Rundskop (v holandštině „hovězí hlava“) je thriller o mafii, která v Belgii vydělává na hovězím masu ze zvířat, kterým podává hormony. Vyšetřovatel Daems je nalezen mrtvý, zatímco jeho BMW zmizelo. Co s tím mají společného maskulinní Jacky, Vlámové a Valoni, hormony a temná atmosféra? (Pevek2)

Gabretta

Z prvotního "hovězího" kurzu se film po chvíli uhnul trochu jiným směrem a to mu z mého pohledu prospělo. Stylově mi to lehce připomínalo severské filmy. Byla to poměrně zajímavá podívaná, ale bohužel to okolo mne prošlo tak nějak bez dojmů. ()

actor-SP

Odvážny Roskam sa pustil do zložitej pavučiny. Problémom tu môže byť aj komplikovaná, popretkávaná dejová línia obsahujúca možno nie až tak podstatné detaily. Film sa minútami mení zo psychologickej drámy na krimi formát a späť. Drsné, až nechutné scény tu kompenzujú tie smutné. Režisér nám akoby každú pol hodinu ponúkne akýsi "malý epos" v podaní spomalených, metaforických záberov vyplnený famóznou hudbou, čo je super, no potom zase dej skĺzne do tej tichšej a pomalšej časti, kde sa hľadá vinník. Popri tejto hlavnej myšlienke filmu sa tu občas vkradne tá psychologická časť a sme svedkami aj výbornej kresby hlavnej postavy. Rundskop je ťažký kaliber. Nemusí chytiť každému, no ak mu dáte svoj priestor, uchváti vás. 79% ()

valheru

drama o bolestivé minulosti, která se táhne s hlavním hrdinou, a o vztazích, které nikdy nebyly, zasazené do prostředí nelegálních obchodů s růstovými hormony pro zvířata. film zpočátku tvářící se jako krimi thriller, v průběhu spíš jako drama, soustředíci se na psychologii hlavní postavy vynikajícího! Matthiase Schoenaertse. ()

jojo-Jozin

Příjemné překvapení. Belgická kriminálka z netypického prostředí dobytčí farmy. Jak už zde někdo zmínil, i mně to připomnělo dánskou trilogii Nicolase Windinga Refna. V příběhu žádné klišé nečekejte. Matthias Schoenaerts je vynikající. Nadějná prvotina vlámského režiséra, nezbývá než čekat na další jeho počiny, zda svůj potenciál dále rozvine. ()

Franc1s

Ze začátku kriminálka z Belgie o mafii, co obchoduje s hormony pro krávy, později se však přehoupne spíše na psychologické drama postav(y), Jackyho, který to z minulosti odsral nejvíc - herec zahrál parádně!!! Tu jednu scénu si snad budu pamatovat do smrti. Temné, smutné až hnusně reálné... 8/10. Hodně rád se podívám na další kousek tohoto režiséra. ()

Ergon

Film nabitý emocemi, kdy divák soucítí s hlavní postavou a sdílí s ním jeho utrpení, které se s ním táhne od dětství. Opět je zde k vidění, že zločin spáchaný na dítěti, ho doslova psychicky zničí. Matthias Schoenaerts doslova válí a snadno přenese své pocity na diváka. Výborné psychologické drama ze zajímavého prostředí farmy, kde k dokonalosti chybí možná kratší stopáž. ()

Krypto

Povedené psychologické drama s vynikajícím hereckým výkonem hlavního hrdiny. Škoda že ve filmu nebyl dán větší prostor "hormonální mafii", mohlo být hvězd 5. ()

flu

Zdá se mi, že Michael M. Roskam se při svém debutu rozmáchl až příliš. Film tak osciluje mezi několika žánry a ve scénáři črtá mnoho příběhových linek (nelegální obchod s hormony, dospívání s děsivým handicapem, intimní vztah policajta a jeho informátora, holka a její "nezvedený" brácha atd. atp.), z nichž však ve výsledku ani jednu nedotáhne důsledně do konce. A Matthias Schoenaerts, i když hraje výborně, to celé sám nezachrání. U mne tedy mírné zklamání. ()

Euchrid

Ta gangsterská linka je o ničem, ale stejně jsem ji vlastně nebral na vědomí víc než jenom jako podivnou omáčku, kterou chtěl někdo nastavit strhující psychologické drama. Hned potom co se trochu rozjelo, sem už nikdy nechtěl pozorovat nikoho jiného než Jackyho/Schoenaertse. Naprosto geniální casting, který svalnatého obra s přelámaným nosem a závislostí na steroidech použil k vytvoření autentické oběti, o jejímž utrpení jsem ani na chvíli nepochyboval. Jde to pak až do takových extrémů, že ve chvíli kdy sleze z plátna je to špatně, a bez něj je to úplně jiný film, na kterém se toho dá vytýkat dost, především jeden z nejhorších filmových hříchu-nijakost a z toho plynoucí diváckou lhostejnost. Konec je už pak takový "budiž". Je fakt, že je toho k vytýkání dost, ale během sledování mi to ani nepřišlo, i kdyby to měl všechno zařídit jeden herec. ()

DavidWebb

Belgicko je pre mňa pole neorané nielen čo sa filmov týka ale aj celkovo. Čo by mohol (okrem eurohujerov) filmový Brusel ponúknuť? Takže... v prvom rade je to neokukané prostredie, belgické farmy, nové tváre, kšeftovanie s hormónmi, mäsom, ale toto všetko je len vedľajšia linka celkom zaujímavého príbehu o chlapíkovi, ktorý si z detstva nesie životom hodne škaredú fyzickú aj psychickú traumu. Ak sa po skončení filmu zamyslíte nad tým, o čom to bolo, tak ako surový polotovar na film (námet) to vôbec nebol zlý nápad. Lenže vo výsledku prevládne neskúsenosť tvorcov, ktorí túto látku pochovali slabšími výrazovými prostriedkami (hlavne dramaturgia a réžia), vďaka čomu sa scény, ktoré majú divákovi zdvihnúť adrenalín, míňajú účinku a celé to potom nezanechá želaný dojem. Aby som to upresnil, Býčiu šiju rozhodne radím do "A" kategórie a preto som bol pri hodnotení trochu prísnejší, a ešte presnejšie, je to v zásade dobrý snímok ale hrozne ma sklamalo ako málo z toho tvorcovia vymáčkli. Matthias Schoenaerts ako hlavná postava podal najlepší a najpresvedčivejší herecký výkon a jeho postihnutie som mu veril na 100% (a nezávidel). 70% a celkom sa čudujem, že yankeeovia ešte neskočili po predlohe, aby z toho za a) vytrieskali viac, alebo za b) urobili z toho nudný americký patos... ()

Duke90

Táhne se to jako smrad a přesto má film (na mě) strašně velký emocionální dopad, který mi nedovolí jít pod čtyři hvězdičky. Hlavní belgický představitel Shoenaerts zahrál svou roli naprosto bezchybně a opravdu mi ho bylo dost líto. Tentokrát si prostě nestačilo říct, že je to jen film, protože ona scéna tam prostě byla a od toho se odráželo mé další prožívání a soucit s ne úplně mentálně zdravým, ale přesto citlivým člověkem, který si celý život prochází peklem... Ta omáčka ohledně obchodování s růstovými hormony pro dobytek tu ale skoro nemusela být a zbytečně tak natahovat už tak pomalý děj. ()

wege

Jako skvělý Matthias Schoenaerts, ale celkově jako film nic moc. Hodně dlouho se v tom obtížně orientujete, celkově ten děj má spoustu slabých míst. Stejně tak mi přijde, že v tom je spoustu zbytečných dějových linek a scén, které vůbec nezapadají do celkového děje. Možná je to tím, že ta hlavní vedlejší zápletka (kšefty s masem) je strašně nepochopitelná a v podstatě banální. ()

iz67

Úžasný film, který se dá asi jen stěží doporučit. Upřímně jsem si od půlky filmu přál, aby to nebylo tak silné. ()

Sutiman

Dobre, dnes si steak asi nedám. Pomalé, atmosferické, psychologické, chladné rozprávanie o starých hriechoch, ktoré napriek všetkému pretrvávajú. Pretože, ako hovorí hlavný hrdina, "...nezáleží na tom, kedy sa to stalo...." Krásny film. ()

dzberry

Tahle belgická bejkárna mě bohužel nezaujala. Neměla totiž koule. Než jsem se na začátku vzpamatoval a zorientoval se v tom, kdo je kdo a proč vůbec existuje, byla polovina filmu v pytli... Vlastně bez pytle. Mnoho nezodpovězeného. ()

gicous

Čekal jsem něco ve stylu Lovců hlav a nebo Sbal prachy a vypadni. Dostalo se mi psychologické studie muže, který si sebou od dětství nese strašlivé břímě, jenž ho ničí fyzicky i psychicky. Nakonec končí jako jeden z býků, v jejichž blízkosti se celý život pohyboval - smutně osamocen bez lásky, bez rodiny a bez přátel. Pokud by tvůrci zůstali u tohoto vzorce, neměl bych s filmem problém. Naprosto jsem se ale ztratil ve zbytku příběhu. Na co vlastně všichni ti policajti, gangsteři a mechanici. Vždyť všechno, co se jich týká, vyznívá do ztracena. Je to škoda, protože po skončení filmu, mám velice smíšené pocity. Na jedné straně vynikající drama, na té druhé podprůměrná krimi. ()

koblenzer53

Jo, tak tohle bylo drsné... Opravdu jo. Nikdy bych neřekla , že uvidím film na tohle téma, co se býků a hormonů týče. Herecky výkon fakt dobrý, musím říct, že mi ho bylo fakt líto. ()

Zed70

Představoval jsem si agrothriler z prostředí Holadnských JZD, který mě asi nebude bavit. Ale film mě i přes svojí délku naprosto strhnul a držel v napětí od začátku do konce. Opravdu příjemné překvapení. ()

DonBraso

Tady jsem zaplakal nad cizím hrobě.Potenciál jako krávy a pak se to trousí dějem jak trus stovky stračen.Člověk čeká pravou svíčkovou,dostane jenom takový silně propečený steak,kde to ztrácí glanc a tempo snímku.Ani nevim jestli ten nápad se mě tak zamlouval nebo skvělý Schoenaerts,kterýmu stačilo málo,tedy kromě dávek,tak film držel při životě jenom on a né ani tak příběh,který moc mafiánsky mě nepřesvědčil.Kdyby se jenom drželo stopy hlavního hrdinyJacka od mládí do současnosti,bude lépe,ty flashbacky k tomu filmu,dali odpovědi zčásti a rušili mě v hlavní příběhový linii.Na druhý režiséruv film rád kouknu určitě.70% ()

Belgický býk míří na americký jih

Belgický býk míří na americký jih

02.03.2014

Těžko vyslovitelné jméno Matthias Schoenaerts je stále mnoha lidem neznámé, ale chlapík za ním má již několik let nakročeno k tomu stát se jedním z nejžádanějších evropských herců své generace.… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky