť, dokonca také, ktoré nelegálne pichajú dobytku pre silnejší vývin, čo prerastá až do kriminálneho stavu. Zúfalstvo, bodaj by aj nie, žiť bez gulí a k tomu nadmerné užívanie estrogénov v Jackovi vyvolávajú vedľajšie účinky, ktoré nesú svoje dôsledky. Pochmúrne nedostatočne sformované scény nepotvrdia zámer v tom zmysle, ako si to dej nakoniec želal. ()

mokrasek

Všechny shlédnuté filmy se řadí do mého podvědomí, kde se dále dělí do dvou hlavních skupin a to na filmy, které mám potřebu někdy v budoucnu opět vidět a na ty druhé, které mě neoslovily - a jak se tohle stane, tak je něco špatně. Býčí šíje patří do té druhé kategorie. Asi je to kruté, ale nemohu si pomoci. 40%. ()

Saxos

Jestli Vám nevadí, že budete dvě hodiny čekat na vcelku jasnej závěr, tak v klidu sledujte. Herecky dobré, ale to je vše. ()

Perunwit

Další cvokárna z beneluxu, mam já to smůlu. Jinakost se tomu upřít nedá a tot vše. Postavy tohoto dramatu jsou nesympatické, většina obrazu ponurá a rozmazaná jak Džekyho koule a kdo není zloděj, fízl, nebo hulibrk, ten si prostě neškrtne. Chudáci krávy, ty krávo!! ()

Jurcekk

Výborný film toto. Žiť s takýmto nákladom... Výborná kamera. V ten deň som si pozrel aj headhunters a toto sa mi páčilo oveľa viac. Menej akademické, živočíšne, zo života, reálne, ťažké, smutné... Pookrejem keď príbeh nekončí dobre. Ten kravský cisársky rez!!! ()

Shaman::..

Zejména je potřeba vyzdvihnout námět a potom „maskulinní herectví“ hlavního hrdiny. Na debut velmi zdařilé. I když na tomto místě bych trochu lítostí vzdychl: Kdyby tohle natočil nějaký zkušený hollywoodský matador, měli bychom tady bezesporu psycho/krimi thriller roku… V režii belgického nováčka je totiž problém v tom, že neuměl správně zasadit a splynout kriminální a psychologicko-milostnou linku do jedné. I přesto silný zážitek. /// FebioFest 2012 /// ()

navel

Průměrný psychologický krimi thriller s netradičním mafiánským prostředím a excelentní závěrečnou "výtahovou" scénou a VELMI podmanivou hudbou. ()

ELDoctorow

Ťažkotonážna belgická pecka s výborným hlavným predstaviteľom, ktorý ak je svet ešte aspoň trochu spravodlivé miesto prerazí aj v Hollywoode ako svojho času Mikkelsen. A ak raz nejakého usmokleného amerického producenta napadne spraviť remake, lebo už dlhšie nemal žiadny film nominovaný na Oscara, tak aspoň poprosím Toma Hardyho v ústrednej roli a Refna na režisérskej stoličke. Vďaka. ()

Darriel

Čekání na to, až se něco začne dít se nesetkalo s naplněním a tak s velkým zklamáním dávám tak 25 %. Sice to na začátku vypadá na další "Sbal prachy a vypadni", ale mimo dvou zajímavých automechaniků je to totální "volovina"...Byť je toho chlapa člověku líto... ()

RonnieR

Kto je Matthias Schoenaerts (ani napísať to poriadne neviem (z Čiernej knihy si ho už nepamätám)), no po tomto filme to už neplatí!!! 60% za film a 25% za jeho výkon=85%. ()

Montmorency

Hormonální mafie je tady spíše okrajově (a to se jenom sedí u stolu a debatuje), je to hlavně silný psychologický drama chlapa, který to fakt neměl lehký....M.Schoenaerts hraje skvěle ()

Belgický býk míří na americký jih

Belgický býk míří na americký jih

02.03.2014

Těžko vyslovitelné jméno Matthias Schoenaerts je stále mnoha lidem neznámé, ale chlapík za ním má již několik let nakročeno k tomu stát se jedním z nejžádanějších evropských herců své generace.… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky